Bourneovo ultimátum (2007)

Paul Greengrass dokázal asi nemožné a snad překonal svůj režijní výkon u dokonalosti United 93... v Bourneově ultimátu dovádí svůj paradokumentární ("roztřesený") styl k dokonalosti a jedná se o skutečný triumf filmařiny.. to, co by náhodný účastník události vnímal jako obyčejný ruch velkoměsta, je v jeho podání dechberoucí a nervytrhající akce.. a přitom je snad 50 % filmu tak roztřeseno, že v podstatě nelze přesně identifikovat, co se na plátně přesně odehrává.. to však ještě víc posiluje divákovo napětí.. nepopsatelně dokonalé!

Můj Vůdce: Skutečně skutečná skutečnost o Adolfu Hitlerovi (2007)

na komedii nevtipné (samozřejmě kromě docela dobrých hajlovacích scén a zesměšňování typicky německého štemplování), na jiný žánr bych měl daleko přísnější měřítka.. udělat z hitlera smutnou postavu, kterou v dětství táta bil, a proto si lidstvo zaslouží vyhladit?! no nevim.. navíc ta apriorní kontroverze vyznívá dost trapně.. a nejvtipnější nakoec je, že to všechno natočili židé - že by nějaká revanga?!

Zodiac (2007)

NÁDHERA!!! Fincherův Zodiac je zpola úchvatná detektivka a zpola daleko úchvatnější propad do temnoty lidské psyché... a nejnádhernější na tom všem je, že Fincher nevyužívá žádných rádoby efektivních režijních vychytávek a režíruje na první pohled střídmě až neinvenčně..ale to je jen první pohled..za tím vším se skrývá promyšlená hra variací na téma vraždy a propadu člověka temným obsesím.. nejdůležitější je pro něj ČAS! propad je totiž postupný a nevyhnutelný! ten film ve mě pořád rezonuje a jen tak jeho síla nevyprchá! ten film je jako trychtýř - neustále se propadáte do temnoty a jediná otázka je, jestli na konci je otvor, kterým se dostanete ven, nebo někdo větší než vy ten otvor zacelil a vy se utopíte ve vlastní temnotě...ale musíte si uvědomit, že jste do toho trychtýře vlezli sami! absolutorium!

Griffinovi (1999) (seriál)

scény s kuřecím maskotem jsou absolutně a bezkonkurenčně to nejšílenější, co v animovaném seriálu vzniklo! a zbytek je jen o chloupek méně geniální :-) pro studenty veškerých filmových a mediální studií snad povinné!

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

škoda..jednička byla super..dvojka leccos slíbila a trojka to všechno definitivně pohřbila.. ale fanoušci se nemusejí bát, je jasné, že čtyřka a další pokračování na sebe nenechají dlouho čekat

Inland Empire (2006)

Lynchovo další "dílo" - "hurá".. Zatímco u každého z jeho předchozích filmů jsem si našel něco, čím bych tu zbytečnost nějak omluvil, tentokrát již vskutku NE! Z projekce jsem odešel po dvaceti minutách, kdy jsem viděl nějaký králíčky, pár celkem slušných narážek na televizní šoubyz a evidentní snahu být složitější než nejsložitější věc na světě. Lynch je geniální v tom, že mu to jeho diváci neustále baštěj (zatim tu je 5 hodnocení a 3 z toho dávají absolutorium), proto můžeme sledovat, že každý nový film je "složitější", než ten předchozí. Problém je, že i složitost je omezená smyslem, ale Lynch záměrně točí nesmysly, což někteří onanisté asi nepochopili a pořád se tam snaží najít něco, co v tom prostě není. NO, těším se, co se bude u nás psát o tomhle (řečeno s Topolánkem) "shitu!". Ano, přiznávám: nejsem Lynche hoden, je na mě příliš složitý, komplikovaný a jeho genialitu nedokáže můj průměrný mozeček ocenit.. Neboduju, protože jsem nevydržel! PS: Sloní muž je geniální film, Mullholand Drive je moc hezky natočenej..ale ten zbytek?!?

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

nevim, čím filmový rok 007 ještě překvapí, ale Hot Fuzz je pro mě žhavým kandidátem na film roku (Babel a Fontánu počítám do roku 2006)...geniální i přes drobné chybky, které však šťoural dokáže najít v každém díle

Terkel má problém (2004)

strašně hustej filmek..možná někomu přijdou ty sprosťárny samoúčelné, ale to je přeci podstata sprostých výrazů - provokovat a tenhle film tedy rozčeřil animované vody celkem dost...btw: český dabing byl hodně, hodně vydařenej

Tajnosti (2007)

tango na kulaťáku a let igelitové tašky jsou sice hrozně neoriginální, ale na český film nebývale magické scény..škoda, že nejsem ženská, to bych dal 5*

Renesance (2006)

audio-vizuální nářez