Sejmi je všechny (2007)

(50%) SEJMI JE VŠECHNY – opravdu výstižný název téhle bláznivé blbiny. No, mělo to sice cca 80 minut délky, ale já bych to klidně zkrátil na 60 minut! Protože po půli filmu mě to už začalo nudit a to je škoda. Přestřelky jsou vcelku dobře natočené, je jich opravdu hodně. Je to přehnané, ale má to své nápady, které oceňuji. A i ty hlášky. Jenže bohužel to vydrží jen do té první půli filmu. Možná ve finále je jeden super nápad se samopaly, které Owen přiváže provázkem a poté je začne ovládat. Takže jsem se zpočátku i dost zasmál těmi hlášky atd. Škoda, že mě to začalo později tak nudit a vadit, takže proto dávám jen slabé 3* a čistý průměr. Zlé to ale nebylo. Trochu mi to připomnělo oba díly Zastav a nepřežiješ s J.Stathamem, což mi vůbec už nesedlo. Toto bylo o chlup lepší. Owen byl v tomto filmu největším kladem!

Za čárou (2021)

(67%) OUTSIDE THE WIRE, coby novinková záležitost od netflixu v tomto novém roce! Musím se přiznat, že to podprůměrné hodnocení je dle mého názoru moc přehnané. Pravda, žádná velká pecka to není, ale lidi probuďte se, tohle je film na domácí podívání, ne žádné kino! Diváci tu nadávají, že režisér Mikael Håfström zklamal atd. Natočil Plán útěku atd, ale co … Možným problémem, který jsem vnímal i já, byl hlavní hrdina filmu, kterého hrál Damsin Idris. Jako neříkám, že to bylo vyloženě peklo ho sledovat, ale chvílemi byl dost otravný, hlavně v první půli filmu a především ze začátku. Pak už jsem si na něj zvykl a ke konci mu málem fandil. Zato Anthony Mackie mě bavil mnohem víc. Zejména v jeho bojových scénách. Dějem je to moc přímočaré, asi moc to nezaujme, ale drží se to. I to má nějaké ty nápady. Ke konci to má jistou pointu, i když ne moc záživnou. Hudba od Balfeho je solidní jako vždy. No a nyní AKCE! Mě se určitě líbila. Pravda, byla taková moc urychlená a s ohledem na jednoho z hlavních herců (A. Mackie) byla přehnaná. Ale mě to nevadilo, akčních sekvencí bylo dostatek a já si je užil. I to mělo pár slušných a krvavých zabití. To opravdu víc kritizovat nemusím. Občas se tu najde pár nelogických počínání postav a hlavně ty vedlejší mě vůbec nebavily. No, dá se to vidět max jednou, ale to jedno shlédnutí bylo příjemné. Solidní jednohubka, která nenadchne, ale ani nijak neurazí.

Zběsilý útěk (2006)

(85%) ZBĚSILÝ ÚTĚK se stal pro mě velmi solidní podívanou. Poslední dobou si spíš dávám opakovaně filmy, které mám rád. Ale neuškodí sem tam si dát něco, co mi x let unikalo. Toto patří mezi ty lepší případy, super! Dějem se to zdá z počátku vcelku jednoduché, jenže po čase se začne děj tak nějak překombinovávat, ale takovým způsobem, že mi to nevadilo. Stopáž to má dlouhou, ale to problém není. Jedině někteří gangsteři a to následné, postupné zabíjení mě moc nebralo a bylo mi jedno, kdo zhebne, ale co. Je tu pár přestřelek a jsou dobře natočeny. Hlavně to finále na ledě nemá chybu, je to správně krvavé. V jedné scéně, kdy se Walker schovává vleže za jedním tělem, tak to mi připomnělo, byť jen vzdáleně luxusní přestřelku od Tarantina z filmu Osm hrozných, ale to trochu přeháním. ;) Celkově mě film dost bavil, Walker si roli zde neuvěřitelně užíval. Bavily mě i vedlejší role, třeba toho ruského chlapce atd. Karel Roden, kterého ne vždy musím, mi zde krásně seděl a to jeho finální rozloučení bylo opravdu stylové (spoustu lidí to tu píše, tak ať se neopakuji). O napětí zde nouze opravdu nebyla. Z kraje mi tu trochu vadila postava manželky hlavního hrdiny Vera Farmiga, ale ve scéně, kdy nemilosrdně zúčtuje s úchylným manželským párem, se mi zalíbila už. Hudba – celkem normální. Finále mělo dvě zajímavé pointy. Ta první mi přišla trochu nečekaná a moc urychlená, stejně jako závěr, ale velké mínus to není. Jen o fous mi to uniklo k páté hvězdě, ale to je přece fuk. Určitě si film někdy ještě pustím – skvělá zábava!

