DOA: Na život a na smrt (2006)

jedna hvezda navic za ty japonske mimogravitacni skoky, supermanske behy a nadherne bojove umeni, to vse ve zpomalenych zaberech. To ja rad.. Celkove mi ta asijska cast pribehu prisla nejzajimavejsi, ty dalsi holciny sice nebyly vubec spatne, ale taky trochu nezajimave.. Souboje zvladnute na jednicku (nejsem zadnej asian geek, takze je mi jasne, ze souboje v tomhle filmu nejsou proti tem v tech opravdu japonskych a cinskych, resp. thajskych a dalsich nicim). Ale me staci i tohle. Asi nejlepsi zpracovani hry, ktere dosud bylo na platne, coz me zaroven udivuje a zaroven naplnuje respektem. Zaver je pekne parodicky a tu bitvu bych teda chtel videt :-))

Krakatit (1948)

uzasna adaptace velmi dobre a jako vzdy velmi paranoidni a nepekne knihy Karla Capka.. Vse, co melo byt dobre prevedeno, prevedeno bylo a primo skvele. karel Hoger mel za svuj vykon dostat nejake oceneni, jedna silena scena strida druhou a do toho hlavni protagonista temer sileny tim, co zpusobil septa: Krakatit, Krakatit.... záver je pak nakonec mene kruty, nez sem cekal, ale to asi Vávra musel trochu potesit divaky, kteri nejspise byli z takovehoto filmu uplne odvareni a deprimovani.. A pokud sem to nenapsal, Vávra je opravdu jeden z nejlepsich reziseru Ceskoslovenska a velice mu ten jeho vysoky vek preji velmi dobre 4, na pet mozna priste

Good bye, Lenin! (2003)

komedialni drama nebo dramatická komedie.. kdo ví, ale jedno je jiste.. Brecker se trefil primo do meho srdce a jeho krasny rodinny pribeh me stahl do vod nostalgie a emocí jako to dokazou jen ty nejlepsi snimky.. od pocatku az do konce je to vylestene a propracovane jako nejkrasnejsi drahokam a timto tomuto docela neznamemu reziserovi vzdavam hold.. vyber tiersena byla taky skvela volba, protoze nektere sceny ve spojitosti se Summer 78 mi zustanou navzdy v pameti.. Komentar hlavniho hrdiny a i jeho celkova postava je super zahrana, nekdy ironicka, nekdy milujici, ale vzdy srdcova... maly velky film 5

Úkryt (2002)

ano, je to velice kvalitni thriller s opravdu krasnymi prulety kamery a celkovym technickym zpracovanim a vyuziva docela dobry namet pribehu odehravajiciho se v jednom byte, coz pridava na komorni atmosfere, o pekne posloupnosti casu nemluve.. ale, na Finchera bych cekal o neco lepe zpracovany scenar (jako celek), takhle sice zustavaji vsechny ty plus ze zacatku, ale z takovehoto tematu se dalo vyzdimat mnohem vic a od Finchera nic jineho nez dokonalost neocekavam. zel jak rikam nedostavil se ten pocit ala Se7en nebo Fight Club.. takze stale dobry thriller o dvou lidech skryvajicich se pred lupici v nedobytne pevnosti (i v tomto sem nasel nejake nelogicnosti, jakoby pan reziser nahle nedokazal film od techto problemu uchranit), o neco slabsi nez Zodiac, ktery tezi s toho, ze je podle skutecne udalosti.. A v celku thriller jako mnoho dalsich. nejake ty 4

Zodiac (2007)

This is the Zodiac speaking. I wish you a happy Christmas. Dokonale zpracovana udalost o nejznamnejsim nejpopularnejsim americkym vrahem.. potesil taky Dirty Harry :-)) Sceny vrazd jsou precizne zpracovany, vsechny role precizne zahrany, atmosfera navozena....precizne :-). Jedine minus bych videl v prilis tahle dejove linii, prece jen se daly nektere nedulezite faktory vypustit.. to je asi vse, co me ted napadne.. velmi dobre 4

Posel (2009)

skoda, preskoda, kdyby zde bylo vic tech smrt-oznamů, mohlo to byt mnohem lepsi.. mnohem po emocionalni strance vyzivnejsi.. takhle se to potaci na hrane mezi hodne dobrym a dost spatnym... takze pres vsechny sceny, ktere se mi libily, pres skvely vykon obou hlavnich akterů (a i tech vedlejsich, hodne me pri tech oznamech mrazilo..) musim dat jen tri. Proste jako celek Messenger neni takovy, jak vypadal v trailerech. Tahle tema mela na vic. PS: Ben Foster nám krásně dozrává. :-))

Predátor 2 (1990)

docela dustojne pokracovani jednicky, atmosfera sice chybi, stejne jako svalnatej Arnold a jeho drsny komando, ale valka gangů je opravdu skvele ztvarnena, cernoch je docela dobrej, nektere sceny primo nezapomenutelne (ten celej zaver - honicka s jatek az do lodi), predator tady je uz ciste jen jako zabijak, na pohled ale stale zustava neskutecne cool.. dobre je, ze se trochu rozviji predatori zvyky, a ty lebky na konci (hlavne ta jedna) nam pekne naznacuji, ze dojde i k necemu velkemu (tedy uz doslo, a moc velke to nanestesti nebylo, ale pisu ted jakoby z roku 97 :-))) proste kvalitni brutalni akce, ne uplne spatnej scenar a jedno horke spalujici mesto.. 4

