Co žere Gilberta Grapea (1993)

Tenhle film jsem viděl kdysi před lety a tehdá sem pochopil, že Johnny Depp opravdu umí. Do tej doby to pro mě byl jen blbeček z Jump Street. DiCaprio uměl hrát už zamlada a oscarová nominace ho poprávu neminula.

Gándhí (1982)

Kombinace výpravnosti, silnýho příběhu podle skutečnosti a životního výkonu Bena Kingsleyho dělá z filmu nadprůměrnou záležitost. Richard Attenborough jako režisér už tak fenomenální nebyl, film je předlouhej a chvílema ztrácí na zajímavosti, nicméně pořád odvedl velmi kvalitní práci. Ovšem ve srovnání např. s Amadeem Gándhí neobstojí.

Kanibalové (1980)

Čtyři nafoukaní filmaři se vydali do amazonského pralesa, tam provokovali, dělali bordel a tak je domorodci sežrali. A dobře jim tak. Film samotnej není zajímavej ani napínavej, veškerý napětí pramení z toho, že divák musí sledovat hnusárny a nechutnosti, při kterejch slabším povahám asi nebude moc dobře. Což je hodně laciný vyvolávání emocí. Já takovýhle filmy už z principu odmítám, a proto je mý hodnocení takový, jaký je.

Phoenix (1998)

Thriller kterej smrdí průměrností na sto honů. Není to sice průšvih, ale taky to není žádnej úspěch. Prostě průměr, kterej nikoho nedojme a ani banda celkem známejch herců film nezachrání.

Vrána 3: Návrat (2000)

Další zbytečný pokračování který je nudný, mdlý a nezajímavý.

Americké graffiti (1973)

Kdysi dávno v předaleké galixii George Lucas natočil film, kterej s jeho pozdější režisérskou nebo producentskou kariérou neměl nic společnýho. A řekl bych, že to je jeho nejlepší film. A to mám jak Star Wars, tak Indianu Jonese hodně rád.

Bělásek (1995)

Začátek v pohodě, prostředek sentimentální a závěr očekávanej. Herecký výkony velice slušný a hudba Jerryho Goldsmithe sice slzopudná, ale skvělá. Celkově průměr.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Axel zase skáče, střílí, chechtá se... ale už to nějak není ono. Na kvalitu prvního dílu nemá ani náhodu, ale pořád se jedná o velice slušně odvedenou oddechovku, která rozhodně pobaví a neurazí.

Policajt v Beverly Hills III (1994)

Hodně zředěná zábava. Jednička byla plná výbornýho humoru, dvojka byla celkově slabší, ale zase tam byla celkem slušně zvládnutá akce a v trojce stojí za prd všechno. Foleyho neustálý ksichtění mě už chvílema pěkně votravovalo!

Armageddon (1998)

Jeden z filmů o kterých můžu říct, že je to moje srdeční záležitost. I když je to kolosální blbost. První hodina filmu nemá chybu. Pasáž z New Yorku se hodně povedla. V Cinemě kdysi pan Hoffman naznačil, že to Bay s těmi létajícími taxíky přehnal, ale co se mě týče tak je zkáza New Yorku akorátní. A dále pak scény z vrtné plošiny, nebo banda buranů v Nasa – jejich chytání, vyšetřování, výcvik – to zkrátka nemá chybu. I přes to, že je to všechno děsná blbost (*****). Jak ale vrtáci sednou do raketoplánu, už to taková bomba není. Scéna na ruské orbitální stanici je uplně zbytečná, a navíc trochu nudná. Přístání na raketoplánů na asteroidu je předlouhý a hrozně utahaný, film velmi radikálně ztrácí tempo (***). No ale následné vrtání, dohadování se s volama na Zemi, poletování vesmírem v transportéru atd. je už zase celkem v pohodě. Má to spád i napětí. Závěr je manipulativní a lacině slzopudnej, ale když jsem to viděl poprvé (asi tejden před maturitou (na véháesce od spolužáka), to si pamatuju přesně, zkouk jsem film a dal se do učení...) tak mě dostal a kde se vzala, tu se vzala – i slza ukápla. Ale když jsem to viděl podruhý (a potřetí, počtvrtý...) tak už jsem z toho měl víceméně srandu (**** a půl). Je to zkrátka popcorn jak hrom, a tak se to taky musí brát. Na filmu by se dalo odsuzovat leccos, je to neskutečná hovadina o buranech co zachráněj svět, ale co naplat, já se u toho prostě dobře bavím. Vytknul bych jen přetaženou stopáž a nesympaticky hysterickou Liv Tylerovou (navíc blbě nadabovanou). Jinak vše OK. Jo a konečně jsem si všim v pidiroli hrajícího Michaela Baye.