• Krátkometrážní

Padesát odstínů šedi (2015)

K návštěvě kina mě svázanou dotáhla zvědavost a to hned ze tří důvodů. Zaprvé: je to vážně právoplatně hejtovaná hovadina? Zadruhé: překonává erotiš matroš vše dosud natočené, jak se jeví? Boří i tisícileté praktiky, kde nastavili vysokou laťku nestydatí řekové? Zatřetí: kdo strčil čumes do cinémy v našem zaprděným maloměstským ďolíku. Odpovím-li na první otázku, ke knižnímu braku jsem přičmuchla jen letmo a upřímně jsem větší parodii na vztahy nečetla. Kam se hrabe Rosalinda se svou nebohou ztrátou pamětí v záplavě růžiček. Tohle je vážně na lobotomii :D Z Anči, cudné buchty se od svého poprvé stane neukojitelná mašina, klasik Grey pronáší za každou druhou větou bejbééééé a za každým odstavcem se schovává nejedna trapnost. Ohledně Fifty na plátně... něco na způsob Twilightu, akorát o sexu, myslím, že víc Kick-Assova choť z onoho kýče vykřesat nemohla. Natočila veskrze něžný, vtipný romanťák přes studený filtr s cool hudbou, kde mínusem není ani tak absence agresivní tvrdosti i pachuť ocelové krve protržené blanky, nýbrž málo vynalézavosti. Zhlédla jsem větší průsery. Ke dvojce...uvzdychaný orgáč a vyvrcholení až vám rupnou panty, či zip u kalhot nečekejte. Žádný mezník v moderní Hollywood pornografii se nekoná. Ke trojce...těším se až se u druhého dílu sejdu opět s postpubertálníma čtyřicátnicema, které nezavřou zobák, co je film dlouhej a dokážou přeskakovat mezi buchtičkami s krémem a tím, co mají doma. Ztřískat páskem by bylo málo. Na závěr bych chtěla snad jen podotknout, že 50 odstínů zmaru na mě po zhlédnutí nepadlo. Slibně se vyvíjející večer toho byl důkazem.

Zmizelá (2014)

Fuck! Asi se nikdy nevdám.

Herkules (2014)

Já věděla, že to bylo Chorvatsko! 8) Každopádně zajímavé, leč střízlivé.

Labyrint: Útěk (2014)

Ztraceni a Hunger Games splácaný dohromady a Bůh ani netuší co ještě :D Nějako už mě to neba. Solidní průměr na teen adventuru, nesympatickej hlavní hrdina a to je asi celý.

Ona (2013)

Ou yes! Toto vztahový i existenční poselství ve mě bude rezonovat ještě po dlouhé dny, ne-li týdny, studené i teplé noci. A pak si šlehnu další AI kolečko. Hodně emotivní, hodně retro i high tech, nu hlavně hodně Scarlett. Já tu holku miluju, teda její hlas, mít doma OS takovýho kalibru, nejsem schopná ani myslet :D ne, fakt nejsem fanynkou prsaté femme fatale, ale zde jí může nemilovat jedině nějaké nedozrálé "štěně". Tempo i délka filmu mi vyloženě sedla, ještě bych však klidně snesla delší stopáž, dokonale jsem si to spojení neslučitelného užívala a konec...byl poněkud úzkostný. Damn, jdu se přitočit k mé stejnoličce, aby mi taky nikam nezmizela. God bless....

Interstellar (2014)

Interstellar....mě doslova emocionálně vyždímal...takhle to umí jen Nolan a mě čeká další balík kapesníků...nadčasový film, ve kterém se zračí láska napříč časoprostorem a ohýbá tak chod dějin. A obojí je velmi vzácné. Čas i láska a především víra.

Strážci Galaxie (2014)

Vtípky senzační, hlavní pětka jakbysmet, to samé akce, ale....je tam to ALE...a sakra mě to štve. Vlažný záporák a dostatečně nevyužité vedlejší postavy i lokace táhne dolů jízdu mix awesome strážců. Přesto překvapivě jeden z nej příběhů, co vytáhl Marvel z rukávu. Ready for vol.2! Ain't No Mountain High Enough

Úsvit planety opic (2014)

Po vymazlený úvodní sekvenci už se děj točil jen kolem toho, kdo koho honí a kdo má vlastně právo bejt boss planety. Čekala jsem propracovanější příběh i postavy...bohužel...naděje zůstala někde v sekvojovým háječku. Oproti jedničce velice slabé.