• Pohádka

Svědkové Putinovi (2018)

Putin je u moci přes 19 let a tak si málokdo vzpomene, jak to vlastně začalo. Na uvedenou otázku vám tento dokument odpoví a přiblíží tak pozapomenuté okamžiky novodobé ruské historie, která má vliv na nás, Evropu i celý svět. K moci jej přivedl alkoholik, ale demokrat Jelcin. Škoda, že se ani zde nedovíme, proč si z 20 kandidátů vybral zrovna Putina (byl premiérem a po odstoupení Jelcina 31.12.1999 půl roku "úřadujícím" prezidentem). První volby vlastně Putin vyhrál legitimně, akorát se spekuluje, že strachu z čečenských teroristů, před kterými jen on ruský lid ochrání, výrazně pomohli kamarádi z FSB (více ve filmu). Pak už pomalu a systematicky budoval svou pozici a moc, kterou má doteď. Větsina jeho spolupracovníků od něj odešla, asi když pochopila, co je zač. Téma autoritátorského Ruska je důležité a mělo by ve veřejném prostoru zaznívat častěji. Dokument jsem viděl v rámci festivalu Jeden svět 2019.

Captain Marvel (2019)

Zábavné to docela bylo. 75 %, hlavně za Furyho, určitě ne za nevýraznou overpowered hrdinku.

Top Gear (1978) (pořad)

90 %, body dolů za kecy ve studiu a občas nesnesitelného Klaksona. Samozřejmě je to hlavně show, praktické informace o autech se zde určitě nedovíte. To už raději Autosalon, časopis Svět motorů a internet.

Policie v akci (2017) (pořad)

Dobrý nápad, ale jsem zklamán, že je to fake. Co jsem viděl, tak ani nevypadalo. Spíš mi bylo divné, že žádnému oznamovateli nebyla divná přítomná kamera a zvukař..

Osmy (2014) (TV film)

Snímek by měl být součástí občanské výchovy v rámci povinné školní docházky a promítán členům a mladým sympatizantům KSČ(M). Ukazuje, jak socialismus pokřivil páteře a charaktery lidí, s čímž se potýkáme dosud (úplatky, prospěchářství, zbabělost). Jako černá komedie by totiž mohla přístupnou formou říct to, nač slova pamětníků evidentně nestačí.

Křesadlo (2004) (TV film)

K pohádkám bývám shovívavý. Tato verze oblíbeného námětu se ale nepovedla. Sice je dobře obsazena, studiové kulisy se dají akceptovat, ale scénář a provedení? Je to bohužel jen pomalá nuda.

Čert ví proč (2003)

Skvěle obsazeno, parádní peklo, dobrý příběh s klasickými českými čertovskými fígly a kouzly. Přidávám hvězdu, protože na tohle se dá dívat i opakovaně.

Špindl (2017)

Slušně obsazeno i zahráno, ale nějak nemají co hrát. Holt nejsem cílovka a tyhle "snowboarďáci pro třicítky" se moc nepovedli. Hvězda za Polívkovou a spol. a druhá za sníh, ten budeme za chvíli vidět jen ve filmu.

Ohnivý kuře (2016) (seriál)

První série povedená a dobře obsazená (vypadá to jako rodinná sešlost ;-), nepřehánějte, kritizovat umí každý.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Ale jo, vtipná součást Marvel universa, některé věci pěkně zapadají, ale na mě už příliš teen humoru.