Kovbojové a vetřelci (2011)

Jestli to měla být bomba, tak menší průšvih. Přesto mě to ale bavilo, celkem slušný příběh, dobrá akce, skvělé nápady, film nemůže ani nudit. Daniel Craig hrál výborně - role mu padla. Harrison Ford je trochu nevýraznej, ale nevadí. Nejvíc se mi líbil začátek a konec. Takže s odř.ušima nakonec hodnotím na 65% = ***

Imigranti (2009)

Bohužel, tohle mi vůbec nesedlo, film nemá žádnou atmosféru, děj se vleče. Dokážu pochopit drama, thrillery. Ale tohle nebylo ani jedno, ani druhé. Bohužel. 20% = *

Výkupné (1996)

Nejlepší film o únosu. Příběh je skvělej, má vynikající herce, vedle dvou skvělých herců Mela Gibsona a Garyho Sinise se mě zaujaly Rene Russo a Delroy Lindo. Ve filmu funguje perfektně napětí, skvělé hlášky, skvělá atmosféra, kdy se neví co se bue dít dále. Hudba ve filmu je naprosto prvotřídní - soundtrack, který patří mezi mé oblíbené. Nevadilo by mi kdyby byl film ještě delší. Mohlo být více akce, ale v rámci žánru mi bohatě stačí přesně tohle. Film hodnotím na 100%= *****

Odplata (1999)

Nejvíc se mi na filmu líbila šílená role Mela Gibsona, film byl drsnej, měl dobré hlášky, nějaká akce a tak. Stejně mi to ale nesedlo příliš dokonale. Nějaký důvod, něco víc, lepší příběh, lepší střílení. Nevím jak to mam popsat. I tak celkem solidní podívaná. Hodnotím 65% = ***

Údolí stínů (2002)

Dokonalý válečný film s Melem Gibsnem. Film má nádhernou hudbu - soundtrack se opravdu vyvedl a patří mezi mé oblíbené, které rád poslouchám. Příběh je dost dobrý, jednoduchý, Mel hraje dobře, postava velitele mu padla. Je zde hodně kace, není nějk nápaditá, ale není nuda. Konec bych trošku vylepšil, přežije jen Mel a i ten jeden voják, kterému jsem fandil nepřežil, což mě zklamalo. Ale nevadí, líbilo se mi i jak manželka Mela rozdávala dopisy manželkám, kterým vojáci ve válce zmeřeli, bylo to dojemné a upřímné. Celkově film hodnotím na 86% = ****

Moje letní prázdniny (2012)

Mela Gibsona mám rád, má dobré filmy, ale tohle mi prostě nesedlo. Říkejte si tomuto filmu "jeho návrat", neberu vám to, ale jeho návratem je pro mě film Na hraně temnoty. Tenhle film nemá příběh, hudba nic moc, i Mel už nehraje jako kdysi, tohle beru jako úlet. Podobný film Odplata se mi líbil o dost víc. Tomuto filmu dávám jen tak 23% = *

Kickboxer 4: Agresor (1994)

Jasně, základní chybou (mě to zas tak příliš nevadilo) bylo, že představitel Tong Poa hrál jiný herec. Ale co, byl vcelku podobný tomu původnímu. Rozhodně je tenhle díl podobný a trochu lepší jak dvojka. Je zde dost soubojů. včetně toho finálového, kde se střene opět David Sloan proti Tong Poovi. Film má dost zajímavý příběh, soubojů je tu neuvěřitelné množství. Film má dost dokonalou hudbu. S drsností se tu také nešetřilo, film měl dost krvavé, drastické scény (někkteré se mi příčili, ale co, jsem chlap), dost erotických scén atd... Film na mě působí dost dobře, beru ho jako druhý nejlepší kickboxer. Hodnotím na 89% = **** PS: Po letech si říkám, proč nedat 5*? Má to zde temnou atmosféru, spojenou s temnou hudbou, která mi neustále zní v uších a to, že zde hraje Tong Poa někdo jiný, na to nesere jen pes, ale i já! Skvělé béčko, ke kterému se neustále vracím! Ty vole, ta tmavá barva hodnocení CSFD je úplně trapná!!!

Kickboxer 3: Umění války (1992)

Říkejte si co chcete, ale já tuhle béčkovou sérii zbožnuju. Film se trochu odlišuje od předchozích, kde šlo především o souboje v ringu. Zde v Riu si David se Zienem opravdu užijou. Zapletou se do ilegálního obchodu s mladýma holkama a vypukne boj. Film je napínavej od začátku do konce, i se tu dost střílí, hudba je příjemná a David se pere hlava nehlava. Celkově film hodnotím na slušných 85% = ****

Kickboxer 2 - Cesta zpátky (1991)

Rozhodně je tenhle díl velmi podhodnocený. Van Damma tu nemáme, jedničku to nepřekoná, ale přesto bylo tohle skvělé rodinné drama. Sasha Mitchell je skvělý nástupce Van Damma. Má to příběh, dokonalý soudtrack. Ve filmu mi trošku vadilo, že Zien Davida trénoval ne tak zostra a že Mitchell Tong Poa porazil bez nějakého velkého výcviku. Přesto se mi film hodně líbil. Hodnotím 87% = **** PS: Nooo po letech dnes v roce 2020 když film vidím opakovaně, tak musím uznat, že na nějakou objektivitu seru, je to to nejskvělejší rodinné, sportovní drama s hlavním, skromným hrdinou Davidem Sloanem, jaký jsem kdy viděl, plný počet hvězd je zde určitě na místě!!!! :)

Nezvratný osud 5 (2011)

Rozhodně je to nejslabší díl ze série. Největší chybou je fakt, že filmu chybí atmosféra. Atmosféra, která byla v předešlých dílech. Vždy byl cítit závan smrti u jednotlivých postav. Jinač proti filmu nic nemám, ale někdy se film táhl trochu, nějaké zbytečné scény se tu našly. To už konec k záporům. Celkově byl film docela povedenej, začátek velké nehody na mostě byl naprosto perfektní, smrti byly také dobré, nejvíc se mi líbila gymnastická smrt a alternativní závěr v letadle. Tím nedočkavé fanoušky seznamuji s faktem, že tenhle pátý díl předchází jedničku, nebot si to klidně označujte : Nezvratný osud 5 : prequel. Hudba od Briana Tylera je skvělá, úvodní soundtrack "Main title" si furt dokola pouštím. Nakonec hodnotím slušně : 70% = ****