• Romantický

Pánský klub (2022)

Nic světoborného, ale na české poměry celkem slušný kousek.

Sezn@mka (2016)

Zoufalé, upocené, levné a o ničem.

Známí neznámí (2021)

Italský originál jsem viděla už dávno, tak bylo fajn si vztahové drama znovu osvěžit. Bohužel stoprocentní opsání předlohy nic nového nepřineslo. Navíc mi tak nějak připadalo, že všichni kromě Hofmanna hráli na půl plynu. Nebo na čtvrt. Strašně nevýrazní. Přemýšlím, proč se takovéhle remaky vůbec točí...

Mimořádná událost (2022)

Takové nemastné neslané s podivně odříkávanými dialogy, což mi připadalo extrémně rušivé. Jediná scéna, která ve mně vzbudila jakési emoce, byla osočení Igora Chmely z terorismu. Jinak jedním uchem dovnitř a druhým ven.

Střídavka (2022)

Souhlasím se slovy Martina Hofmanna (viz Zajímavosti). Film byl vtipný, břitký a plný rodinných peripetií, které mě neiritovaly. Herci hráli dobře a z celého snímku vyzařovala atmosféra přátelství a rodiny táhnoucí za jeden provaz, i když se členové domácností dávno proměnili. Takže jo, klidně bych si dala repete.

Večírek (2021)

Hrozně mě zajímalo, jak moc bude film podobný Suchánkovu stylu humoru z Partičky... no a myslím, že to mohlo dopadnout hůř :) Film mě obsahem ani formou neoslovil, ale musí se mu nechat, že z řady současných zaměnitelných českých filmů opravdu vybočuje a je jiný. Dyková a Roden herecky nejlepší.

Mumie (2023)

Ničím nevybočující animovaná klasika. Fakt, že to byly mumie, mi přišel zbytečný. Nefer krásná :)

Jedině Tereza (2021)

Umělé, vykonstruované, takové celé kožené, nepřirozené, bez jiskry. Herecky velmi průměrné (místy i podprůměrné). Vykrádání jiných filmů zpočátku vtipné, ale později už moc na sílu. Nevím, jak to popsat - mám z filmu pocit, jako když máte ulepené ruce a nemáte si je kde umýt.

Nezvěstná (2023)

Tak tohle mě bavilo!!! Spoiler: Sice jsem doufala (bohužel marně), že prolog nebude mít klíčový vliv na zápletku, ale i přesto to byl velmi vydařený film. Zaujal mě nápad vše snímat přes obrazovku hlavní postavy, který nádherně ilustruje, jak mladá generace vnímá svět - výhradně přes displej. Výborné řetězení událostí, propletence a super gradace. Storm Reid skvěle vybraná a hrající, takže co víc si přát? (Drobnosti by se našly - např. příliš snadné uhodnutí hesel, to ale na celkovém dojmu vůbec nic nemění.)

Když promluvila (2022)

Zajímavé téma, unylé zpracování. Ničím nezapamatovatelné.