TheDarKnig

Student

homepage

• 2.8.2009  15:10
    Wrestler (2008)

USA, USA, USA, USA.. :-) zivotní vyznání jednoho stareho zapasnika, ktery zjistuje, ze vse ostatni ztratil a jedine co zustalo, je ring.. Mickey Rourke neskutecne ruluje a je velka skoda, ze na neho, stejne jako na Eastwooda, pri oscarech zapomneli (pravda, ten Eastwood me stve jeste trochu vice, na neho se vykaslali absolutne..).ale co se da delat, stejne to spolu s vykonem drsnyho harryho budou dva nejlepsi vykony starych pak v roce 2008. Aronofsky tedy prekvapive odbocil od svych obraznych a psycho filmů a natocil pro jednou zivotopis.. ovsem jeho styl a jeho um zde zustavaji stejne.. kvuli par malym chybickam a chvilkove nude davam lepsi 4 btw: zanedlouho se chystam na Crazy Heart, a jelikoz tady mi trochu vadil ten wrestling samotny,.. i kdyz uznavam, ze byl vlastne velmi dobre zmapovan (ale me se ani Rocky nikdy moc nelibil, prestoze treba po technicke strance, mozna i dejove, byl dobrej, samotnej box byl zlej :-)), tak u tohohle asi budu v Nirvane... a doufam ze Bridges toho oscara dostane i tim trochu smaze ten prohresek proti Rourkeovi.. PS: ta pisnicka od Springsteena je masterpiece..

• 2.8.2009  15:02
    Apollo 13 (1995)

Tleskám Howardovi. Skvěle vykreslená beznaděj kosmonautů, kteří netuší jak dlouho budou žít a už se nespoléhají, že budou zachráněni. Ale lidé někdy dokážou úžasné věci a jsou schopni přes všechny ty zlé věci i pomáhat a zachraňovat. Ti vědci a všichni, kteří dokázali Apollo dostat na zem, jsou asi největší hrdinové, jaké jsem kdy ve filmu viděl. Do toho všeho hraje znovu precizní Hornerova hudba a my s úžasem sledujeme největší záchrannou operaci v historii. Úžasná atmosféra, skvělé herecké výkony, vizuál je v některých místech dechberoucí. A tento film znovu ukazuje i nicotu člověka ve vesmíru. oscaři zaslouženi 4

• 2.8.2009  14:38
    Amerika má talent (TV pořad) (2006)

Fajn zábava sledovat takhle amíky. Jediná výtka: Haselhoff vypadá jak přechlastaná kostra (kost a kůže) :-)

• 21.7.2009  16:46

trosicku nesplnene ocekavani.. asi to je muj pocit. A udivuje mne, ze se to stalo prave zde. Skvela myslenka dat animovane postavicky primo do sveta lidi, strach nahanejici Lloyd, duhovy Kreslounov, manzelka Rabbita, skvele camea ruznych disney hrdinů, to vse melo poskytnout zabavu ve stylu DreamWorksu.. a mozna, ze prave tyto ocekavani byly prilis prehnana. Ano, stale je to skvelej film plny situacniho humoru a gagů, jenze hlavni animovany hrdina by rozhodne nemel byt otravny a film by nemel citit tak moc nevyuzitim potencialem.. nevim ted prijit presne na to, co mi tu chybelo, ale neco to bylo. Ctyrhvezdickova zabava, kterou ale nepotrebuji a nechci znovu opakovat.. Zemeckis natocil mnohem nesmrtelnejsi klasiky, tahle zustane zapsana jako odvazny a prukopnicky pokus, ale nic vic.. Snad i diky tomu me to az tak nezhnusilo, a dokonce sem byl schopen dat 4 hvezdy.. A samozrejme diky zivym pitomym kulkám ;-))

• 20.7.2009  16:04
    Šmoulové (TV seriál) (1981)

KULT. Na tomhle sem spolu s tomem a jerrym vyrůstal. Ale přece sem ted po čase musel jemně snížit hodnocení, protože to, co fungovalo tehdy, uz nefunguje tak, jak by mělo. Velmi dobre 4

• 7.7.2009  13:03

super jízda. Co jiného říct, podle mně ještě lepší než jednička. Vin Diesel válí a jedna hvězda za ten konec. Těším se na další díl

