King Kong (1976)

Nikdy mě tyhle filmy moc nezaujaly. Tento film má aspon zajímavý příběh, který diváka drží během celého filmu. Ale to je asi tak vše dobré. Přehnané scény, žádná vážnost atd. Takže to vidím tak na přelom 1 a 2 hvězdy. Přesto to na tu dobu šlo a efekty stálo za malou zmínku, tak dávám vydřenou druhou hvězdu. 30% = **

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Shlédnuto v kině. Takže čím začít ? Nejdříve tím, že recenze a ohlasy, které jsem zde četl mě přímo děsili, bral jsem je s rezervou, ale ve výsledku recenze, které měly 30 nebo 40% To jsem nechápal a nechápu ani po shlédnutí. Nevadí, každý má svůj názor. Tato Smrtonosná past se trochu liší od předchozích, ale dobře do série zapadá. Má krátkou stopáž a chybí jí asi velkolepost (větší propojení příběhu). Úvod filmu je celkem zajímavý, trošku rozpačitý, ale dá se to. Nuda nenastane na začátku. Hned se jde na věc, Jack je zavřen v ruském vězení. John McClean letí za ním a tím začíná akce, kterou násleuje další akce. Zprvu výbuch, pak naháněčka tak dlouhá, že jsem byl nadšen. Pěkné demolování aut, akce velmi přehledná, žádný zběsilý střih a kamera se držela docela dobře. Přestřelek bylo dost, opět byly perfektně natočeny, střílení vrtulníku, opravdu skvělé. Spád byl ohromně velký, šlo se z akce do akce. Konečná asi patnáctimunutovka velmi akční, zničení vrtulníku potěšilo a McCleanův skok z vrtulníku velmi efektní. Jen škoda, že nebyly souboje, ale nevadí. Co se týče příběhu, docela chytnul, byl teda jednoduchý, mohl být více a velkolepěji propojen jako u předchozích dílů, ale to je malá chyba. Herecké obsazení je na tom výborně, Bruce Willis skvělý a hláškující jako vždy. Jai Courtney naprosto skvělý, hezky se vyrovnal Willisovi, byl tvrdý, cílevědomý, pravý syn McCleana. :-) Pravá chemie mezi Willisem a Courtneyem byla dost cítit. Záporáci byly dobří, Cole Hauser byl obstojný, ikdyž moc velkou důležitou roli nakonec neměl. Sebastian Koch mě bavil o něco víc, takže ke konci hezký a povedený zvrat. Mary Elizabeth Winstead v menší roli na začátku a na konci opravdu potěšila. Takže nostalgie trochu fungovala, hlavně na konci filmu. Takže jsem totálně nadšen a to i celkem objěktivně. Ne, že bych film nějak nadhodnocoval. A je tohle nejslabší díl ze série ? Těžká otázka, ale já si myslím, že ne. Hlášek zde bylo opravdu dost jak už jsem zmínil. Willis mě celkem překvapil, hláškoval co to šlo. Nuda ve filmu nenastane ani náhodou. Krátká stopáž mi vůbec nevadila. Možná větší pojetí příběhu mohlo být, vylepšit záporáky o trošinku a to je asi tak vše. Možná to trochu stížit hlavním hrdinům. Ne, že jim vše jako vycházelo, ale zdramatizovat to. Jenže to co píšu, jakési nedostatky, abych vylepšil film, to jsou jenom a jenom DETAILY. Jinač co se týče R, tak mi to nepřišlo moc drsné až na jednoho protivníka, který to krvavě schytal, spíše tam bylo pár sprostých nadávek a ke konci jasně znělo Willisovo: Yippee ki-yay, motherfucker! Tenhle odschoolový akčnák, coby velkým odkazkem a přímým pokračováním této série se opravdu vyvedl. Pří všech hláškách se smálo se mnou celé kino (ano, bylo celkem narvané), ke konci asi tak 10 lidí začalo tleskat. Takže jak to mam shrnout ? Akční scény perfektní, rychlý spád, hlášky,.. málem bych zapomněl i na hudbu, což bylo dalším obrovským kladem filmu. Marco Beltrami nezklamal. U čtyřky mě jeho hudba nadchnula, zde neměla sice obrovité nápady, ale bavila mě po celou dobu, takže hudbu hodnotím na 90%. Opravdu hudební motivy mě bavily, i jeden nový přibyl. Takže soudntrack perfektní. Dokonce i jeden hudební motiv, který chyběl ve čtyřce Marco vyjmul a zdokonalil od Michaela Kamena (Smrtonosná past 1,2,3). Takže si hudbu k tomuto filmu budu občas podlouchat (vybrané skladby ovšem - většinu). Takže John Moore vykonal skvělou práci. Ano, tenhle film se mu vyvedl. Max Payne jsem hodnotil skvěle na 80% (4*). Za nepřátelskou linií 72% (4*), ale tohle je jiné kafe. :-) Samozřejmě každý má svůj názor hodnotit, já ale hodnotím bez studu a přesvědčivě na zasloužených 95% = *****

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tenhle snímek by se dal charakterizovat jako střeštěná ujeťárna křížená žánry fantasy, hororové pohádky a zběsilé dávky akce. Příběh to má, celkem průměrný, ale to nevadí. Nápady, masky atd - velmi rozporuplné. Rozporuplné proto, že něco je zajímavé, čarodějnice atd, ale zase létající košťata, no jasně patří to k tomu, ikdyž je to dost ujeté. Nebo kniha obrany proti černé magii či trol - výtažek z Pottera ne ? :D Co se týče akce, je až moc zběsilá, některé scény jsou méně přehledné, ale dá se to. Herecké obsazení je na tom dost dobře, téměř všichni herci zaujmou. Zejména Jerremy Renner a Gemma Arterton. Film má rychlý spád, slušné tempo, nepředvídatelnost, takže prakticky nemůže nastat hluché místo. Sice dost ujetých scén jak už jsem psal, zběsilá akce, nic vyjímečně zapamatovatelného, ale přesto film pobaví. Je to taková jednorázová záležitost, která se dá přežít. Takže ve výsledku nevidím žádnou pecku, jen lehounký nadprůměr. Celkově hodnotím na 61% = ***

