• Krátkometrážní

Bílý lotos (2021) (seriál)

Velice zručně uchopená minisérie. Možná až příliš, jelikož postavy hostů jsou zahrány až tak dobře, že je opravdu nemůžete vystát :). Prim tu pak také hraje taková nepříjemní atmosféra podpořena skvělou hudbou. Na plný počet mi tam chybělo nějaké větší vyvrcholení. Ale jinak doporučuji, pokud je tenhle styl váš šálek čaje.

Kate (2021)

Skvělá stylovka ve stylovém městě. Mary hraje skvěle a Woody samozřejmě taky. Akce je pěkně brutální a krvavá. Místy to má pěkné cool momenty. Příběh není vůbec nic nového, ale je dobře namíchaný s dobrými kulisami včetně japonského soundtracku. Moc příjemné překvapení, tohle vždycky potěší. Lepší 4*

G. I. Joe: Snake Eyes (2021)

Jelikož to má v názvu G.I. Joe, těšil jsem se na nadupanou akci. Ta přišla, ač místy trochu bezpohlavní a příběh byl ode zdi ke zdi. Ale kabátek to má slušivý, odsýpá to a je tam fajn pár nápadů. Plus je tu Andrew Koji z dokonalého Warriora, což jsou body navíc. Naopak zamrzí nic moc prostor pro Tonyho. Slabší 4*

Expedice: Džungle (2021)

Zábavná jednohubka od Disney, která je spíše pro mladší ročníky nebo jen čistě pro zabití jednoho večera s přáteli. Má to zajímavé postavy, humorem se nešetří, je tam i pár překvapení, příběh má vcelku hlavu a patu (ve svém žánru), prostě se na to dobře kouká, 4*

Sebevražedný oddíl (2021)

6/5! Tak tohle je naprostá chuťovka, na kterou se vyplatí jít do IMAXu. Dle trailerů jsem čekal, že se film nebude brát moc vážně a budu se bavit a opravdu jsem se bavil královsky. Jedna z nejlepších (rozuměj nejzábavnější a nejnečekanější) otevíraček vůbec. Super zvraty (říkal jsem si, jak se film popere s tolika hrdiny ve 2 hodinách, inu svébytně), hlášky, akce je šílená, brutální a neskutečně zábavná. Čekejte také několik WTF momentů. Herecky skvělé obsazení s dobrou chemií. Prostě to všechno šlape a řítí kupředu jako neřízený vlak, čas vydechnout máte až na konci. No prostě jděte do toho, zde chybu neuděláte. Tohle je ta správná odpověď Marvelu.

Rychle a zběsile 9 (2021)

No tak už to asi stačí, přece jenom 9krát do téže řeky nevkročíš. FF série nám už tak nějak rapidně začíná postrádat svůj drive. Herecky to nebylo nijak silné, máme tu podivné návraty kdysi mrtvých postav, Dom mele pouze o rodině až to není hezké. Opět tu máme nálož akce, která ještě ignoruje veškeré fyzikální zákony, ale už takovým způsobem, že jsem si málem začal dělat čárky na papír. Hrdinové jsou doslova neprůstřelní a hází si auty dle libosti. Bohužel ač je akce pořád bláznivá, už to není ono, nemá to ten náboj. Recyklují se i záporáci a některé příběhové linky. Slabé 3*

Očista navždy (2021)

A máme tu další Purge, který svou nelogičnost dotáhl na další level. Tvůrci se prostě chtějí vyřádit na maskách a laciném scénáři, tak jim to dopřejme. Akce je celkem dobrá a nejsou mezi ní nijak dlouho prostoje. Herecky je to ok a o příběhu se nedá jako obvykle moc mluvit. Celkově čistý průměr, který je dobře zpracovaný, 3*

Zabijákova žena & bodyguard (2021)

Druhý díl jede na stejné vlně jako první a na nic si nehraje, což je jenom dobře. Takže tu opět máme nahláškovanou téměř nikdy neutuchající akci se starými tvářemi, které tentokrát doplní další velmi známé tváře. Jo tohle prostě baví dobře a ač to kolikrát balancuje na hraně trapnosti, nikdy to nepřepadne. 4*

Válka zítřka (2021)

Zase jednou klasický americký akčňák ve stylu Dne nezávislosti se špetkou cestování v čase. Musím vyzdvihnout hlavně vysoké tempo a častou akci, takže se i přes delší stopáž člověk moc nenudí a nějaké řeči či proslovy jsou zkrácené na minimum. Občas se skrze jednu postavu dostane do popředí i humor a trochu tu zkázu lidstva odlehčí. Jinak vizuálně není co vytknout, koukalo se na to dobře, jen je jako obvykle třeba ignorovat několik příběhových zkratek. 4*

Moucha v kufru (2020)

Název Moucha v kufru je vševypovídající a ačkoliv jsem do poslední chvíle doufala, že to bude dobré, tak nebylo. Byla to vážně blbost, ale taková, která ani není vtipná. K smíchu tam byly reálně tak 2 scény...za mě teda takhle ne.