U mě dobrý (2008)

Podivnej film. První polovina filmu je málem k usnutí, jaká je to nuda. Vtipný situace tam skoro nejsou a když už přece, tak budou vtipný leda když je bude někdo někomu vyprávět, protože natočený jsou velice nudně a nenápaditě. Aspoň, že druhá polovina filmu je celkem zábavná. Dohromady je to jen tak tak průměr. Na Hřebejka rutina, má na víc, ale kašle na to.

Profesionál (1981)

Stará dobrá kriminálka z francouzkej školy. Jen úvodních dvacet minut je trochu slabších, ale pak už film v podstatě nemá chybu. Snad jen hlavní hudení motiv (moc pěknej – Morricone se tradičně vytáh) tam nemusel Lautner cpát každejch pět minut, hlavně v úvodu filmu to bylo zbytečný plejtvání.

Zlý chlap spí dobře (1960)

Ani nevim, proč se mi to tak líbilo. Když se nad ním zamyslím, tak i když je tam několik překvapení a dějových zvratů, tak na dvě a půl hodiny tam není toho děje zase tolik. A přece jsem se ani nachvíli nenudil, pořád jsem byl napnutej a v očekávání dalšího děje. Takže hlavní důvod je asi ten, že byl Kurosawa zase jednou ve formě. Proklatě dobrej film.

Oscar (1991)

Tato americká verze se mi líbí o něco víc než originální francouzská. Jednak pro prostředí ve kterém se odehrává, amerika v době prohibice mě k tomu sedne výrazně víc, než soudobá Francie, a taky proto, že Stalloneův vcelku klidnej projev se mi líbí víc, než cholerickej Louis de Funes. Nenáročná oddechovka, která baví a neuráží.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Nejhorší díl série. Scénář je strašně slabej. Navíc s několika nepěknými přehmaty (viz Ebony Clarková). Akce je dost (a opět na vysoké úrovni natočená), ale že by hlavní hrdinové seřezali Jeta Li, tomu teda fakt nevěřím. Zvlášť když celej film naznačuje, že nám hlavní hrdinové stárnou. Humor je celkem v pohodě, ale je to spíš sitkomovej humor. Na ňáky nezapomenutelný scény jako Murtaugh na záchodě ve dvojce, nebo Riggs krotící rozzuřenýho psa ve trojce tady nenarazíte. Škoda. Leo Getz je tentokrát tak trochu trapnej, a Lorna je díky těhotenství bohužel příliš upozaděna. Přibyl Chris Rock, co k tomu říct – budiž. Ale pohodovou atmosféru, jako měli předchozí díly film má. Což je dobře, bže díky ní se na film i přes všechny výtky kouká velice dobře. Čtyři hvězdičky jsou trochu nadhodnocený, ale mám prostě tuhle sérii rád.

Nepřítel státu (1998)

Thriller o zneužité moci. Klasické schéma známé z Hitchcockových filmů: hlavní hrdina je pronásledován, aniž by věděl proč. Film je natočen s lehkým nadhledem, je vyzuálně velmi atraktivní, k tomu všemu navíc s hromadou velmi schopných herců. Má to šmrnc, má to spád a vubec je to přesná ukázka povedenýho komerčního filmu, kterej si neklade jinej cíl, než bavit. A navíc je to asi poslední film Tonyho Scotta, kterej je koukatelnej a jaksi přirozeně dynamickej. Do budoucna bohužel začal praktikovat zběsilej a hyperaktivní střih, z kterýho akorát vždycky chytnu tik do oka.

Přepadení 2: Temné území (1995)

Typický akční béčko devadesátých let, který žádnou díru do světa neudělalo, ale zase se nedá říct, že by se jednalo o průšvih. Průměrné pokračování průměrnýho filmu. Za zmínku stojí šestnáctiletá Katherine Heiglová, která se později proslavila výrazně víc, než titulní „kamennej ksicht“ Steven Seagal. Hudby Basila Poledourise je skoro pro film škoda.

Poklad z Yankee Zephyru (1981)

Tohle je film, kterej sem poprvý viděl, když mi bylo asi tak třináct a děsně mě to bavilo. Dneska musím uznat, že to zas takovej zázrak není, nicméně mě to baví pořád. Ve filmu sice není moc akce, ale humoru je tam dost a věčně nalitej Donald Pleasence je k sežrání. Existujou pokud vím čtyři dabingy, ten z Pardubic (vysílala TV Nova v. r. 1994) nemá chybu!.

Hra na schovávanou (2005)

Hra na schovávanou je thriller s tuctovou zápletkou. Malá Emily má vymyšlenýho kamaráda Charlieho, kterej, jak se postupně ukazuje možná až tak moc vymyšlenej nebude. Film by se dal rozdělit na třetiny. V první části se buduje atmosféra. Je nezáživná a dá se říct že i nudná. Pak se pomalu začíná něco dít, a občas je to i napínavý, ovšem jen do chvíle, než divák zjistí, jak že to je s tím Charliem. No a závěr už je tradiční ničím zajímavá honička, která naštěstí netrvá moc dlouho. Aspoň že herecký výkony jsou celkem na úrovni. Robert De Niro sice zjevně neví co hrát, ale charizma má stále a tím si vystačí, takže rozhodně neruší. Dakota Fanningová hraje tradičně skvěle a nezbývá než doufat, že v pubertě nezblbne a nezačne dělat kraviny, protože v ní je talentu na rozádávání. Famke Janssenová nemá moc prostoru a Elisabeth Shueová neuměla hrát nikdy, což tady jen potvrdila. Celkově to je tuctovej thriller, kterej ničím nepřekvapí.