Strážci - Watchmen (2009)

S komiksovými filmami to bolo vždy řažšie raz to vyšlo,raz to bola bieda alebo aspoň priemer.Poslednú dobu sa ale darí.Aj keď nie som až taký fanúšik komiksov, filmy si pozriem rád a poslednú dobu sa to celkom darilo. Watchmen je asi najbrutálnejšie spracovanie komiksu aké som videl(Sin City nepočítam ako komiks)!!! Niekedy sa pri komiksových filmoch aj zasmejete, či už na kostýme, alebo na nejakých hláškach, no pri Watchmen mi do smiechu nebolo ani raz!Toľko krvi a násilia v jednom komikse???Tak toto určite nebude pre mladistvých ako kamoš spiderman alebo nejaký ten Iron man na nich zabudnite to bolo oproti tomuto len pobavenie!Celý film je pojatý akosi temno a chmúrne niekedy mi to pripomína atmosférou Temného rytiera,ale nevyrovná sa mu.Z hľadiska hercov určite nie.To je asi jediná vec čo mi tam vadila,lebo niektoré scény najmä tá marsová kde herci už len akosi tápali bola viditeľná a bola taká zbytočnejšia.Erotická naopak zase prekvapila:-)!Nebudem sa ďalej rozpisovať bol som prekvapený zo spracovania a zároveň aj nečakaného konca filmu!Celý film vlastne ani neviete kto je na akej strane, v podstate kladných hrdinov a dobráckych tam ani niet.Bojím sa ale,aby to pokračovanie nezkazilo a možno snáď ani nebude to by ma potešilo viac!

O Petrovi (1969) (seriál)

Klasická rozprávka na ktorej som vyrastal!Kubalove animácie boli a zostanú veselé!

Zack a Miri točí porno (2008)

Mám rád tvorbu Kevina Smitha a videl som všetky jeho filmy takže tento ma prekvapil,len preto,že tam nehrali prví krát Jay and silent Bob.Čo sa týka snímky typická romantika podaná v štýle Kevin Smith čiže trochu zvláštná erotická a celkom zábavná.A ako všetci vieme opäť vlastne v podstate s jeho obľubenými hercami už sa teším na jeho další film jeho humor ma vie pobaviť a vidno,že je veľký fanúšik filmov a hlavne Star Wars tie sú spominané v každom jeho filme!

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood sa v novom tisícroči rozbehol ale poriadne:Natáča čoraz lepšie a lepšie snímky ako herca sme ho síce naposledy zažili v oscarovom hite Million dolar baby no čo sa týka režie je čoraz lepší a na neudržanie.Po veľmi vydarenej" Výmene" tu máme opäť v podstate drámu ,ale teší ma že si tu Clint na staré kolená po dlhšom čase zahral.Nestratil nič zo svojho typického urážlivého humoru a je radosť sa na neho pozerať.To ako si doberá mládeho kňaza alebo ako sa chytajú za slovička s Johnom Carrolom Finchom stojí za pohľad a vyvolá vám to úsmev na tvári.Čo sa týka filmu je tiež vydarený čo na tom,že podobné príbehy sme videli už viackrát však už len vďaka kvalitnej réžii a slušných hereckých výkonov v podstate aj u debutujucich hercov BEE Vanga alebo AHney Her sa tento snímok oplatí pozrieť a určite vás zaujme!

Sedm životů (2008)

Tak na mňa to bolo až príliš silná káva dosť dojímavé a smutné.Na začiatku filmu som vlastne síce ani netušil o čo ide,ale postupne mi to dochádzalo.Film na zamyslenie aj keď miestami až trochu nudnejší lenže stále čakáte čo vlastne bude a o čo sa vlastne jedná ak sa príde s pravdou von v závere filmu je to vskutku šlachetné dojemné.Ale i napriek tomu niečo mi tam chýbalo možno až príliš nudnejší scenárik.Keby tam nebol Will Smith,ktorý sa konečne stal hercom film by mi pripadal úplne obyčajný.Napriek tomu vo mne nechal pekné pocity.

Po přečtení spalte (2008)

Ako to asi môže dopadnuť keď sa niekto pletie do nelegálneho získania peňazí a samozrejem doplácajú nevinný niekedy!Coenovci opäť ma nesklamali herecké výkony výborné vyzdvihnem Malkovicha ten s tým "fuckovaním" bol proste úžasný.čierneho humoru síce trochu menej ako je zvykom,ale to nevadí.Bavil som sa aj keď niečo tomu chýbalo!

Zrcadla (2008)

Takže opäť tu máme nejaký ten remake japonského filmu a kedže originál som nevidel nebudem porovnavať. Horory podľa mňa už upadajú a staré klasické nikdy tie nové neprekonajú už dávno ma nejaký film s touto tematikou nenadhol nad mieru skor priemerne a tento film nie je výnimkou.Kiefer Sutherland sa sice vrácia,ale nie je až taký presvedčivý a niekedy sa mi zdá že to ani nevie s tým jeho strachom akosi uhrať,berie to normálne ako keby sa nič nedialo.Zo začiatku sa to celkom dá a niektoré scény sú dosť na nervy näjma tá scéna vo vani tá je neskutočné brutálna to fakt.Škoda ale toho záveru tým nemyslím úplný záver pretože ten je naopak ani nie tak prekvapujúci ako očakávaný.Lenže pozerať sa na bitku s nejakým demonom tak to bolo nad moju úroveň a hraničilo to skor so smiechom aspon u mňa.Neviem film pre mňa na jedno pozretie do zrkadla!!!

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

Anglický humor mi bol stále sympatický a hudba z Anglicka no povedzme si na rovinu samé legendárne kapely čiže je aj lepšia na celom kontimente?Pre mna určite nie.Čo sa týka filmu ten skromne inteligentý humor a hudbička k tomu tak proste nemohol som odolať.V podstate úplne neznámi herci no v dnešnej dobe Timothy Spall,Stephen Rea,Bill Nighy už predsa sa objavujú vo filmoch trošku častejšie než predtým.Fiktívna kapelka Strange Fruit je síce fiktívna,ale možno tak stále vypadá rozchod nejakých kapiel a potom ich zovuzrodenie človek si predstaví stále nejakých hrdinov rocku alebo metalu z Anglických končín a pousmeje, že určite tak to nejak vyzerá s návratom na scénu.Už dlho ma takto nepohladil nejaký film v podstate hudobný priam som sa zábaval.Kedže som tu v podstate všetko vyhodnotil nemožem inak len ....

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

U režiséra Davida Finchera som zvyknutý na úplne iný žáner fillmu a vlastne nikdy ma nesklamal a aj teraz ma prekvapil pozoruhodným príbehom,ktorý je síce trochu rozťahaný čo sa týka dlžky filmu,ale ja som sa nenudil.Je skvéle pozerať ako to funguje s tými hercami a ich maskami takisto tá chemia herectva čo fungovala u Brada Pitta a Cate Blanchett je pojatá trochu inak skor tak trochu chladne,ale to nemeni na tom nič že to proste medzi nimi funguje to už potvrdil aj BABEL!Film má asi náznak toho že bude určite nominovany na Oscara a to by som u Finchera nečakal.Aj keď už nenatoči možno žiadny thriller ako sme u neho zvyknutý tento film bude v jeho filmografii režiserskej stále vyčnevať v dobrom slova zmysle.Nikdy by ma nenapadlo že to poviem,ale pan Fincher dojali ste ma týmto filmom a to sa mi nestáva pri vašich dielach!

Časové pásmo bylo změněno