Kytice (2000)

Dnes jsem se na to podíval a dnes jsem si řekl, že k tomu musím dát nějaký pozitivní komentář. Jak jsem nedávno zjistil, tak se kniha od filmu nijak výrazně neliší a jak je známo (u mě), že je lepší podání knihy, než ve filmu, tak tady je to přesně naopak. Příběhy jsou převedeny, velmi pěkně a pokud jde Karla Rodena, tak ten svou roli ducha zahrál výborně. Začátky jsou většinou nuda, ale pak jsem byl pokaždé celý napjatý jak to dopadne. Takže mé celkové hodnocení je 70% a líbilo se mi to.

Bylo nás pět (1994) (seriál)

Nejprve bych měl dodat, že jsem nejdříve četl knihu a pak se podíval na seriál. A velmi mě to dostalo, popravdě jsem to ani nečekal. Výborné obsazení a výborné hlášky. Velmi se jim to zdařilo a rád na to koukám znova. Pokaždé najdu něco nového, na co jsem prve nenarazil.

Saw 4 (2007)

Je tady, další díl v dobrém podání a v dobrém menu, od předkrmu až po moučník. Film splňuje, to co by měl splňovat každý film, ale přece jenom mi na to stále něco chybí. Hodně tady ujíždí hudba a kamera taky není moc dobře udělaná. Je to sice stále ještě divoká klasika, ale nechci aby to spadlo do hodnocení pro B filmy.

Muž se železnou maskou (1998)

Od tohoto snímku, jsem si hodně sliboval a vrátilo mi to pěknou ránu. Nečekal jsem takový dopad na dokonalost, ale něco mi tam chybělo. U mnoha scén jsem se nudil, ale zase některé nebyli tak špatné. Průměr jsem dal za konec, kdy je malá přestřelka, která mě povzbudila, ale bohužel až na konci.

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Katastrofální dopad to mělo, snad na všechny kteří se na to poprvé podívali. Jak je známo Nova rádo kopíruje jiné, aby si nahrabala nějaké ty penízky do kapes. A podle mého názoru jim to teď nevyšlo a myslím, že dopadli až na dno nudného showbiznisu a moc sem jim to přál, aby to skončilo, tak jak to skončilo.

Matrix (1999)

Nečekal jsem takový převrat, ale popularita tohoto filmu se vyšplhala více než jsem čekal, ale za to právem. Báječný sci-fi film s velkou příměsí počítačových géniů, kteří k tomu dopomohli. Známé tváře, které ukázali co v nich je. Spousta akčních scének, k tomu napínavá atmosféra. Když si to všechno takhle vyložíme, dostaneme opravdu výborně sestavený film od začátku až do konce a velmi se těším na další jeho pokračování.

Paranormal Activity (2007)

Velmi dobře se k tomuto filmu postavil režisér Oren Peil, který za sebou moc filmů nemá. A pak to přišlo, koukal jsem na to celý napjatý až se mi třásla kolena, přišla poslední noc a já myslel, že se zblázním, jak jsem se šíleně bál a pokud ještě na to koukáte v noci sami doma, je to opravdu krutý film, ale v závěru jsem nebyl potěšený,ale ani zklamaný. Je to opravdu slušný horror s výbornou atmosférou, už se těším na další pokračování.

Constantine (2005)

Už jakou dobu hledám nějaký pořádný sci-fi a nyní se mi naskytla příležitost a navíc s dvěma nadějnými herci a to Keanu Reeves a Shia LaBeouf oba sou pro mě velký sympaťáci, ale upřímně jsem se těšil na Keanu, protože po Matrixu přišly slabší filmy jako třeba Ellie Parker. Tak jsem to teda shlédnul a došel jsem k závěru, že začátek, byl pomalý a nic moc se tam nedělo, účinek filmu působil až v polovině, kdy jsem se do toho pomalu dostával a pochopil vlastně smysl a příběh. Pár takových filmů jsem už viděl, jako je třeba Proroctví z Temnot, ale tohle je něco co vás naladí na správnou vlnu. Potěšilo mě to a moc sem se u toho bavil, ale jedno vím jistě, NIKDY NEBUDU KOUŘIT TŘICET CIGARET DENNĚ!

Sám doma (1990)

Pokud jde o tento rodinný a velmi zábavný snímek, tak je pro mě překvapením, s čím se vytasil režisér Chris Columbus. Je fakt, že on má za sebou i jiné vskutku dobré filmy, jako je třeba Harry Potter, ale tohle předčilo skoro všechno. Výborné kousky na pobavení, dobré scénky a hlavně Macaulay Culkin, bez kterého, bychom si to ani nemohli představit. Opravdu výborná podívaná!

Kill Bill (2003)

Trochu přehnaný film ve všech směrech, ale pokud si z toho vezmeme od všeho trochu, zjistíme, že to nakonec není takové, jak se zdá. Spousta soubojů a spousta přebytečné krve. Ale tak, taky to dělá velmi dobrá kapacita, Quentin Tarantino a u něho jsem si už trochu zvykl na tyhle filmy a jeho vkus. Ale pokud jde o příběh tak se mi docela zdál v pořádku a i dobré obsazení, které dobře zvládla Uma Thurman, ale přesto tenhle typ filmů nemusím, takže 75% je dostačující.