Policajt ze San Francisca (1997)

(77%) Konečně tu vidím E. Murphyho ve vážnější roli, a že se mu to povedlo! Jeho postava je podobná jako v sérii Policajt z Beverly Hills, ale hlášky se zde krotí. Nebo takhle, hlášky má dobré, ale ujeté až komediální scény tu nejsou. Příběh je prostý, zápletka jednoduchá, ale celé je to dobře natočené. Působí to jako trochu drsnější krimi thriller s výborným záporákem. Ke konci už to moc nepřekvapí, ale o nudu není nouze. I je to dost napínavé. Akce je slušná, nejvíc se mi líbila asi delší sekvence s tramvají. Krom Murphyho mě bavily téměř všechny postavy, včetně jeho dívky a parťáka. Něco by se tu vyladit ještě dalo, ale v rámci možností to asi lépe dopadnout nemohlo. Jsem rád, že jsem si tento mnou unikající film doplnil.

Wonder Woman 1984 (2020)

(90%) Wonder Woman 1984, coby jeden z mnoha filmů, na které jsem se těšil do kina. Bohužel nastala pandemie COVID-19 (údajně, tedy … ) a se sledováním filmů na velkém plátně máme asi na dlouhou dobu utrum. Nyní k filmu. Tak velká kritika? To se lidi opravdu zbláznili? Jako není to také i náhodou tím, že to lidi viděli doma místo kina? No, tuhle teorii rozvíjet nebudu. Já chápu, že je zde podstatně méně akce a není tak nápaditá, ale objevuje se tu a ta hlavní myšlenka filmu si myslím, že byla vcelku jasná. Dianu jsem si zde opravdu oblíbil ještě víc. A to v BvS mi přišla taková chladná, divná (no, prostě v té době ještě neměla tolik prostoru). Hlavně ten nápad, který se víc rozvine v druhé části filmu, tedy to ŠTĚSTÍ, které uvrhne celý svět do zatracení – to mi přijde jako super nápad! Film je sice dlouhý, ale postupně graduje. Jasně, říká se, když mě film do půlky nebude bavit, tak ho vypnu. Tou zásadou se řídí spoustu lidí. Mě bavily postavy, spoustu z nich mělo dostatek prostoru. Dokonce i Chris Pine mi zde tentokrát nevadil a toho moc v lásce nemám. Úvod mapující dětství Diany je super. Akce není špatná, i když jí je zde méně. Hudba od Zimmera je bravurní jako vždy. Finální sekvence v podstatě opakuje začátečný soundtrack z BvS a emocionálně se zde hodí, proč ne? Už mě nějak nebaví komentovat, tak to prodlužovat nebudu. Tahle Wonder Woman, tenhle nový DC film měl vlastní kabátek a já to oceňuji. Inteligentní film, který nemusí mít hromadu akce a superhvězdný příběh. Paráda!

Invaze (2007)

(75%) INVAZE, coby neškodná, odpočinková záležitost, která sice extra neoslní, ale ani neurazí. Víckrát se to asi vidět už nedá, ale já byl spokojen, bavilo mě to. Z hereckého obsazení mě nejvíc bavila hlavní Nicole Kidman, která to zahrála nejvíc přirozeně a proto jsem jí fandil. Daniel Craig zde nebyl moc výrazný, ale ušel. Příběhově to není nic zásadního, ale pár zajímavých a ke konci napínavých momentů se zde našlo. Akce je tu sem tam sporadicky, tak nějak normálně natočená. Filmová hudba – optimální. Prostě výrazný nadprůměr na jedno dobré podívání.

