Pot a krev (2013)

Michael Bay definitivně prokázal, že je žabař. Černohumornej scénář s idiostky se chovajícíma postava, kterej (a to je na tom ta největší prdel) je podle skutečnejch událostí, se v jeho pazourách proměnil v cosi hodně blbě stravitelnýho. Samozřejmě se nevzdává svejch tradičních kamerových filtrů a těžkotonážní efektnosti za každou cenu (což by nevadilo), ale taky opět dokazuje, že mu dělá problém dát dokupy smysluplnou a odsejpající scénu. Když se k tomu ještě přidá přepálená stopáž, dostávám film, kterej mě nejdřív nudí, s přibývajícími minutami otravuje a v závěru sere. Dost škoda řekl bych, v prackách schopnějšího režiséra to mohl bejt kult.

Šmoulové 2 (2013)

První díl byl o něco lepší. Film mě párkrát pobavil, ale i znudil, taky otrávil... Já nevim, na můj vkus je to příliš infantilní, na to abych se dobře bavil, by to muselo bejt celkově trochu šmrncovější.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

První díl byl sice volovina, ale zábavná a řemeslně dobře odvedená. Bohužel pokračování je taktéž volovina, ale nezábavná a tuctově natočená.

Očista (2013)

Pár kladů by se našlo. Jednak námět je originální, o tom žádná. Taky se jedná o film, kde se podařilo s minimální rozpočtem dosáhnout solidního napětí i atmosféry. To je asi tak vše. Teď zápory. Námět je sice originální, ale nad scénářem už zdaleka tak neslintám. Dějový zvraty jsou občas dost podivný a hlavní hrdinové se chovaj jako naprostý pitomci. Ethana Hawkea nemám rád a Lena Headeyová mě s tím svým zkrouceným úsměvem sere už pěkně dlouho. Nenáročná oddechovka, která sice nepostrádá občasný napětí, ale jako celek bohužel převládá nuda.

Muži v naději (2011)

Řemeslně je to na docela slušný úrovni, ale mám pocit, že režisér je buď chlívácký hovado, eunuch nebo buzerant.

Marmaduk (2010)

Další z mnoha americkej rodinných filmů, tentokrát určený především pro děti. Psi tam mluvěj víc než lidi, humoru tam moc není a závěr je tradičně k pozvracení, ale je to praštěný a čoklové se dětem budou líbit. Takže to asi splnilo očekávání, hodně nízký očekávání.

Croodsovi (2013)

Spousta akce, spousta humoru, pořád se ve filmu něco děje, je to ujetý, střelený ... ale je to nuda. Abych to vysvětlil - každá scéna vypadá dobře a má povětšinou docela šmrnc, ale když se tyhle povedený scény poskládaj v kompletní film, tak se nebavím, zívám a prostě jsem zklamanej. Je to jako když na špagát navlíkáte třeba kuličky - jednu hezčí než druhou, ale když z toho vznikne náhrdelník, tak vlastně za moc nestojí. Režisér to jako celek moc neukočíroval. Především v druhé třetině film vehementně nudí. Velká škoda, páč v jednotlivostech to není vůbec špatný (především hudba stojí za zmínku). Asi už stárnu a nejsem tak infantilní jako dřiv nebo co..., ale Croodsovi mě zklamali.

Pařba na třetí (2013)

Zhruba stejně debilní jako předchozí dva díly. Žádnej kvalitativní posun se nekoná. Potěšil jen John Goodman, jinak nic.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Na film jsem byl hodně zvědavý, páč na Čtyřlístku jsem vyrost. Žádnou bombu jsem nečekal a ani ji nedostal. Kdybych se měl rozkecat o kladech tak např. animace mě docela bavila, občasné pokusy o situační humor docela ušly a líbila se mi i hudba. To je asi tak vše. Záporů je mnohem víc: Příběh je zbytečně komplikovanej, ve filmu je několik vyloženě hluchých míst s uplně zbytečnými dějovými vsuvkami, film tím pádem postrádá potřebný šmrnc a "tah na bránu", Pinďa vypadá tak nějak jinak a blbě a především - celé je to orámováno neskutečně vlezlou a dá se říct přímo odpornou reklamou na kde co. To mě nasralo asi nejvíc.

Pád Bílého domu (2013)

Bylo jen otázkou času, kdy nějakej americkej patriot natočí něco o přepadení Bílého domu. Takže stalo se a za moc to nestojí. Že je scénář přihlouplej, to v tomhle žánru nevadí a že herci nemaj moc co hrát, taky ne. Ale když stojí za zhlídnutí jen jedna pasáž z celýho filmu, to už smrdí průšvihem. Ona pasáž je přepadení Bílého domu z úvodu filmu, která má docela šmrnc a je originální tím, jak se s tím teroristi neserou a v ulicích Washingtonu každýho řežou (ať už vojáky, policajty nebo civilisty) hlava nehlava. Pak už to za moc nestojí. Všechna následující akce nestojí za řeč, je chaotická a plná tmavých scén, což mě může pokaždý nasrat.