Dům (1985)

Priemerný horor, ktorý sa snaží nadviazať na úspech Ghostbusters, ale pred humorom a príbehom uprednostňuje trikové sekvencie, ktoré síce vyvolávajú 80s nostalgiu, sú ale desiatky iných dobových hororov s lepšími efektami a atmosférou.

Jezinky a bezinky (1944)

9/10 Pecka. Áno, je to náramne divadelné, ale ten nepredvídateľný príbeh, suchý čierny humor a fantastický casting (Cary Grant, Peter Lorre, či tetičky) sú neodolateľnou kombináciou.

Maniac Cop III - Odznak mlčení (1992)

Divoká kombinácia reaganovského akčného filmu a hororového béčka na mňa nefungujem, a tak mi séria o Jasonovi v modrom mundúre teda k srdcu neprirástla. Navyše syn Jerryho Goldsmitha talent po ockovi nepobral a hudba je mimoriadne zlá.

Maniac Cop 2 (1990)

5/10 Na zhruba rovnakej úrovni ako jednotka. Dosť veľa sa tu recykluje (celé scény z jednotky vložené ako flashbacky), Landon a Campbell tu majú až kacírsky málo priestoru a aj keď je tu viac akcie, je to stále také nemastné neslané reaganovské béčko. Ale bral by som satirický remake/pokračovanie v časoch Black Lives Matter.

Nevěstin otec (1950)

Síce to nemá veľa scén, kde sa bude divák bude rehotať, ide o maximálne príjemnú komédiu s výborným castingom (najmä Spencer Tracy!). 7/10

El Dorado (1966)

Vynikajúci western so skvelými postavami a parádnym castingom, ktorému kraľuje Robert Mitchum.

Jak si vzít milionáře (1953)

Farbičky sú síce pekné, vtipy sú tu ale asi iba 2 za celú hodinu a pol a keďže má Marilyn vedľajšiu rolu, nemá čo odpútať od toho hlúpučkého príbehu.

Bez okolků (1967)

7/10 Drsňák Marvin, sexy MILFka Angie Dickinson, krásna kamera a atmosféra San Francisca sú super, ale scenár je dosť chaos (hlavne úvod) a príbeh (neo)noirovská rutina.

Maniac Cop (1988)

5/10 Solídne obsadené (Atkins, Campbell, Landon) ale inak dosť fádne béčko s chaoticky vyrozprávaným príbehom.

Rio Bravo (1959)

Záverečná prestrelka je parádna, Angie Dickinson neodolateľná, exteriéry nádherné, ale väčšina filmu sa aj tak odohráva vo fádnych, umelo pôsobiacich interiéroch a tá stopáž je kolosálne prepálená.