• Pohádka
  • Rodinný

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

Asi jsem se dopředu nechal moc namlsat jménem režiséra, mým oblíbencem Dolanským a zdejším vysokým hodnocením. Ale někde se stala chyba, mě to moc nebavilo.

Dlouhý týden (1981) (TV film)

Československá televizní tvorba si libovala v tom, že matka při příchodu domů hned ode dveří hystericky svolávala rodinu. Já nevím, kde na tom byli, já jsem tohle nikdy nikde nezažil.

Miliónová Helena (1988) (pořad)

Málo nápaditá taškařice té doby. Zajímavá snad jen tím, že tady bylo slyšet zpívat i Heleniny rodiče. Zaujalo mě, že stará Vondráčková měla podobnej hlas. Jako stará ta víc stará, když ta dneska stará byla ještě relativně mladá. I když i ta tehdy mladá tady vypadá jako stará mladá. To jsou holt ty osmdesátky.

Kluci (2014) (TV film)

Nizozemí je evropskou zemí s nejliberálnějším postojem ke gay komunitě, takže pokus natočit tady drama o vztahu dvou chlapců nutně vede k tomu, že žádné drama se neděje. Je to plytké a bez pořádného vývoje. A koukatelný Gijs Blom je na film trochu málo.

Období digitální (1982) (TV film)

Oldřich Navrátil za to nemůže, že i ve vážné poloze působí směšně, za to může ta dementní pointa.

Po rozvodu (1981) (TV film)

S ohledem na procento rozvodovosti u nás se tady dějově neděje nic světoborného. Sice dobře vybraní a dobře hrající herci, ale nějak jsem nikomu z nich moc nevěřil.

Moderato cantabile (1960)

Na můj vkus moc ponuré, moc umělecké. Jeanne Moreau mi navíc svým couráním po městě s nepřítomným kukučem připomněla Výtah na popraviště, kde přesně tímhle způsobem taky zdržovala půlku děje. Přiznávám výbornou kameru, ale nejvíc mě stejně asi bavila hudba. Ta ovšem vznikla 150 let před tímhle filmem.

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Fantastická Klára Melíšková. Jinak ovšem po všech stránkách dost průměr tématem počínaje.

Rain Man (1988)

Viděno kdysi dávno v kině s rodiči. Postupem doby jsem převzal všeobecný názor, že je to kult, klasika. Teď jsem si to po čtvrtstoletí dopřál v televizi a ejhle, ono je to jinak. Asi je to tím, že jsem nikdy neprožíval Dustina Hoffmana ani Toma Cruise, takže Rain Man je pro mě uslintaná sentimentální road movie o ničem.

Láska na vlásku (2014)

Načetl jsem několik zdejších komentářů, které jásají nad hlavním hrdinou. Tak to jsem se asi díval na jinou pohádku, princ a kovář v nijak objevné variaci na Prince a chuďase, oba byli nemastní neslaní holobrádci. Navíc mi docela vadí počítačová úprava exteriérových záběrů, ty kontrasty jsou strašně znát a přitom jsou zbytečný. Děvčata opět bez šťávy, takže pro mě tady plusově jedině charismatický král Tomáše Hanáka.