• Krátkometrážní

Královská ozvěna (1972) (TV film)

Archivní studiová pohádka plná bláznivých nápadů a lehce ztřeštěných postav s italskými jmény. Pečeť kvalitního humoru zaručuje plejáda vynikajících hereckých osobností v čele s neodolatelným Janem Třískou a půvabnou Danielou Kolářovou v poněkud netradičním mužském přestrojení.

Lásky plná komedie (1972) (TV film)

Zachytit celou šířku hereckého umění Františka Filipovského v tak skromném časovém rozsahu je takřka nemožné, přesto se prostřednictvím několika filmových ukázek i vzácných záběrů přímo z rozhlasového studia podařilo vystihnout to nejpodstatnější – úctu i pokoru k dílu, které se kolem tohoto výjimečného herce rozkládá.

Lupič Legenda (1972)

Přehlídka hereckých es v poměrně nezáživném a lehce tendenčním filmu, odehrávajícím se v dobách c. a k. monarchie. V nechvalně proslulé režijní tvorbě Karla Steklého je tohle dílko ovšem pořád ještě slušný standard.

Moje první benefice (1972) (TV film)

Herecká benefice Ladislava Peška, který je ve všech mužských i ženských rolích naprosto neodolatelný. Mimochodem – jeho Quasimodo je špičkový!

Muž a žena (1972) (TV film)

Literární i režijní průšvih, který bohužel nezachránila ani Irena Kačírková. Výjimečná herečka v mizerné roli a v mizerném filmu. Škoda přeškoda.

Na tý louce zelený (1972) (divadelní záznam)

Jaroslav Štercl je, alespoň pro mne, synonymum pro trapnost. Járu Kohouta, který hajného Štětivce hrával před válkou na jevišti i před filmovou kamerou, nelze překonat ani nahradit.

Nesmíš myslet na klokana (1972) (TV film)

...a tvůrci měli myslet na to, že něco tak hloupoučkého na televizní obrazovku nepatří. Zbytečné mrhání časem.

Opory společnosti (1972) (TV film)

Ibsenova hra, která je doslova pyramidou lidského oportunismu v jeho nejobludnějších podobách, je dílem natolik paralyzujícím, že její obsah těžko kdy zestárne. A zdá se, že ani televizní provedení s plejádou vynikajících českých herců, kterým dominuje precizní Munzarova kreace bezskrupulózního gaunera velkého formátu, nebude zapomenuto, přestože od posledního znovuuvedení již uplynulo pět let.

Pan Tomšík (1972) (TV film)

Muž, který dovedl létat. Odfláknutý scénář, v němž se zoufale plácají všichni včetně Jiřího Hrzána, jehož role je sice zajímavá, ale s Čapkem to má společného pramálo. Filmařům se navíc nepovedlo zakrýt dráty a provazy, jimiž byl Hrzán během natáčení nebezpečných scén zajišťován.

Příběh se starou lenoškou (1972) (TV film)

Pohádkový není jen punč paní hostinské, ale celý ten dickensovský příběh o staré lenošce, která není jen tak obyčejným starým kusem nábytku... Není důvod zapírat, že tato skromná televizní inscenace stojí a padá s hereckým obsazením, ale v případě Zdeňka Řehoře, Josefa Beka, Miloše Nedbala a rozkošné Slávky Budínové je to sázka na jistotu. Pro milovníky černobílých pokladů z televizního archivu jsou to doslova hody.