• 27.5.2009  17:32

fujj to bylo ale strašidelne. Ale takový styl pohádky sem ještě neviděl, i když tento rok ještě jednu takovou asi uvidím, jak se tak divam na trailery 9. Proste nice dangerous pohádka. a i když sem se po prvních ukázkách bál, jak tam bude sedet ta "zastarala" grafika, nakonec to snad coraline prospelo. Hudba perfektní 8/10

• 21.5.2009  18:30

Komedie morbidní, černá, psychicky labilní. Ne dělám si srandu, ale někdy to tak opravdu vypadalo. Snad kvůli těm Abrhamovým myšlenkovým pochoudům, snad kvůli slizkému Hrušinskému, nebo kvůli úmrtím...Tak či tak je to dobrá komedie....Nepatří však mezi ČSR hity... 4

• 21.5.2009  18:30

originální, zábavné, romantické, čarokrásné a plné nadhledu. A o třídu lepší než předloha. Vaughn stále dokazuje, že má velký kus talentu a válcuje mnohem větší kádry i přes to, že film je značně omezen rozpočtem a občas nevypadá tak velkolepě, jak by měl. Zato vše ostatní velkolepé opravdu je. Tento film úplně opouští hranice pohádky a stává se něčím mnohem víc komplexnějším a kouzelnějším. Od začátku až do konce je brán tento film tak trochu jako úlet, s obří dávkou černého humoru a skvělých hereckých výkonů.. Strongovi jsem přes jeho podivné chování stejně trochu fandil, čarodějnice byly strašně hnusné a nechutné (ne tak změkčilé, jak je vykresluje Disney a spol..), De Niro jako pirát válí celou dobu, co je na plátně, a hlavní duo, mladý nezkušený mladíček a krásná spadlá hvězda, jsou přesně těmi pohádkovými postavami vhozenými do tvrdé "reality". Prostě jízda, s tím, že jsem byl spokojen, že aspoň ten konec zůstal pohádkový :-)) Nic pro malé děti.. What do stars do? ..Shine! magické

• 20.5.2009  18:47

Hodně povedený pohodový romantický film, který mi uběhl jak voda. Nebyl takovej umazanej jak některé jiné romantické filmy a celkově (i po vizuální stránce) se povedl. lepší 4 PS: Jediná postava, kterou bych nechal zahrát někým jiným, byl otec Bennet. Ten Sutherland se mi tam prostě nejak nehodil... PPS: Miluji Tvář Keiry Knightley :-))

• 20.5.2009  18:38
    Equilibrium (2002)

od Kurta Wimmera sem prvne videl Ultraviolet a i pres to, ze tam byla stejne zbesila a neuveritelna akce, tohle me oslovilo mnohem vic.. I tady sice je vizual dosti ubohy, ale vse kompenzuje mnohem dramaticnejsi pribeh, nekolik fajnovych zvratu, charismaticky Christian Bale, totalitni budoucnost a co je hlavni, skvele doslova brilatne natocena akce, obcas v komiksovem razu rychlych strihu, nekdy zase skvely prehled dobijeni sidla povstalcu a totalni bojove umeni.. No rozhodne bych nechtel aby mir nastal na ukor svobody... Ale nastat by urcite mohl, jen kdyby lide prestali byt takovi vztekli jeden na druheho.. opravdu pekna scifi s temnou ideou za velmi maly rozpocet.. Doporucuji (narozdil od Ultraviolet) dobre 4 PS: co se tyce soundtracku, hlavni tema je opravdu dobre a akci skvele podkresluje.. takze to taky bod k dobru

• 14.5.2009  19:44

Díky McGregorovi a nádhernému soundtracku na hranici mezi 3 a 4 hvězdama. A stále se nevím rozhodnout, ke které straně se mám přiklonit...

• 27.4.2009  18:22

docela normalni akcni film s prvky fantasy, jackman hlaskuje na vybornou, schrieber taky a ostatni jsou potrebne krovi. trochu mi vadilo, že sem v schrieberovi stale videl bratra bielskeho z defiance, ale co se da delat. prumerne 4* Do you drink to forget? No, I'm drinking to remember...

