Ghost Rider (2007) odpad!

kdyby eva mendes ukázala své dvě největší přednosti (ne, není to hraní a zpěv), bylo by to za jednu hvězdičku..takhle žel nic

Zápisky o skandálu (2006)

vynikající herecké výkony a neskutečná Glassova hudba.. v nejlepších momentech velmi intenzivní

Vratné lahve (2007)

jako není to na 100 %, ale je to opravdu jeden z těch nejlepších českých filmů..byť trpí vším, čím snad všechny typicky české tragikomedie, přesto je to moc pěknej film..nejsem tu od toho, abych hodnotil emoce; jistě se tu najde spousta lidí, kteří budou křičet, že to je "sentimentální", ano, sentimentální to je... a co je na sentimentu špatné?

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

bohužel prázdné a bez duše...hrabala nemusim, ale nějaký duch v jeho knihách vždycky byl a menzelovi se podařilo jej dostat do Skřivánků na niti a Slavností sněženek..na Obsluhoval jsem anglického krále se ducha již nedostalo

Kdo je tady ředitel? (2006)

není to tak jasnejch 5* jako u Dogville, Manderlay či Tanci v temnotách, ale Trierovy hrátky s filmovým médiem, navíc podpořený fakt skvělým scénářem, nemůžu ocenit jinak než plnym počtem..byť to popírá snad veškerý filmový pravidla, oči prakticky neodtrhnete z plátna..až mi začíná připadat, že jde o totální degradaci filmu (jako takového), neboť trier dokazuje, že už je zcela jedno, jak je co natočeno, divák to stejně nějak pochopí..no, je to kontroverzní počin

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

nálety a exploze a "realismus" - dobrý, už mi to sice přijde zbytečný, ale když to tam někdo potřebuje, proč ne (navíc na vysoké technické úrovni, tedy rozuměj jako Ryan, Apocalypsa je stejně podle mě vrchol).. za to taky dávám tu jednu hvězdu; teď to míň dobrý: 1) nepochopitelný pathos a sentiment, který chápu a žeru v Million Dollar Baby, ale tady to zkrátka bylo fakt blbé; 2) trapně stereotypně dělané flashbacky (nájezd na detail obličeje - prolínačka na flashback - flashback - prolínačka na detail tváře - kamera obličej opouští - tak takhle snad už ne!) a konečně 3) celý projekt je zcela zbytečný - Eastwood měl tento příběh nechat natočit nějakého japonského režiséra, který by ctil aspoň základní principy asijské kinematografie (a kulturu vůbec), a ne natočit klasický hollywood s asijskými herci, takový dvojprojekt by mohl být vskutku zajímavý, dvakrát stejný US-pohled, i přes veškeré pokusy o relativizaci dobra a zla, je zcela zbytečný (přiznávám, že jsem Vlajky zatím neviděl a nejsem si jist, že je vidět chci)... btw: atmosféra v podzemních či jeskynních chodbách ve mě byť jen na krátké okamžiky vyvolávaly silnou klasutrofobii a vzpomínky na četbu Barbussova Ohně, to je asi největší pozitivum tohoto snímku

Východ slunce (1927)

Jako už kdyby to bylo úplně o ničem, tak by formální stránka byla na takovejch 10 hvězdiček... ale forma není ani zlomek emocionálního obsahu... ať to klidně vyzní jako onanie, ale tuhle čirou krásu nedokáže plně docenit ani milion hvězdiček... Sunrise se stal mým nejoblíbenějším němým filmem (vystřídal Dreyerovo Utrpení Panny orleánské), ne-li jedním z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.. a jestli se tu někdy objeví k*k*t, který bude mít potřebu nějak devalvovat ten happy end, tak ať jde do p***** :)

Arthur a Minimojové (2006)

přiznávám, že se na Arthura a Minimoje moc hezky kouká a docela se divák pobaví, ale jinak i pro nejnovější Bessonův film platí totéž, co pro většinu jeho filmů - za výtečnou formou se schovává naprostá prázdnota - narativní, emocionální, zkrátka obsahové nic.. nicméně nihil novi sub sole - Besson je pořád Besson, ať natáčí pro dospělé nebo pro nejmenší.. btw: český dabing je docela fajn..

Hannibal - Zrození (2007)

bál jsem se, že to bude ještě horší, takže to docela ušlo..ale ten Vašut, to bylo fakt blbý..holt máme smůlu, že jsme Češi..