Crash Road (2007) odpad!

to je neuvěřitelně špatnej film.. ale Agáta překvapivě nebyla zasse až tak špatná.. na rozdíl od scénáře (byl-li) a antirežie Kryštofa Hanzlíka.. možná za pár let bude blůrej s tímto filmem předmětem kultu a každý milovník "opravdu špatných filmů" bude slintat blahem, jak strašný Crash Road je. bohužel nežijeme v budoucnosti

Volání o pomoc (2007)

tak za tohle by si sandler oskarovou nominaci zasloužil, stejně jako Don Cheadle.. škoda, že se oskar neuděluje jako třeba festivalové vavříny i hereckým kolektivům, tihle dva by si ho určitě dostali

Taková je Anglie (2006)

parádní hudební podkres - ten originální i klasický britský fláky.. mňam.. 90 %

Americký gangster (2007)

nee, na pět to fakt není. Scott není takový filmový vizionář jako bývali Coppola se Scorsesem a byť je Americký gangster vážně sakra dobrý film, genialitě jejich největších děl se nepřibližuje (navíc konec mi dost silně připomínal konec Kmotra, kdy se Michael Corleone zříká hříchů a zbavuje veškerých konkurentů). ale rozhodně skvělý je Russel Crowe (ještě o fous lepší než Danzel!) a parádní je i soundtrack. po Zodiacovi další parádní retro.. ale ten Fincher byl přeci jen daleko intenzivnější zážitek

Václav (2007)

velmi závažný film ve své výpovědi - moment, kdy Václavova matka prosí spoluobčany, aby podepsali petici, za jeho propuštění, byl až mrazivý. jinak kromě téměř dokonalého scénáře a hereckých výkonů všech zúčastněných (ale je fakt, že ten Trojan je ještě o třídu výš než ostatní) stojí za zmínku především scéna, kdy dojde k rodinné tragédii na vesnické pouti - asi nejlepší Vejdělkův režijní čin vůbec. jestli Epstein nedostane českýho lva za scénář za tohle nebo ROMing, spravedlnost neexistuje.

Import/Export (2007)

jako porno to neobstojí a jako film taky moc ne.. jsou to takové scénky ze života dvou looserů, které však nikam nesměřují, čímž se dvouhodinová stopáž stává nesnesitelnou (navíc ne-konec je tak nijakej, že to celou dobu sráží ještě hloubš).. asi jsem Seidlův umělecký záměr nepochopil, ale pokud chtěl říct, že život v současnosti není žádný med a kapitalismus má i stinné stránky, mohl natočit půlhodinovou sevřenější etudu.. bylo by to zajímavější.. asi už chci v umění víc než jen naturalismus, byť ten byl na celém snímku asi tím nejzajímavějším

Chuť lásky (2007)

teda tenhle film kromě veškerých hloupostí má jeden zásadní nedostatek - autor scénáře zapomněl na jednu z nejdůležitějších hodnot dramatu, kterou je čas (viz např. aristotelova poetika, která svou platnost neztrácí ani po více než 2 tisíciletích). tady se něco rádobyodehrává, ale divák si to nemůže zasadit do žádného časového kontextu, neboť nic takového ve filmu prostě není. až na těhotenství jedné z ústředních hrdinek (které je navíc až v samotném závěru) není jasné, zdali se to vše "odehrává" během týdne, či několika let. dvě hvězdy za dobré herce ve špatných rolích ve špatném filmu

Poslední vlak (2006)

formálně až neuvěřitelně neinvenční film!

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

tak tohle byla celkem soda... všechno se děje jen tak mimochodem, ale stejně jsem se u sledování úplně zpotil.. fakt silnej film! po zhlédnutí Saturno contro jsem se o evropský film už hodně bál, ale tento rumunský vítěz zlaté palmy v cannes mi dokázal, že se relativně dobré filmy točí i na starém kontinentu.