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Tehdy, když jsem byl mladší tak mi to zas tak strašné v TV nepřišlo, ikdyž uznávám, že je to bláznivá slátanina. Film měl výhodu, že vůbec nenudil a měl vtipné momenty, jinač opravdu vysoký podprůměr no. 30% = **

Babe 2: Prasátko ve městě (1998)

Tak tohle už bylo o dost horsi jak nadprůměrná jednička. Tohle se už vážně nepovedlo. Film drží lehce laťku díky pár vtipných momentů. To je asi všechno. Příběh, nostalgie - to vše chybí (v jedničce to bylo), zde bohužel ne. Tudíž hodnotím jen na 19% = *

Babe - galantní prasátko (1995)

Tak není to tak špatné. Sice je to taková dětská komediální pohádka když to přeženu, ale s vyplnutím mozku se to dá vydržet. Roztomilé, vtipné a nostalgické scény hlavně. Nehledat v tom nic zásadního. Na jedno kouknutí snesitelný, lehce nadprůměrný počin. Hodnotím na dobrých 62% = ***

Vylomeniny (2013) (pořad)

Na úvod moc a moc díky uživateli Pilda17 za doporučení !!! Já hodnotím komedie a tyto podobné komediální pořady opravdu přísně, ale tohle se opravdu vyvedlo. Trapné, střeštěné a mocně vtipné scény. Takhle dlouho jsem se už nezasmál. Vše je pojato celkem obyčejně, ale o tom to právě asi ta nenáročnost je. Líbí se mi, že i straší lidi jsou v pořadu skvělý viz postarší pán v prvním dílu. Už se těším na další díly. Hodnocení je u mě jasné, že 5*. Zatím je to předběžné, ale pochybuji, že se to nějak zhorší. Velká spokojenost a skvělý pořad. Dvojice uvádějících Dejdar a Měcháček jsou skvělí! Druhá epizoda na stejné úrovni jako první, možná o chlup lepší ! Tak viděn i třetí díl - přijde mi to furt stejně skvělé. Hlavně druhý a třetí pár !Jen tak dále. :-) Sakra čtvrtý díl dobrý, první pár byl nejlepší, hlavně ten chlap. :-) Druhý a třetí slabší. Ale pátý díl, to bylo něco, první dva páry nejlepší co tu kdy byly. :-)

Tankový prapor (1991)

Stará známá česká komedie. Velký hit to není, ale zase - největším kladem filmu je zjevně herecké obsazení a jejich hlášky a herecké výkony, na to se zapomenout nesmí. Film je krátký, rychle uběhne, občas mě nějaké scény nebavili, ale ve výsledku jsem spokojený, oddechovka, která hitem není, ale ničím neurazí a určo dostatečně zabaví. Hodnotím na 74% = ****

G. I. Joe (2009)

No, tenhle film mi dlouho unikal, dnes jsem ho shlédl hlavně proto, že jsem zvědavý na druhý díl, kde se těšim na Rocka a Willise. Jenže ted už se moc netěším, neboť toto mě moc nenadchlo teda. Dopadlo to celkem bídně. Začátek filmu začal slibně až do takové třicáté minuty zhruba. Pak začala zběsilá akce. Tak zběsilá, že tempo filmu bylo tak urychlené, tak bláznivé, že si divák sotva může vychutnat nějakou akční scénu. Film byl drahý, ano. Ale ty akční, bláznivé scény mi přeci jenom tak perfetkní nepřišli, byly dost počítačově upravené. A upřímně ? Hlavní hrdinové měly všechno snadné, auta odskakující od nich, žádná kulka je netrefila, bláznivé zbraně, sakra to bylo vše moc překombinované. Počítačoví žraloci, viry, zbraně všelijaké, proboha dyt tohle nemůže zapůsobit ani na malé děti, kteří mají rádi podobné dobrodružné sci-fi. Jedniným menším kladem je příběh, který zas tak špatný není. I herecké obsazení, respektive obsazení na kladné straně ve filmu je celkem solidní. Ale po půli filmu už mě nehorázně štvala skutečnost staršně nabité, bláznivé sci-fi akce. Nevím jak to mam celkem popsat, ale obrovské tempo a přeakčnělé a přehnané scény vše pokazili. Jinač by to moh být hodně slušný film. Potenciál byl ale využit úplně jinak. Hudba od Alana Silvestriho celkem dobrá, nezklamala. Celkově vidím podprůměrný film, který je velmi netradiční. Vysoký rozpočet, ale to bohužel není všechno. Celkově hodnotím jen na 30% = **

Země zatracených (2006)

Začátek filmu vypadá docela slibně, ne moc, ale nepatrný závan tu je. Nějaká obyčejná akcička, během níž se lidé co bojovali postupem času změní, když se vrátí do normálního všedního života. Takže žánr drama ? Moc se to teda nevyvedlo. Drama, opravdové drama vypadá jinak. Herecké obsazení ? Velice rozporuplné. Jessica Biel zaujme možná jen krásou, zato Samuel L. Jackson mě chytnul už o dost víc - ten prostě hrát umí. U dalších vedlejších herců je to tak na půl no. Ani konec mě moc nenadchnul už. Film si drží stejné tempo po celou dobu. Takže ve výsledku otravná nuda a hodně znatelný podprůměr. Hodnotím jen na 31% = **