Princ z Persie: Písky času (2010)

Oddechovka za 200 milionů. Ne že bych byl ňáko moc zklamanej, ale přece jenom jsem od toho očekával trochu víc. Na všech frontách je to jenom průměrný: příběh, akční scény, triky, hudba, po hříchu i režie... Snad jen herci mě potěšili – Jake Gyllenhaal, Ben Kingsley a Alfred Molina (ten si roli vyloženě užil) jsou mí oblíbenci. Gemmu Artertonovou jsem doposud nijak neznal a určitě nezklamala, hlavně zjevem:-) Film na mě působí dojmem, že se tvůrci snažili o nabušenej dobrodružnej nářez (prostě trhák) a ona to nakonec je v podstatě neškodná pohádka. Celkem spokojenost, ale s úšklebkem.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Celkem neškodná rodinná sci-fi podívaná, říznutá trochou akce. Docela mě to bavilo, i když s přibývajícíma minutama to byla čím dál větší blbost. Ale jako oddechovka to spolehlivě splní účel.

Ochránce (2005)

Prachbídná rodinná komedie s dějem naprosto debilním, kterej nemůže brát vážně ani osmiletý dítě. Humor se ve filmu v podstatě nevyskytuje, jen trapnej pokus o jakási citová pouta, která téměř způsobují fyzickou bolest. Film má bejt oddechovka a díky bohu za to, že celkem uteče, jenže chvílema taky nasere a to víc než dost. Co je ale největším průserem je to, že v hlavní roli hraje Vin Diesel. Ne že by byl vyloženě špatnej, je to můj oblíbenej herec, takže ho celkem akceptuju, ale že si tuhle roli vůbec vybral mě mozek prostě nebere: Vin Diesel kousnutej kachnou do ucha, Vin Diesel zpívá ukolébavku, Vin Diesel na růžovém dětském kole... Ach bože...----------- A proboha jakej chorej mozek nebo drogama sjetej dramaturg na TV Prima dal filmu název Dudlíkátor??

Konec světa (1999)

Je docela nezvyklý vidět Arnolda nasáklýho alkoholem a se sebevražednými sklony. To je jedno z mála pozitivního tohohle filmu. A taky Robin Tunneyová, toť moje velmi oblíbená herečka. Jinak film nemá co nabídnout. Děj mě nijak nezaujal a zpracování je uplně o hovně. První půlku filmu se na to ještě dívat dá, pak už je to jedna velká režisérská bezradnost.

Saw 4 (2007)

Zrovna když jde do kin sedmé pokračování skládačkovi série, jsem zkouknul čtvrtej díl. Tak dlouho mi to trvalo proto, protože předchozí dva díly mě nebavily lomeno nasraly. Teď už jsem rezignoval a rozhodně jsem nečekal nic, co by mělo něco společnýho s výborným prvním dílem. A ano, čtyřka nepřekvapivě nestojí za nic, ale protože jsem to čekal, tak aspoň tentokrát nejsem nasranej, jenom težce znuděnej. Skládačka je mrtvej, ale jak tajemně říká ze záhrobí, tohle je teprve začátek...ach bóže. No ale aby ne, když tahle vypatlaná série (kromě prvního dílu samozřejmě) vydělává tolik peněz. Ale k filmu -děj jsem vůbec nepochopil (měl vůbec dávat ňákej smysl??), na samoúčelný hnusárny jsem nikdy nebyl a ňáký, do jisté míry, slušné audiovizuální zpracování je mi ukradený. Ale vlastně jen díky němu se film vydrápal na jednu slabou hvězdičku.

Pět lupičů a stará dáma (1955)

Celej film mě neuvěřitelně srala ústřední stará dáma. Ta její nezměrná dobrosrdečnost a vlezlost je vážně ubíjející a je velká škoda, že ji ani jeden z pěti lupičů nesejmul. Ale film to jinak není špatnej, i když závěrečná třetina trochu zasmrádá nudou.

Návrat Casanovy (1992)

Casanova už je starej a z formy a nedaří se mu zblbnout jednu místní intelektuálku. Ta mu pěkně od plic řekne, co si o něm myslí. Ovšem to by nebyl Casanova, aby ho to odradilo a do kalhotek se ji stejně dostane. Ovšem ne proto, že by zabodoval jako svůdník, ale jen díky pochybnému kšeftu. Z toho nikdo nevyjde jako vítěz. Asi to mělo mít ňákej dramatickej dopad... nemělo. Režisér to pojal dost nudně a hlavně film nijak negraduje, jen se tak nějak divně plahočí a pak je díkybohu konec. Alain Delon je mdlej až hanba, že je Casanova jsem mu neuvěřil ani na chvíli.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Celkem šmrncovní blbina u které se nemusí přemejšlet. Nutno říct, že velmi zručně natočená blbina. Spousta akce, humoru, masivní a dobře vypadající triky a i mladí herci jsou kupodivu jakž takž snesitelní. Nikde nic nechybí, nikde nic nepřebejvá, nic nedrhne a film uteče jako voda. Bejt mi tak dvanáct let, určitě bych minimálně jednu hvězdičku přidal.

Tohle je Sparta! (2008) odpad!

Jelikož se údajně jedná o parodii tak zapřemejšlim, kolikrát jsem se u filmu zasmál... ani jednou. A kolikrát mě bylo na blití? Asi tak stopadesátkrát. Ráno jsem vysral děsivě smradlavý hovno, ale nebyla to taková sračka, jako je tenhle film!

Časové pásmo bylo změněno