• 20.4.2009  19:56

Jo, je to další Dreamworksovský typ filmu, který se snaží být strašně vtipný, přičemž na všechno ostatní zapomíná (proto mám Pixar mnohem radši). Přesto originální pojetí jako parodie a pocta scifi a hororum let minulých mu hodně skore. Ten začátek byl perfektní, vesmír scifi/horor hudba, pak, no nebudu vyzrazovat. Galaxhar a jeho celá scéna s susan je skvělá (takhle ma jinak vypadat pohádkový zaporak, ne neco tak strasneho a nudneho, co si ani nezaslouží říkat človek a už vubec ne herec, jako bylo v Noc muzeu 2, ano ten radoby faraon) A pak vrchol všeho, prezident a jeho Crazy Frog (nebo co to bylo) U toho sem se začal řehtat a trvalo hodne dlouho než sem ten nával podarilo zastavit. Další monstra byla taky dobrá, ale nebyla tak vtipná (ano myslim na tebe Bobe), jak sem ocekaval. Suma sumarum pekne 4 hvezdy. A příste at je to jeste vtipnejsi a mozna dam konecne 5

• 16.4.2009  18:43
    Rallye smrti (2008)

pristupoval sem k tomuto filmu i pres vysoke hodnoceni tady znacne skepticky. Rikal sem si, no nekdo zas chce napodobovat beckove filmy z let minulych? No to neni nic pro mne (reknu na rovinu, az na par vyjimek becka nemam moc v oblibe). tak sem k tomu usedl (k dobru bylo i to, ze sem se dival ve vysokem rozliseni :-) a v rychlem (doslova) sledu na me Anderson zacal chrlit cool scény okorenene brutalni zapletkou o jakesi ceste za pomstou. Ale za ten maly rozpocet je to az neskutecne, jake glorious zavodni sceny tu jsou. Asi to bude z duvodu nepouzivani vizualnich triku, ale i tak mi to prijde strasne levne. A dostavame se k hlavni dejove lince filmu - zavodum. Jason Statham jako tajemny zavodnik (jmena po mne opravdu nechtejte, ty ja zapominam uz uprostred deje :-D) je charismaticky jak svina, Gibson je drsnej motherfucker jak v Transformers, ostatni zavodnici jsou chudaci, Joan Allen je bitch a Natalie Portman je krasna... navigatorka. no ja proste na takovyto cool "R" filmy muzu a Anderson u mne povysuje (Predator vs Alien se mi libil taky). A druhemu dilu se opravdu nebranim. I LIKE THiS GAME 4* jinak tenhle druh filmů poznam tak, ze po jeho shlednuti mam adrenalinu o hodne vice nez obvykle

• 15.4.2009  22:41
    Sicko (2007)

Ne tak násilné a strašidelné jako Fahrenheit 9/11 (Mikeu, kde je ten druhej slibovanej díl?? Nakonec tě ten Bush a jeho poskoci přece jen dostali?), možná, že ani ne tak zajimavé a vtipné, ale přesto hodně dobré. Moore stále potvrzuje, že je králem mezi útočnými a varovnými dokumenty, které ukazují kruté pravdy o stavu americké společnosti.. Nevím, či na tom je Amerika opravdu tak špatně (i když bych mu rád věřil), ale rozhodně se tam nechystám. Už dávno neplatí, že to je země zaslíbená a bude ještě hůř. Ještě že existujou hodní komunisté na Kubě a Mike má tak dobré srdce.. Úplně poslední scéna mně naplno rozesmála a dala za Sickem důstojnou tečku.. PS: ale nebojte, kdo má po událostech v českých zemích z komunistů fobii, existujou i jiné státy.. reklamovat je ale nebudu, to by chybělo, dávat si nějaké product placementy do komentáře)

• 25.3.2009  19:57
    Nový svět (2005)

Film, který je spíš o přírodě než o Pocahontas. Když mu odpustím že se zase nedrží skutečnosti a John Smith zase randí s Pocahontas, je to perfektni snimek. Vic naturalisticky filmeček jsem ještě neviděl. Když se na tenhle film díváte, máte pocit, jak by k vám ta příroda promlouvala. Skvěle vykresleny vztahy lidí k lidem, i lidí k přírodě. I když se mi nelíbil trochu moc urychlený začátek, zbytek to vynahradil. A jakemu jinemu filmu mám dát dobré hodnocení, když ne tomu, kde jsou moji hrdinove z detstvi a kteri me nenudi ani dnes? + jako perlička je účast Christiana Balea, mého "dvorního" herce.. Hodně dobré 4 (spíš už hranice 4 a 5, takže 83%)

