Klan Gucci (2021)

Formálně typicky "Scottovské", čili není co vytknout. Herecky ( až na Pacina a Ironse )nijak okouzlující a místy přepáleně komické (Jared Leto - úmysl?). Gaga ok, nikoli great. No a ten (důležitý) zbytek kolem toho je dost nuda i na stopáž 100 minut, natož 164. Ale jo. Dalo se.

Euforie - Bez hnutí jako kolibřík (2022) (epizoda)

Objektivně je to za čtyři. Ale na to co se doposud předvádělo a nedělo... Konečně díl, který třese emocemi a posouvá děj kupředu. Postavy skutečně dýchají a nakonec i překvapivě ožívají (v této sérii). A především - i něco hmatatelného prožívají. Přesně ta Euforie, která v první řadě dokázala tolikrát a natolik zapůsobit, navíc není do sebe ( jako vůbec první díl této sezóny ) zahleděná, bez vizuálních křečí (byť krásných, ruku na srdce - samoúčelných) a děj se posouvá kupředu. Zendaya nakládá nehorázně. Akorát ta honička s fízlama je jak z jinýho filmu. A začátek rve emoční kyčel skrz prdel.

Euforie - Drink před válkou (2022) (epizoda)

Ten vykradenej úvod… pardon… ta pocta všem těm filmům znamenala co? Jo pardon. Levinson. Umění. Ok. Takže jsme v půlce a “plot” je teda jakej? Že mladí berou drogy a mají spolu sex? No wow. Postavy ztrácej sympatie díl od dílu víc a víc a hlavně oproti první sérii to přestává být zajímavé jakkoli. Nikam, naprosto nikam se to neposouvá. Díky bohu v tomto díle za Calea. Nebejt jeho chcaní (Prostě Levinson - not in good way - už jsem se lekl, že by se obešel jeden díl bez záběru na čuráka) a “mouder” o šukání… Jestli z tohodle chce někdo dělat masterpiece! Ale hej - zase - proti gustu.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

V rámci tohoto "našeho" žánru jsou tyhle tři hvězdy jako pětihvězda. Trapně mi nebylo asi ani na chvíli. A to si počítám. Zapomenutelné ihned po shlédnutí, přesto s důstojností ustáté.

Není čas zemřít (2021)

Jako každý Bond - klub náročného diváka. Ustát tu kadenci zívnutí a několik intenzivních útoků na bdělost v podobě padající hlavy na stranu pod palbou unylého scénáře. Jako pokaždé jsem bohužel nějaké pasáže prospal a jako pokaždé se ukázalo, že v rámci scriptu jsem ani o nic nepřišel. A je mi jedno, že je to tentokrát sentimentální. Najednou z Bonda alespoň poprvé ( byť křečovitě ) dýchala živá postava a ne vysněný a vymodlený i vyhoněný sociopat, kterého uctíval celý svět po toliko desetiletí. Třetí hvězdu dávám čistě z úcty k tak obřímu projektu. Musí být peklo tohle pořád nějak prodávat/podávat taky, aby to fanoušci žrali a vydržet tak obrovský tlak. Je úplně jedno, jestli to bude příště černoch, asiat, ženská, obojživelník, žába, nebo dřevěný traktůrek. Nechte tuhle vyčpělou, drahou, na papíře i plátně zdechlou mumii konečně spát.

Všemocný (2011)

Jak se říká že čas prověří kvalitu? Tak tohle byla už tak trochu píčovina ve své době, že jo. No a dnes je  to píčovina ještě větší. Těžký tři po těch 11 letech.

Jackie (2016)

Otřesně zrežírovaná věc. Pardon, měl jsem napsat osobitý film. Uff.

Živý terč (1993)

Největší, nejnesmyslnější, absurdní Van Dammův kousek, který se dá užít pouze v devadesátkovém "Hong Kong moodu". Komediální ( která se bere snrtelně vážne ) jízda na motorce, nesmyslné típnutí hada pěstí, tatínek žijící v lese se spoustou zbraní (sen každého kluka) a monstrózní přestřelka v karnevalovém skladišti plná kotrmelců, salt, otoček, bezedných zásobníků (pokud se zrovna střílí), zpomalených záběrů, střepů a dalších krásných devadesátkových laskomin. Smál jsem se tolikrát nahlas. Ale všechna čest! Btw brokovnicí ustřelená hlava v autě s s následnou reakcí střelce je hodně “badass” a cool i na dnešní dobu. Nejpitomější, nejakčnější modern-age western ever!

Euforie - Mimo dosah (2022) (epizoda)

Pro mě to celé nezačalo zrovna ideálně a to jsem měl první sérii rád. Nemlaskal jsem sice blahem, ale fungovalo to. Výhrady jsem měl, ne že ne. Ale pokračuju, takže zájem by byl. Jestli se mě někdo ještě zeptá, co mi vadí na Euphorii, pustím mu tenhle díl. Tam je asi všechno. A hlavně je to asi nudný. A bude to asi tím, že jsem na tohle moc boomer.

Časové pásmo bylo změněno