• Krátkometrážní

Cherry (2021)

Tak nie, bratia Russo fakt nie sú mimo Marvel Universe dobrí režiséri.

Malcolm a Marie (2021)

Vynikajúci scenár pretavený do nie až tak vynikajúceho filmu. Malcolm & Marie totiž povie všetko čo chce povedať za prvých 50 minút a zvyšných 50 minút už iba repetetívne opakuje to isté bez toho, aby sa k čomukoľvek dopracoval. Stále to však aj v tej druhej polovici má vynikajúcu hudbu, kameru, čiernobiele prevedenie tomu pridáva na atmosfére, a Zendaya a (obzvlásť) John David Washington sú skvelí, i keď vzhľadom na mierne psychopatickú povahu oboch nefandíte ani jednému z nich. Vo výsledku však film, ktorý keď uvidíte do polovice, tak ste prakticky videli všetko čo v ňom je. CELKOVO: 6/10

Za čárou (2021)

Typický akčňák z Netflixu ... z čoho sa už vlastne pomaly stáva urážka.

Colectiv (2019)

Dokument, ktorý by teoreticky mal mať predpoklad hodnotenia za plnú palbu. Pojednáva totiž o silnej téme akou sú skorumpované praktiky v zdravotníctve, kde prvoradé nie je zdravie pacienta, ale nabalenie sa pár oligarchov. Koniec koncou to nie až tak vzdialene pripomína aj situáciu u nás na Slovensku. Prakticky je to však dokument, ktorý skôr diváka privedie do letargie, než by ho naštval, pohoršil alebo v ňom vyburcoval akékoľvek emócie, že niečo také sa môže diať v neďalekom Rumunsku. Staromódna forma dokumentu, kde sa nekladie dôraz na žiadne rýchle strihy a pod. by vôbec nevadila, ono skôr vadí, že pri prehnanej dĺžke hodinu a pätdesiat minút, ten dokument na väčšinu času skĺzne do obyčajného sledovania tlačoviek politikov, novinových článkov, nekonečných otázok novinárov a samotnú tému nijako zvlášť nedramatizuje. Okrem úvodného silného momentu s aktuálnym videom z koncertu, kde došlo k požiaru, tak neponúka v ďalšej hodine a 45 minútach nič čoby sledovanie robilo zaujímavým. Odvaha sa novinárom nedá uprieť, ale po zhliadnutí sa nemôžem ubrániť pocitu, že toto mohlo mať väčší dopad ako 20 minútová reportáž, než takmer dvojhodinový dokument.

Greyhound (2020)

Za mňa teda nie! Pôvodne som sa tešil, že na plátna kín sa po Dunkirku po dlhom čase dostane ďalší veľkolepý vojnový film, tentokrát dokonca s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe a oscarovými ambíciami, ale nakoniec dobre, že to kúpil Apple a nechal prakticky zakapať na zbytočnej Apple TV. Greyhound je film prakticky bez akéhokoľvek deja, čo by možno nevadilo, keby aspoň ten zvyšok bol akokoľvek zaujímavý. Bohužiaľ nie je, s výnimkou Hanksa ktorý opäť do role dáva všetko a ide si svoju škatuľku rozvážneho hrdinu a charizmatického leadra, nie je vo filme jediná ďalšia či už nosná, zaujímavá alebo dôležitá postava. Navyše ich dialógy sa po celý film výhradne sústredia na vojenské povely a manévre, čo začne byť repetetívne a značne otravné asi po prvých 10 minútach a ten zvyšok ... no ono ani tá akcia nie je vyslovene zaujímavá. Kým sa film k nejakej dopracuje tak uplynie cca 30 minút z už tak dosť krátkeho 80 minútového filmu (čistého času, pokiaľ si odmyslím úvodné a záverečné titulky) a samotné naháňanie sa lodí a ponoriek neponúka nič, čo by vyvolalo aspoň kúsok napätia. K tomu to je celé zaobalené do síce nie zlých, ale v porovnaní s inou hollywoodskou produkciou, iba druhotriednych trikov. Vo výsledku tak značne nezáživný film, ktorý sa aj napriek jeho skromnej stopáži dosť vlečie. CELKOVO: 5/10

Watchmen - Je léto a dochází nám led (2019) (epizoda)

Prakticky typický Lindelof (The Leftovers, Lost) - tisíc otázok, žiadna odpoveď a mňa už skutočne nebaví mu dávať znova šancu len, aby mi v deväťdesiatej šiestej sérií konečne priniesol nejaké ozrejmenie. Seriálový Watchmen tak predstavuje síce potenciálne zaujímavý svet, ale čo z toho, keď divákovi nie je počas celej prvej hodiny predložené ani jedno vysvetlenie kto je kto, aké sú vzťahy medzi postavami, čo sa to vlastne deje a ako tento svet funguje. Komixu znalí diváci sa zorientujú možno lepšie, ale vzhľadom na, že z toho HBO chce mať ďalší seriálový hit, tak týmto prístupom si masy jednoducho nezíska. Vo výsledku tak priemerný pilot, ktorý ma viac unavil z toho, že mám zase dlhé hodiny čakať na čoby len jedno vysvetlenie, namiesto toho, aby som si seriál užíval od prvej minúty. Nie, ďakujem Lindelof, už viac neprosím.

Banda (2019) (seriál)

Season 1 = 4,5* (9/10)

Pose (2018) (seriál)

Season 1 = 4,5* (9/10) / Season 2 = 3* (6/10)

Dark (2017) (seriál)

Season 1 = 4,5* (9/10) / Season 2 = 3* (6/10)