• 30.10.2008  19:50

KING JULIAN (JELIMÁN) FOREVER!!!! velmi slušný animák, bavil sem se při něm, ale po dalším shlédnutí to už nebylo nějak to pravé ořechové a na třetí pokus to vyprchalo úplně a vše se mi zdálo okoukané. takže z čistých 5 hvězd na průměrnou 4...cca 7.5/10

• 25.10.2008  22:23

po zrození Bonda nového tisíciletí, který byl představen v Campbelově Casinu přichází dokončení Bondovy cesta za pomstou jediné ženy, kterou miloval (zajimavé, že mi to přijde už jen takové formální, těch žen už ale bylo ;-)) A musím smutně konstatovat, že toto dokončení přes všechny ty předpoklady stát se další úžasnou nezapomenutelnou podívanou nakonec ničeho nevyužilo a dokonce už úplně odbočilo od Bonda. ano je to tak, z agenta Jejího Veličenstva se stal prachsprostý bijec z nějakého předraženého akčního thrilleru. Žádné "zbytečné" připomínky toho, že to 007 opravdu je, a že tam dají nějaké debilní opičiny (žena v ropě) mně rozhodně nevytrhe z bídy. nebo spíše nevytrhne odtud tento film. A to po trailerech vypadal tak nadějně. Jenže režisér nejenže všechno nejspíše zakopal (po úvodní "nejlepší" automobilové honičce jsem zůstal sedět s otevřenou hubou? Nejdelší předtitulková scéna? Ale kdeže. Jen obyčejná akční scéna bez jakékoliv špičkové scény okořeněná jedině tím, že její součástí je Aston Martin (RIP)) A tohle utrpení pokračuje celý film, Bond akorát musí vystřídat všechny možné honičky, honí se po schodech, na motorce, v lodi, v letadle a na konci WTF souboj s bossem jak s nějaké hry. Úplný závěr taky rozhodně nepotěšil. Takové dovětky by v Bondovi určitě být neměli. Ještě že Olga Kurylenko vypadá opravdu mnamozne a hlavně, že se nenechá svést Bondem. To bylo docela novátorské, žel znovu zakopané druhou Girl Arterton.. A kdyby ta scéna, když už tam musela být, měla nějaké emoce a byla delší ;-)) Nic. Zločinec nemá na Cifru ani náhodou, je to takový zbytečný panak, který slouží jen jako zdržení, nemluvě o tom, že jeho geniální plán je přízemní až běda. ještě že tam byl ďábelský Mr. White, od něho by se mohli ostatní učit, jeho scéna výslechu je úžasná a v ní asi jedinkrát funguje ten Forsterův divný způsob prolínání scén, který asi má Bondovi dát nějakou hloubku. Marcu, podívej se na Martina.. ten to dokázal mnohem lépe a nemusel ve filmu mít děsivé nepřehledné scény jako ty v tom divadle.. Takže slabší 4 a to jen díky tomu, že Craig i M stále bodují a vyskytuje se tu CIA agent a postavy z minulého dílu. takhle to dokážu považovat za sice nepodařený, ale přece jen doplňující.. ehm doplňek. A ta okopírovaná bournovská kamera mně potěšila občas taky. Jako akční film tedy ano, ale Bonda zbytečně nezmiňujte. PS: úvodní bondsong o třídu horší než v Casinu.. Stejně jako jeho podklad.

• 22.10.2008  19:40

Taková jednohubka pro celou rodinu, herci jsou sympatičtí, děj se moc nezastavuje a žene se kupředu, prostředí podzemí je vskutku pěkně uděláno, jak po vizuální stránce, tak i po stránce nápadu. Uvidíme i nějakou tu starodávnou zvěřinu, zažijeme nějaké drama, ale jelikož tam je Fraser, spíše hodně zábavy a obstojných hlášek. Třeba ten dlouhý pád byl perfektní. A na konci si autoři nechávají stylově otevřené vrátka. PS: Josh Hutcherson mně stále přesvědčuje, že malí lidé si kompenzují svoji výšku talentem.. On umí dobře hrát, Napoleon si hrál s většími hračkami :-) 4 a určitě to ani zdaleka není tak špatné, jak vypadá hodnocení, ano, nejsem sice příliš náročný divák, ale kdo čekal od tohoto filmu něco víc, než poskytl, musí být zákonitě zklamán. Na jedno shlédnutí bombastické a opravdu mně mrzí, že to nebylo i v 3D. Česko je holt sto let za opicemi, tím tomu filmu podkopali i to málo, co bylo výjimečné

