• Pohádka

Ve jménu krále 2 (2011)

Hvězda za stárnoucího Lundgrena a druhá za kanadské exteriéry. Jinak kamera na blití a přestože snesu v oblasti fantasy fakt hodně, tak scénář slabý a dialogy šílený a trapný.

Ve jménu krále (2007)

Nalákalo mě fantasy téma a dobré obsazení (rozuměj, pár obličejů jsem znal). Následovaly slušné triky, pěkný exteriér, profi kamera, dobrá výprava. A stejně to od začátku do konce vypadá jako levný plagiát Pána prstenů. Může za to unylý příběh a příšerné dialogy. Pak jsem v titulcích uviděl Bolla a docela to zapadlo. 50 %

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Řadu zfilmovaných knih jsem nečetl, ale tuto zrovna ano a musím říci, že je o 2* lepší, než film.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Po přípravě v podobě zhlédnutí jedničky jsme vyrazili na dvojku s povedeným trailerem. Ani film samotný nezklamal, jde o volné pokračování, které se velmi dobře přizpůsobilo jinému století - Gumanji je teď počítačová hra. Došlo k posunu od thrilleru k akční komedii a to kvituji. Takže za mě 90 %, ale jsem trochu nerd ;) V kině byli ale i normální lidi ;)

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

4* za první díl, druhý zítra. Škarohlídy nechápu, na historický film je to udělané moc pěkně v reálných kulisách a s uvěřitelnými dialogy. Film mě příjemně donutil otevřít Wikipedii a přečíst si to, co se atraktivně učitelkám dějepisu podat nikdy nepodařilo.

Kouzla králů (2008) (TV film)

Asi jsem viděl jinou pohádku, než ostatní. Dobré obsazení, efekty i slušný scénář.

Hardcore Henry (2015)

Originální nezastavitelná brutální akce za zvuku super hudby. Ruský akční kus jsem tedy ještě neviděl. Zajímavá spolupráce USA-Rusko. Takhle nějak má vypadat FPS gamesa převedená do filmu.

Badmaash Company (2010)

Rozjívená povrchní bolywoodská komedie s řadou klišé. Vizuálně atraktivní, ale "hloubkou" příběhu to má blíž k holywoodu než cokoliv jiného co jsem viděl z indické výroby. Bez Anushky by to do výběru vůbec neprošlo a škoda nevyužitého potenciálu.