Nekonečný příběh 2 (1989)

Aspon zde už není tak vysoké hodnocení jako u jedničky. Za mě o dost horší, nedalo se na to moc koukat, příběh ale celkem solidní. Obludy příšerné! Takže za mě jen tak na 30% = **

Nekonečný příběh (1984)

Tahle série mě není žádnou velkou peckou, alespon ne pro mě. Dost divných postav fantastických, nudný, hloupý příběh pro děti atd, to naleznete ve všech dílech. Přesto je první díl nejlepší a uznávám, že je to nadprůměr. Herecké obsazení není špatné, dost scén zaujme. za mě ale hodnotím jen tak na 57% = ***

Hellraiser: Revelations (2011)

Ach jo, tak po dvou amatérských filmech film zas jo ? Zcela se to nevyvedlo, při krátké stopáži jsem to dnes přežil, ale přesto je to ostuda série (ne, že by tato série byla zázrak, přesto první dva díly super, pak už se to začalo zužovat k horšímu). Odpad nechci dát, příběh ušel, i nějaká ta krev a tak no. Velice slabé a i amatérské. Takže hodnotím jen na 15% = *

Hellraiser: Deader - Winter's Lament (2009) (amatérský film) odpad!

Tak jsem to shlédl. Předchozí amatérský film představující tuto hororovou sérii jsem hodnotil aspon jednou hvězdou na 20%, zde už musím dát odpad. Vše šlo vedle. Technická stránka, nápady, to vše na mizivé úrovni. Snaha se cení, námět v poho, ale bohužel. Hodnorím jen na 9% = odpad!

Hellraiser: Prophecy (2006) (amatérský film)

Tak jsem si to shlédl, abych posoudil jak se amatérům povedla napodobit tato nekonečně dlouhá série. Ze začátku připomínám, že amatrské filmy hodnotím velmi přísně. Zde šlo téměř vše mimo. Ale technická stránka, námět a snaha dopadla celkem průměrně. To ale můj výsledný dojem nespasí. Aspon, že mě to nedonutí dát odpad. Takže u mě rovných 20% = *

Hellraiser: Pekelný svět (2005)

Díl nesoucí název pekelný svět ? Spíš pekelný film. Zde byl příběh naprosto dementní a téměř nepochopitelný. I často nuda byla ve filmu. Zase na druhou stranu zde byla dost krvavost, zejména na konci filmu. Proto tu druhou hvězdu dávám. Takže celkově to vidím jen tak na 32% = **

Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

Oproti předchozímu filmu menší pokrok, aspon už je tohle normální horor. Avšak má to spoustu chyb a opět nezáživný příběh. Krve je zde dost, bla bal bla. I rychlý spád to má. Takže tu třetí hvězdu si to zaslouží. Průměr ale jen ve výsledku. Hodnotím na 54% = ***

Hellraiser: Inferno (2000)

Hlavní chybou filmu je takové jakési převedení. Zde už se to mísí s více žánry. Misteriozni - no to beru, ale krimi a tak, to ne. Ani mě nebavili moc postavy. Příběh taky nic moc, ale zase je tu velká krvavost, napínavost a tak. Přesto to kvalitou opět klesá, ach jo, proč točí pořád donekonečna ? Takže zde už podprůměrný film. Hodnotím na 38% = **

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

Tak a máme tu čtvrtý díl této známé hororové série. Opět to kleslo a musím přiznat, že nyní o dost. Příběh celkem jde, ale ten zbytek ? Hororový nádech, lekačky, krev atd co patří k hororům ... no zde to najdete, ale vše je tak laciné, takže béčkovitost je vidět. Třetí hvězdu dávám hodně s odř.ušima. 50% = ***

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

Tak tohle bylo už o dost slabší než původní dva fvydařené filmy. Změna režiséra se značně projevila. Přesto má film furt hororový nádech. Nejhorší je příběh a strašná ujetost, kdy se člověk moc bát nemusí, ale zase je tu pár nechutných, krvavých scén. Jinač jde většina věcí trochu mimo. Přesto nadprůměr té doby, což ještě tak jde. Zde hodnotím ale jen na 65% = ***