Bowling for Columbine (2002)

Film, který by podle mého názoru měl vidět, jak každý američan, tak jakýkoliv jiný člověk na zemi!!!! Ať žije Michael Moore!!!!

Tootsie (1982)

Film, který prostě dokazuje, že Dustin Hoffman je podle mého názoru nejlepší a nejúžasnější herec od té doby co začal hrát :D Tento snímek je pouze důkazem, že dokáže zahrát opravdu cokoliv :) Herec je vskutku výborný a na mé příčce je samozřejmě na pravní místě, takže nemám absolutně co vytknout. To ani přeci nejde. :) Kor když se spojí se Sydney Pollackem :)

Single Man (2009)

Film, který je podle mého názoru na filmovém poli zcela vyjímečný a ojedinělý. Příběh muže, který ztratí to nejdůležitější ve svém životě,to,co miloval posledních 16 let a jeho život se stane pouze dny, které se snaží přežít.Osm měsíců po ztrátě svého milovaného přítele se nedokáže a asi dá se říct ani nechce svým způsobem zařadit do "normálního" života, jelikož v tom nevidí už smysl.Film si báječně pohrává s detaily, zpomalenými záběry, které vás donutí se nad tím zamyslet a různými protiklady, které život nabízí. Ale co je podle mého názoru nejúžasnější na celém filmu - barevnost. Život, který teď aktuálně George prožívá bez svého milovaného Jima je celý šedivý, nenajdete na něm jedinou barvu, která by nebyla pošmurná a depresivní, ale ihned co se zde objeví postava, která žije v realitě a zasahuje do Jimova světa - ihned se tam obejví barvy. A nejvýraznější hra je zde s červenou barvou - ukázka - viz situace kdy George běží do vedlejší hospody pro gin a cigarety a vstoupí tam za ním jeho student. Okamžité probarvení situace je na místě.Zcela chápu, proč byl Colin Firth za tuto roli nominován na Oscara, jelikož jeho výkon je přesvědčivý a je na něm vidět, že role se ujal velmi pečlivě. Příběh muže, který když konečně je schopen a rozhodnut udělat velké rozhodnutí ve svém životě, objeví se u něj změna a jeho minulost se hodlá znovu opakovat, tak nastane další změna, která je bohužel nevyhnutelná.

Tělo jako důkaz (1993)

Erotický film. Jinak se to nazvat nedá :) Snímek, který má za hlavního tahouna ženu, která nemá vůbec žádný problém ukazovat své tělo. Jakkoliv, v jakékoliv poloze, s kýmkoliv. Madonna s nahotou a svou sexualitou rozhodně problém nemá, ale tak to ví o ní snad každý :) Aspoň má co ukazovat :) Kdyby ne, tak je to horší. Jinak je to klasická průměrná detektivka, která celou dobu čeká na rozzuzlení případu, který se stále hýbe na pomezí - zabila ho / nezabila ho :)

Selena (1997)

Dvě hvězdičky jsou možná tak jen za ztvárnění hlavní představitelky, kterou zvládla skvěle Jennifer Lopez :) a hlavně vybrání této herečky/zpěvačky, jelikož podoba je téměř identická :) Jinak - film má tunu mezer co se týče tvorby filmu, ať už co se týká střihů, záběrů, flashbacků...no jako katastrofa :D :D :D

Kick-Ass (2010)

Nářez!!! :) jinak se to ani popsat nedá :D :D Čekala jsem opravdu cokoliv a myslím si, že ať čekal každý od tohoto filmu cokoliv, tak si rozhodně nemyslel, že to bude tohle :D :D Film, který si nebere vůbec žádný servítky, omezení v USA to muselo mít větší než díra po atomovce a taky problém to tam vůbec prosadit :D :D Je to film, který rozhodně není výchovným snímkem pro kohokoliv :D Ale skvělý :) Výborná představa toho, jak samozřejmě kluk, kterýho všichni vnímají jako neviditelnýho, mimo jeho stejně "divných" kámošů, který se rozhodne stát se superhdinou.A poté zbytek rodinky, která rozhodně není "typickou" americkou idylkou v USA :) A do toho mafián, který ovládá část New Yorku a zabije kohokoliv, kdo se mu nelíbí a nebo mu jen stojí v cestě. Prostě mazec :) :) jo a - výborný soundtrack ;) kulisy :) střihy :) Paráda :)