• 22.10.2008  19:39

kouzelné.. Nápad prolínat dva zcela odlišné světy tu už několikrát sice byl, ale nikdy nebyl podán tak sladce a lahodně. Skvělé písničky, hnusná královna, grandiozní finále, pohádková láska a princezna ve světě, o kterém nikdy ani nesnila. Disney po sérii průměrných a někdy až odpadních filmů příjemně překvapil a dal mi to, co vždycky tak dobře uměl. za podpory skvělých neupíratelných hereckých kvalit milé a naivní Amy Adams a Sarandon, která je opravdu děsivá, je tohle pohádka roku. (Asi ani žádná jiná nebyla...)

• 19.10.2008  13:53

Film jednoho masoveho vraha nacistů, proti kteremu je masovy vrah rusů. Kdyby nebyla valka takhle by to spolecnost brala. To me na lidech udivuje. Proc, kdyz nejaka chora mysl neco takoveho zrudneho zacne, se lide vzdycky zacnou chovat jak ty nejhorsi hovada??? Ale dobre, koment ma pojednavat o necem jinem, takze Jean Jaques je muj oblibeny reziser, ale priznam se ze jen kvuli skvelemu Medovi a dobrym Bratrům. Sedm let sem zel jeste nevidel. Takze tenhle zanr je u neho pro me necim novym. Ale povedlo se mu to. Celkove ten mrazivy pocit, kdyz nevis odkud te odstrelovac sejme (obchodak atd) to je moje. A ta zacatecni valecna scena s Luftvawe (nebo jak se to pise) a pak ten strasny masakr (ty dustojniky bych postrilel bez litosti) Luther ala fiennes byl perfektni, sice sem ten jeho konec jaksi nepochopil....vlastne sem nepochopil cely konec. To je asi to jedine minus filmu, ktere mu ubira vic nez jednu hvezdu. Jaksi mi to proste prislo nelogicke (hlavne to chovani Koniga, ktery by se jaksi schvalne nechal zabit-jinak Ed Harris jako obvykle podava velmi dobry vykon, strasne mi pripomel sebe v Bayove Skale- takovy rozpolceny, napul dobry, napul zly. Takze nekde kolem 4 hvezd celkove. A nech se toci vic takovych valecnych filmu...

• 19.10.2008  13:53
    Luther (2003)

Luther stojí a padá na Fiennesovi a jeho proměně v nejslavnějšího reformátora. Naštěstí těch pádů není příliš, takže v pohodě pěkné 4 hvězdy. Vždy ocením nějaký takový komornější snímek z historie, který neulítavá na zběsilé akci, nabušených hrdinech a hrdinských proslovech. Ke štěstí mi stačí jen pár dobře mířených Lutherových myšlenek, přibití 95 tezí a občasné záběry snažící se o nějakou poetiku. A v závěru jsem byl štastný spolu s nima.

• 19.10.2008  13:43
    Den poté (2004)

No podle trailerů sem čekal bombastičnější likvidaci země, a tím padem sem trochu zklamán. Už jednou musím pochopit že do traileru narvou všechno nejlepší ale film je uplne jiný kafe. O něco slabší než Den nezávislosti (tady nemohu brát ani tu polepšijící okolnost-že je to komedie, protože tohle komedie není) zas vizuál je znovu perfektní (nej.scéna vlna na New York)...no opravdu to mohlo být víc akčnější. Ty kecy mezi/stále byly otravné. Ale od Emmericha první opravdový katastrofický film, takže horší 4, a doufam ze 2012 bude lepší..

• 19.10.2008  13:42

krysy tam, krysy tady.. dokonalý film vykreslující souboj zákona a zločinu za podpory skvělého téměr neustávajícího irského soundtracku, Scorseseho citu pro skládání zvláštních perfektních scén, skvělé kamery a výborných hereckých výkonů. Snad až ten Nicholson občas přehrával až příliš, na to, jaký to byl obávaný zločinec.. Matt Damon ukázkovým nesympatákem, chvíli mi trvalo, než jsem to po Bournovi dokázal strávit. Zato Leo je opravdu okouzlující a kdo stále tvrdí, že neumí hrát, je slepý jak kostelní myš. Ostatní postavy obstojně drží krok a film se žene kupředu jak rychlík. Až ke velmi extrémnímu konci, přičemž Wahlberg potěšil.. Příklad toho, že akademici nejsou vždy jen ti zlí pitomí hoši.. ;-))