Sedm (1995)

Damn!! tak tohle sem opravdu necekal, a to i pres vsechny ty nadsene hodnoceni.. Fincher vytvoril takovou hutnou atmosferu, ze kdyby byla jeste hutnejsi, uz by se zadny divak pres ni nedostal.. Opravdu bych nechtel byt v kuzi jednoho z detektivů, jak se objevila ta dodavka, cekal sem nejakou Spaceyho finalni hnusarnu, ale az takovou... co se tyce rezie, je, jak sem jiz vlastne zminil, naprosto perfektni, David dokazal z vyborneho scenare udelat jeste lepsi film. Zadny happyend, strasne vrazdy jednoho sileneho maniaka (u jeho posledniho rozhovoru s detektivy me velmi silne mrazilo, rikal sem si, co kdyby?) a jeden perfektni psychologicky hororovy thriller... morgan freeman forever, Kevin Spacey po herecke strance válí neskutecne, ale tak zlobu, nenavist a to vse zakryto pod rouskou nejakeho fanatismu sem jeste nevidel a nejspise ani neuvidim..

Vetřelec ³ (1992)

musim rict, ze na me v necem pusobi tenhle dil mnohem depresivneji, temneji a strasidelneji nez vsemi vychvalovana jednicka (v ktere mi nejstrasidelnejsi prisel zaver, cely film byl sice dokonale zvladnutej, atmosfericnej, ale strasidelnej...) uz od opravdu hnusneho uvodu, kde nam pekne ve zkratkovitych scenach ukazou neco, co jakymsi zahadnym zpusobem uslo vsem na konci dvojky, je citit, ze tenhle film nebude vubec optimisticky, doslova se tomuto pojmu bude vysmivat.. a je to tak. Trochu me ale vcelku zacatek nastval, pekne je zde ukazano, jake malickosti (v malych uvozovkach) mohou zpusobit nebyvale nasledky.. Ripleyova si musi sahnout az na dno svych sil, a jeden psovity predator pomalu, ale brutalne jiste likviduje jednoho vezne za druhym, az je vse korunovano stylovou honickou napric temnymi tunely veznice.. jedine co si mohli odpustit, bylo zbytecne zdigitalizovani vetrelce, vypadal zdalky opravdu hnusne.. a jak je uz u finchera trochu zvykem, film dodrzuje svuj pesimismus az do uplneho konce, ktery je neslavnym zakoncenim jedne sagy (ctvrty dil neberu, to uz je z uplne jine doby z jineho vesmiru) Suma: je to tedy velice dustojne pokracovani prvniho atmosferickeho dilu, fincher sice jeste nedokazal uchvatit tak jako ve svoji pozdejsi sedmicce, ci jako ridley v celkovem Alienovi, ale hodne se tomu priblizil. dobre 4

Defendor (2009)

86. hodnocení, 17 komentář: takže, tenhle film sem se zajmem sledoval uz od prvnich ukazek, tusil sem, ze to bude velice levne (tedy jak by nekdo rekl male), ale zato city narvane a taky hodne komedialni dilo.. Nakonec se to posledni uplne nevyplnilo, ale vse ostatni ano. Hlavne po té emocionální stránce se to muze rovnat mnoha hvezdne obsazenym a drahym filmům od renomovanych rejzů.. Výkon Woodyho lze porovnavat s vykony Rourkea ve Wrestlerovi ci dalsimi s dalsimi herci hrajicimi takove comebacky.. Ten Harelsonův se da pocitat jako doslova monstrozni, ani v jednom filmu nezahral spatne, byl nominovany na oscara a nakonec nam prisel vypravet posledni pribeh muze, ktery zije ve svem imaginarnim svete, muze, ktery je sice trochu pomalejsi, bojuje se vsudypritomnym zlocinem a hlavne je uprimny jako male dite.. proste sem ho zral, proklinal sem vsechny, co mu ublizovali a dekoval vsem, co s nim soucitili.. (u te Kat to bylo rozdeleno napolovic :-)) opravdu skoda, ze se tenhle filmek nedostane na oscary, protoze pokud hlavni cenu nedostal za Messenger, za tohle by ji uz dostal.. Skvele az Nolanovsky vykreslene mesto, hlavne ty zabery zhora jsou fajn, taky je dobre, ze reziser vzdava poctu komiksovym hrdinum (a to, ze je to takhle netradicne, je jen a jen dobre). A ta podobnost s Kick-ass je mozna, ale urcite tam nemela byt, prece jen Kick-ass je o necem uplne jinem, neni to zadne drama, spis zabavna popkulturni brutalni jizda.. Na konci mi ukaplo i par slz. SUMA: Stebbings prisel s pribehem o netradicnim superhrdinovi z rad obycejneho lidu, ktery ma o pet kolecek navic, mysli si, ze mu neublizi kulky a hleda jakehosi kapitana industryho. A Harrelson slavi stoprocentni uspech. Kdo by to od takovehoto skromneho pocinu, temer bez jakekoliv kampane, s parodickym dejem cekal.. Ale prekvapeni se nastesti vzdy najdou a tohle je jedno z nich. Cistych 5