Malé ženy (1994)

Film, který je hodně různorodý. Příběh o čtyřech rozdílných sestrách, jejich matce a dalších ženách v jejich blízkosti a do toho jen pár mužů, je sondou do cca 60. let 19.století. Je zde silný patriarchát a rovnoprávnost tu nemá ještě ani začátky...Což bych se mohla ztotožnit s hlavní hrdinkou - Jo, která si silně jde za svým a nechce silné rozdělování úkonů v životě člověka na mužské a ženské. Myslí si, co si myslí a silně si za tím stojí a proto je za to také patřičně kritizována. Dívka,která si získala mou pozornost svou upřímností, pravdomluvností a možností vyjadřovat svůj názor, i když v tehdejší době měla být dívka ještě pouze podřizovací loutkou. Film ukazuje různé dobové tématiky a jasně dává najevo to, co je důležité i v dnešní době - láska a rodina, která by měla být silně při sobě. Kdykoliv.

Igby (2002)

Přesně moje krevní skupina.Film, který prostě můžu vidět několikrát, ale přesto se mi neomrzí.Kierana považuji za nejlepšího herce z celého klanu Culkinů a tento snímek a tato role mu byla šitá přesně na míru.Pesimistický film, který je plný lidí, kteří mají problémy, které dávají určitým způsobem najevo a kdyby náhodou ne (bratr Igbyho), tak si divák stejně všimne, že je to jen přetvářka a uvnitř se člověk také bouří. Nemůžu si pomoci, ale Phillippe tu sehrál hodně podobnou roli, kteoru ztvárnil ve snímku Velmi nebezpečné známosti. Culkin je zde výborný. Celé obsazení snímku je skvělé :) Susan Sarandon, která je jedna z nejúžasnějších hereček své generace, další perly jako Billy Pullman, který se zde sice skoro jen mihne,ale rozhodně ho nepřehlédnete a celkové ladění snímku, kde hlavní hrdina utíká před tím, čeho se nejvíce bojí - dopadnout jako svůj "otec". Bojí se, že také dosáhne fáze, že bude bojovat se svými vnitřními démony a proto se proti nim snaží obrnit...

Věk nevinnosti (1993)

Film, který je sice zajímavý, ale že by mě úplně strhnul se říci nedá. Hlavní otázka snímku je velice zajímavá - vyzrálá, dospělá žena na jedné straně, mladá, neviná dívka, která je zároveň již nějakou dobu zasnoubená a mezi nimi muž, který je zaprvé tím snoubencem, ale také si je vědom, že mezi danými ženami je příbuzenský vztah. Dilema, které se má područit, je vyřešeno tak, jak by to udělalo v té době asi velké množství mužů. Měl se ale podle mého názoru rozhodnout jinak. Ale v té době - Ellen, která měla čest pošpiněnou a chtěla učinit rozvod se svým manželem a mladá dívka, její sestřenka May, která je zamilovaná a zasnoubená s daným mužem, který dychtí po zadané ženě, nemohl pošpinit také dobré jméno rodiny a také své. Hlavní, čeho jsem si byla od určité chvíle vědoma bylo, že May věděla, že Newland (manžel) má určité city k Ellen, ale zachovala se s patřičnou umírněností dámy a nenápadnými a nenucenými tahy svého muže táhla na svou stranu a také mě svou klidnou povahou stále udivovala. Na tehdejší dobu má film vytvořené krásné prostředí, okázalost a také propracovanost.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Typický Woody :) A jelikož u mě je Allen na předním místě nejúžasnějších režisérů, tak prostě tohle je klasika z jeho dílny, i když se neujal režie, ale na tomto snímku měl velký podíl :) skvělý realistický film, který podává skutečnost takovou, jaká je. Muž, který je silně citově a psychicky nestabilní, se vzpamatovává po rozvodu se svou první ženou. A jelikož je to filmový kritik a určitým způsobem se snaží působit jako Humphrey Bogart, aby zapůsobil na velké množství dohozených žen, tak je to z jeho způsobu chování spíše tragické :) Nejlepší? Zasazení úvodní a závěrečné scény, která si je velice podobná :) Allen si tak splnil svůj dávný sen, jelikož řekl větu ze svého nejoblíbenějšího filmu a celkově je snímek v tu chvíli znázorněn jako závěrečná scéna ze slavného filmu Casablanca :)