Rozvod po francouzsku (2003)

Tenhle film je v sekci komedie omylem, jelikož si nevzpomínám ani na jednu scénu, ve které bych se zasmála. Ale zajímavý - to rozhodně. Dvě sestry v podání Hudson/Watts na mě zapůsobily hned při první scéně a každá z nich svou roli zahrála bravurně. Ať už díky francouzštině Naomi či přeměny pohodové dívky na elegantní ženu/milenku v podání Kate. Rozpory mezi provdanou američankou a ženatým francouzem a jejich následný boj o majetek a do toho ruská milenka, která je vdaná za američana, který pronásleduje rodinu dvou sester a snaží se všechny zburcovat, aby danou situaci pomohli vyřešit. Pohled do francouzské společnosti a její postoji k danému problému a to vše v prostředí bohatých lidí a domů a majetku, o kterém se mnohým může pouze zdát. Závěr je poněkud nečekaný, ale takový je život ;)

Dr. T a jeho ženy (2000)

Pro mě zvláštní film od Roberta Altmana, jelikož mi okolo něj přijde, že je okolo něj zbytečně mnoho povyku...Prostě to nelahodilo mému oku. Mnoho problémů, rychlé střihy a plácání jednoho přes druhého. Svatba sice výborná a nejspíš bych si taky vybrala Liv a ne ženicha, který vypadal, že je na svatbě omylem. Ale způsob provedení filmu mi přišel příliš nudný a nevystižený.

Kamarádova holka (2008)

Jestli si film pustím někdy znovu? Spíš ne, než ano. Jestli jsem ale litovala 108 minut tohoto filmu? Ne. Realita s věčně usměvavou Kate Hudson a fakt skvěle nepříjemného Danea Cooka :) Jason Biggs se z mého pohledu asi nikdy nevymaní z rolí věčně zakřiknutého a lehce hloupého kluka, který nikdy nezíská to, po čem doopravdy touží :) Ukázka 10ti kroků, jak zkazit sympatie k určitým lidem a přitom dobrý způsob jak se vrátit ke "starým" ;)

Návštěvníci (1993)

Tohle je naprostá magořina a zároveň jedna z nejlepších komedií, které znám :) Více než postavu Jeana Rena zde ale miluji postavu ztvárněnou Christianem Clavierem :D :D Je to fakt bomba, u které nemůžete dělat nic jiného, jinak příjdete i během pár vteřin o plno bláznivých situací a záběrů, které ve filmu jsou. Něco tak rychlého jako tenhle film se často nevidí - proto je opravdu důležité od filmu neodtrhávat oči :D

Rachel se vdává (2008)

Pro mě nezávislý snímek (což já ráda) o tom, jak se chovat "lidsky" a "normálně" i na takové šílenosti, s kupou lidí, které ani neznáte, jménem svatba. Celý film je pro mě dost upřímný a spontánní a plný pravd, které lidé prožívají každý den a je těžší s nimi žít. Tenhle film je sám život. Proto je dobré se na něj podívat.

Malý kousek nebe (2011)

Pozitivní přístup k životu až do jeho konce. Tímto způsobem řeší svůj osud i hlavní hrdinkka tohoto filmu, což je pro něj u mě právě to veliké plus, za které má 4*. Není to kvůli tomu přeplácaná americká blbost, ale ztvárnění pohledu na život, když víme, že už končí. Gael García Bernal na mě působil ale až moc strnule a mezi danou dvojicí to nejiskřilo tak, jak mělo :) Ale ve chvíli, kdy se na scéně objeví Treat Williams a Kathy Bates, na takovouhle maličkost zapomenete ;)

Sinister (2012)

Snesu hodně, to ano, ale tohle mi dalo vážně zabrat :D Dobrovolně jsem tento film vypla po 20.minutě se scénou v krabici, jelikož jsem na to neměla :D Teprve až druhý den jsem to opět od začátku zapla a na scénu s krabicí se podívala s psychickou podporou další osoby :D :D Tenhle film je bomba!!! Všechna ta atmosféra, téma, o kterém nic moc nevíte a tímpádem nevíte, co můžete čekat. Autentické záběry z dob vražd a způsoby provedení :D No a co teprve skutečné konce filmů :D :D Bože já se bála :D :D Ale jsem si jistá, že by to celé bylo jinak kdyby hudba nebyla tak báječná a celý film by tak neměl tu úžasnou atmosféru!! Tak skvělou hudbu jsem dlouho neslyšela :) Lekavý momenty na správném místě - scéna se sekačkou - jak si s klidem jede po trávě :D Pohled přímo do očí a zpomalené záběry, ať reality či "jiného" světa. Tenhle film mi dlouho utkví v paměti :) A jsem za to ráda. A hlavně - jsem ráda, za ten konec, jelikož to skončilo tak, jak mělo ;)

Škola života (2009)

Film o období života, kdy je hlavním tématem vlastní život a co dál s ním :) Nebo co o on s námi :) Skvěle vybraní herci a dobové zasazení, které přímo láká jak ke studiu na Oxfordu, tak ale také užívání si života v bohaté společnosti ;) Hodně se mi líbila matka hlavní postavy, která se jako matka vůbec nechovala :) A otec, který sice hlasem v domě vládl, ale jinak domácnost ovládaly dvě dívky :)

Sousedská hlídka (2012)

Dobře střeštěný a sem tam věci, které mě dost překvapily :) Nejvíc mě dostal Vince Vaughn, jehož postava "hlídacího otce" se mi líbila nejvíce :) Ben Stiller a jeho "dokonalý svět" - to jsem viděla už mockrát, ale tím, že na mě film působil z poloviny jako pubertální, a hlavní postavy se tak chovali, tak to šlo :) Jo a taky filmu vděčím za jednu velmi významnou událost :) Na první pohled jsem se zamilovala :) Billy Crudup...hmmm ;) Brala bych ho za souseda :D

Absolventka (2009)

2 * a to ještě jen kvůli dvou hlavním ženským postavám - tedy aspoň podle mě - Jane Lynch a Carol Burnett a zbytku střeštěné rodiny, do které mi ale Michael Keaton vůbec nezapadal...Těším se na období, kdy se Alexis Bledel dostane z těchto "pubertálních" a do 25 let dospělých postav a stane se z ní konečně něco jiného, než dívka s roztomilým úsměvem. Jelikož z těchto jejích rolí začínám už skřípat zuby...

Časové pásmo bylo změněno