Chuť melounů (2005)

Chuť melounů je ten druh filmu, kterej si žije ve svým vlastním světě a kterej nemá s realitou společnýho vůbec nic. Jestli se nepletu, tak tam neproběh jedinej dialog, párkrát tam někdo na někoho promluvil (řekl bych třikrát) a snad jen jednou se dočkal odpovědi - („Co tu hledáte?“ „Klíče“). Ale to neznamená, že by se jednalo o špatnej film. Dlouhý a dlouhatánský záběry kde se kamera nehne z místa, jsou kupodivu velice napínavý. Herecký výkony jsou parádní a muzikálový čísla mě rozhodně neotrávily. Takže snad jen ten závěr mě trochu zklamal, sice to byla prdel, ale čekal bych něco míň přímočarýho. Těžko bych film někomu ze svejch známejch doporučil, filmům prdlajs rozuměj a tohle není ňáká tuctovka. Je to zvláštní film, určitě podivnej, ale rozhodně je zajímavej.

Velké dobrodružství (2005)

Přiblblej a naivní příběh se spoustou triků. Kdyby mě bylo jedenáct, asi bych se dost bavil. Chvílema byla ta naivita až odzbrojující, a některý pasáže byly doslova kouzelný. Jenže v první polovině vcelku koukatelná ptákovina ve druhé polovině těžce ztrácela dech, a tak i když sem to zkouk asi před hodinou, už vůbec nevim jak to dopadlo.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Když jsem to viděl asi tak před patnácti lety poprvé, tak mě to nijak nezaujalo. Jeden film z mnoha. Nezáživnej, utahanej, bez jiskry. Teď jsem to viděl znova a všechno platí i teď, i když v zmenšené míře, tzn. tak trochu jsem film vzal na milost. Legenda rozhodně ne, solidní průměr ano.

Potíže s Harrym (1955)

Překvapivě nešmrncovní film Alfreda Hitchcocka. Zklamání.

Fenomén Gott (2009) (TV film)

Tohle není žádnej dokument, ale bulvární blábol poslepovanej z několika archivních záběrů a několika současných záběrů. Jedno velký divadlo, který TV Nova financovala jen za účelem kšeftu. Karla Gotta mám rád, je to osobnost, profík a slušnej chlap, a takovejhle trapnej dokument ho není hoden a akorát mu škodí.

Pokoj 1408 (2007)

Jeden z mála amerických hororů z poslední doby, o kterým se nedá říct že je teenagerskej. Což je fajn. Prvních dvacet minut filmu v podstatě nemá chybu, jak se ale Mike dostane do onoho pokoje, je to už slabší, ale pořád na velice slušný úrovni.

Mr. Johnson (2008)

Neuvěřitelně hloupoučkej příběh, to by mě zajímalo, kdo může něco takovýho napsat a myslet to vážně. Budiž útěchou, že se takhle nemožnej scénář podařilo natočit tak, že to nebyl úplnej trapas a že ta najivita je vlastně celkem zábavná. Jeden z mála kladů pro mě byl Hynek Čermák v roli Václava. Hrál parchanta kterej byl neuvěřitelně směšnej. Když násilím táhl Veroniku (Klára Issová) ven z klubu a nadával ji do kurev, tak ještě na celou místnost slušně pozdravil jako by se nechumelilo, to jsem šel do kolen! Ale celkově je to spíš úsměvná kuriozita, než dobrej film.

Nevyřízené účty (2007)

Akční film, ve kterým není moc akce, a když už, tak za moc nestojí. Těžko tomu můžu dát víc než dvě hvězdičky, ale sou to dvě hvězdičky který mě celkem bavily.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Nejlepší díl série. A to z mnoha důvodů. Oproti jedničce film obsahuje víc (a taky líp zvládnutej) akce. Humorných scén přibylo a je to jen ku prospěchu věci. Některý jsou doslova legendární, jako např. Murtaugh uvězněný na záchodě, Murtaugh snažící se emigrovat do Jihoafrické republiky, prcgumovník atd. Dále opět na pevných základech postavenej scénář, v tomhle směru jednoznačně nejlepší díl série. Bohužel třetí pokračování už v tomhle směru dost pokulhává a čtyřku napsal uplnej diletant... Geniálním tahem tvůrců bylo obsazení Joe Pesciho. Angažování další postavy do rozběhlé série není vždy šťastným krokem, ale postava Lea Getze je v pravdě famózní. V prvním díle naťuknutá, tentokrát už v plné kráse rozvinutá atmosféra světa Smrtonosných zbraní, která naštěstí nevymizela ani v dílech následujících, je asi tím hlavním důvodem, proč jsem tenhle film viděl tolikrát, a proč na film (stejně jako na celou sérii) nedám dopustit.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Třetí díl už není taková bomba jako byla dvojka, ale je o fous lepší než jednička. A to lavně díky humoru. Třetí díl je jednoznačně nejvtipnějším dílem se spoustou brilantně vypointovaných dialogů a scén. Celkově se tvůrci tak trochu propracovali až k mírné sebeironii. Navíc je jasně vidět neustálý posun ve vývoji postavy Martina Riggse. V prvním díle magor se sebevražednými sklony se díky práci, milostnému vzplanutí (ve dvojce i trojce) a sílícímu přátelství s Rogerem, postupně změnil ve vyrovnanýho chlapíka plnýho energie a chuti do života. Jestliže ve dvojce tvůrci bez problémů do filmu začlenili další postavu Lea Getze, tentokrát opět bez problémů přibyla postava Lorny Coleová. Film tím jenom získal. Škoda děravýho scénáře, ale atmosféra a pohoda filmu je na tak vysoké úrovni, že to ani moc nevadí.