• Romantický

13. listopad: Útok na Paříž (2018) (seriál)

Děsivé téma a detailní výpovědi účastníků, které divákovi ještě dlouho zůstávají v hlavě. Zajímavé vzpomínky záchranářů. Popis dění v Bataclanu poněkud natahovaný, ale celek má tak emocionální dopad, že to nevadí.

Ženy a život (2022) odpad!

Ty kráso! Už jsem strašně dlouho neviděla žádnou českou moderní komedii a tohle teda byla síla. Bohužel v negativním slova smyslu. Strašný scénář, žalostný budget, nesympatičtí herci, šablonovitost, přehrávání, totální absence jakýchkoliv emocí, nelogičnost, hrozná hudba atd. I brak na Netflixu má nějakou přidanou hodnotu - např. lokace, tady nebylo zhola nic. Bavil mě vlastně jedině Kohák, pro kterého mám ale slabost :)

Slečna voyeur (2023) (seriál)

Viděna 1. série: Po třetím dílu jsem prostě vzdala snahu pochopit vztahy mezi jednotlivými postavami, jejich motivace, chování, kdo s kým něco má a kdo s kým pletichaří... Nechala jsem se unášet zápletkami, které se na sebe vršily s takovou rychlostí a absurditou, že jsem jen valila oči. Ke konci série se tvůrci zmátořili a začali konečně vysvětlovat miliony záhad, i přesto si myslím, že se mnohé nedořešilo. Seriál nebyl nikterak objevný, ale chemie mezi Mirandou a Heitorem stála za tu vatu kolem. PS. Jestli se o někom dá říct, že je to krásný muž, tak rozhodně o Ângelu Rodriguesovi :)

Na nože: Glass Onion (2022)

Po prvních pár minutách jsem měla chuť film vypnout. Úplně z toho odkapávala ta soudobá americkost, kterou už nejspíš nemůžu vystát. Po smrti jedné z postav mě děj přece jen začal bavit, ale poslední třetina mě bohužel nepřesvědčila o své zapamatovatelnosti. Jedna hvězdička za Craiga a druhá za postavu Andi.

Toscana (2022)

Neurazí, nenadchne. Zvláštně rozfázovaný děj. Vynucená romance. Záběry z vaření však byly skvostné. Líbilo se mi, že hlavní hrdina nebyl fešák na první dobrou.

Láska a anarchie (2020) (seriál)

Viděna 1. série: Neutrální barvy. Skvělá Ida. Famózní Björn. Zarudlé oči. Syrové emoce. Donquijotský boj za neposkvrněné početí literatury. Roláky. Pozadí od Williama Morrise. Nezlomnost… Úžasně osvěžující počin v záplavě americké netflixovské produkce. 23. 11. 2022 Viděna 2. série: Spousta věcí mi vadila - např. rozředěnost děje, přemíra sexuálních scén, schéma každý s každým, málo prostoru pro hlavní dvojici, některé zápletky. Mnoho věcí však fungovalo na jedničku - např. Ronny a jeho humor, Sofiiny outfity, ústřední myšlenky, hovory s otcem, hudba, emoce atd. Váhala jsem, jestli nemám hvězdičku ubrat, ale kvůli Sofii/ Idě a Maxovi/ Björnovi to prostě nejde. Jejich chemie je neskutečná!! A dechberoucí! Jako by se pro svoje role narodili. Nejlepší scéna: Sofie v kanceláři na konci 4. dílu.

Že by Amor? (2022)

Téma dobré, ale zpracování velmi slabé. Filmu nejvíce ubližují toporné herecké výkony, neživotné postavy, předvídatelnost a viditelně malý rozpočet.

Láska ve vile (2022)

Viděla jsem už horší věci, ale nesympatické postavy, předvídatelný děj, slabé herecké výkony a hory klišé nespasí ani sebemalebnější italské záběry ani pár vtipných postřehů. No a ty digitální kočky jsou už jen třešnička na dortu :)

Dokonalá souhra (2022)

Tenhle film = klišé romatických filmů (padající hrdinka, rostoucí city při táboráku, tajuplný milovník, milovník svlečený do půl těla, pes zdůrazňující citovost milovníka...) + australská klišé (pavouk, hadi, klobouk značky Akubra, vegemite, ovce...) + jiná klišé (trapná kolegyně, vypojení elektřiny, k cestování mezi kontinenty stačí svižná písnička...).