• 19.10.2008  13:34
    Futurama: Benderovo parádní terno (video kompilace) (2007)

Když se na to dívám zpětně, vidím že to k dokonalosti mělo málo. A já dám jen 4. Prostě skvělá zábava, to cestování časem a ti nudiemzáci. Jako z těch 4 filmů je tenhle úplně nejlepší. 90% Další díly: The Beast with.... Skvělé pokračování i když za timhle už trochu zaostává. Přesto nápad s tou příšerou se povedl 80% Benders Game No tak tohle sem viděl už vícekrát, ale na první dva to fakt nemá. Vtipky už tak nefungujou, prostě kdo to bere jako parodii na fantasy, dá dobré hodnocení. Já to beru jako Futuramu, takže musím dát "jen" 70% Into the wild.... Stejný případ jako díl 3., a tady nepomáhá ani ta fantasy Možná ale právě proto to beru jako trochu více povedené. Galactic Golf Rulez 75%

• 19.10.2008  13:15
    Madagaskar (2005)

Jeden z nejzábavnějších DW filmů. Viděl jsem ho už několikrát a stále je to skvělá odreagovačka plná vtipných zvířatek, vtipných situací, vtipných odkazů a vtipných řečí. Tučnáci a Jelimán jsou nejlepší postavy na poli animáků (no dobře, dobrých je jich hodně, ale k těmto mě vážou nějaké osobní sympatie).. Kokos na kokos

• 18.10.2008  22:05
    Next (2007)

aneb příklad toho, že ne vždy je csfd hodnocení směrodatné. Dnes neumírej byl mnohem horší film. A tohle velmi zajimavý projekt, který mně opravdu potěšil. Nick si opravuje reputaci po GR a přichází v roli člověka, který vidí do budoucnosti. Což Tamahori dokáže vyjádřit velmi pěkně a pro diváka chutně. Občas jsem se začínal dokonce ztrácet, naštěstí to nebylo příliš zamotané a dalo se to překousnout. Dobré herecké výkony, pěkná Biel a depresivní závěr dělají z tohoto filmu velmi hutný scifi thriller. Chápu, předloha je skoro úplně jiná, ale také mnohem víc nestrávitelná a divnější. Phillip K. Dick to měl ale taky mnohem jednodušší..

• 18.10.2008  21:59
    Wanted (2008)

Aneb jak se Češi rozloučili s Pendolinem (nebo jeho karikaturou) a to skončilo v nějakém obřím kaňonu, o kterém na mapách naší vlasti není ani zmínka. Ne, teď bez srandy. Bekmambetov po opravdu zdatně předělaných hlídkách přichází s adaptací ultrabrutálního komiksu, který vypráví příběh jedné kancelářské krysy, jejíž otec nebyl zdaleka takový, jako on. A díky němu se i z ní stane zabijáckej borec bez citu.. Kočka Fox Jolie, slizký Freeman v jedné ze svých nejzajimavějších rolí, kupa hnusných badassů a jedno temné tajemství. To vše podáno takovým stylem a s takovou hravostí, že zůstává rozum stát. Timur daleko převyšuje zbytek své party, o které stejně nikdo neslyšel od dávných dob a natáčí jednu pecku za druhou. Zatáčení kulek, skoky mezi mrakodrapy, zpomalené srážení kulek, totální masakry, to vše nám přináší Wanted. Jeden z nejlepších a nejefektivnějších filmů století. F*ck you! Danny Elfman se znovu vyznamenal, jeho Little things mi zní v uších do teď.

• 18.10.2008  21:14

Další skvost komiksové tvorby a co je lepší, zase dobře převedený na celuloid. Velmi realistický mrazivý snímek někdy připomínající filmy o pandemii (virusech, např. Soudný den, atd) Není to však chyba snímku, protože ten je podle mnohem staršího komiksu. Jsem rád že sem tohoto komiksáka objevil. Hugo Weaving je skvělej, ty jeho básnické kreace na V v začátku filmu jsou fakt super. Portman se do tehle role též ořádně vžila a předvádí výkon hodný Leona. Psychologický podton konce všeho je taky velmi dobře podán, stejně jako flashbacky do minulosti. Prostě Temná verze budoucnosti! Lepší 4. My turn!