Pro balík prachů (2020)

(20%) Už jen ta zápletka se mi v traileru nelíbila, ale tak co už … Tak jako tak mě celý film nebavil. Neeson zde působí už docela unaveně, ale stále to své charisma má, jenže zde mu to moc nepomohlo. Akčních scén zde moc nebylo, až na nějaké ty obyčejné přestřelky, které mě nebavily nebo nudné pronásledování autem. Ostatní herci nic moc včetně Jai Cortneye, který mi zde vyloženě vadil a to proti němu nic nemám (viz jeho role v neoblíbené páté smrtonosné pasti, která mi sedla). Robert Patrick – tak to je opravdu škoda, že ho sem dali jen na malou chvíli a úplně zbytečně. No, víc bych se o tom asi nerozkecával. Celé je to nudné, pitomé, nezáživné a ani ten podivný vztah mezi Neesonem a tou jeho přítelkyní mi zde nesedl. Prostě slabota. Bojím se, že Neesona už máme z toho nejlepšího využitého. Ale Mrazivá pomsta byl o dost horší film, takže asi tak.

Silent Hill (2006)

(49%) Tak já nevím, ale mě tento známý horor SILENT HILL podle herní série moc nebavil. Hry jsem nehrál, tak to hodnotím nezaujatě. Myslím si, že je problém i v délce filmu. Do první poloviny to nemělo až moc velký spád, pak se to umírnilo a bylo to utahané až do konce. I začátek mi přišel takový moc zbrklý. Nutno uznat ale, že to mělo pěkný vizuál, efekty, všelijaké druhy monster či obživlých lidí atd. Jenže později mě to přestalo úplně bavit včetně nějakého toho rozuzlení na konci. To se pomalu zvrhlo v nějaký rituál či co – po pravdě jsem u toho skoro usínal. Radha Mitchell mě jediná bavila. Zato Sean Bean se sem nehodil, totálně nudný byl. Ani Laurie Holden v roli policistky to moc zrovna nevytrhla. Takže to víc nebudu shazovat, až na ten vizuál, kvalitní technickou stránku mě to nebralo, což mě mrzí. Zpočátku to vypadalo na pecku. Ale narvat tolik scén hned ze začátku …. Třetí hvězdu dát nemohu, bohužel ….

Obřad (2011)

(60%) Dá se říci, že OBŘAD je klasický film o vymítání ďábla. Jsou podobné záležitosti, které se mi líbí víc, ale také i míň. U tohohle počinu mě nebavil začátek – asi tak ta 1/3 byla dost pozvolná, atmosféra se rozjížděla a hlavní herec Colin O’Donoghue mi přišel nevýrazný, ale neměl jsem s ním větší problém. Jakmile nastoupí Anthony Hopkins, začne mě to bavit více. Sice je zde už viditelně starší, ale to své charisma má. Líbily se mi vymítací scény a především chválím, že to nebylo přehnané. Po hororové stránce to funguje méně, ale svojí temnější atmosféru to má. Finále je takové netradiční, ale už mě moc nebavilo. Věděl jsem dopředu, jak to dopadne a tak. Hudba je vcelku kvalitní. No, na 1 vidění to bylo celkem dobré, jen bych asi ubral délku filmu a upravil scénář. Takto je to pohodový, lehký nadprůměr na 1 shlédnutí.

Dokonalá vražda (1998)

(55%) DOKONALÁ VRAŽDA mi až tak dokonalá nepřišla a už vůbec z toho není dokonalý film. Touto větou bych mohl skončit, ale to já nemám ve zvyku. Ještě tak do poloviny to bylo vcelku napínavé, zajímavé a svým způsobem i tak trochu originální. Pak nastává jeden velmi dobrý zvrat a tím už vše dobré ve filmu neuvidím. Rozhodně nemůžu říct, že mě druhá polovina snímku nudila, ale zkrátka mě to už nebavilo. Místy mi to přišlo i překombinované. Včetně odhadnutelného závěru a to se to snaží brát jako nepředvídatelné dílko. Nechci to celkově kritizovat, své klady to má, ale nadprůměrně kolem 76% jak je to zde na CSFD hodnoceno bych to tak neviděl. Douglas je samozřejmě dobrý, i ke konci z něj čiší to jeho charisma, v této roli, tradičně hraje chlapa s psychopatickými rysy. Gwyneth Paltrow je zde ještě mladá a krásná – svou roli zvládla přirozeně. Zato Viggo Mortensen mi zde vůbec nesedl, i mi zde vadil. Překvapilo mě, jak se Douglasově nabídky hned chytil, i když jasně, pak se ukázalo, jak to měl dobře promyšlené, ale i tak. Hudba – celkem v poho. Víc bych to nerozpitvával, špatný film to vyloženě nebyl, ale mohlo to být lepší, ne takto divně spatlané.