Dostaň ho tam (2010)

Sice jen průměrná, ale pořád slušně zábavná komedie s několika opravdu vtipnými momenty a spoustou cameo roliček známých ksichtů. Nejvíc potěšil Lars Ulrich v souvislosti s hodně přímou narážkou Alduse Snowa na napster. Co se týká ostatních herců tak jsou všichni na solidní úrovni. Škoda jen, že Rose Byrneová nedostala větší prostor. Kdyby byl film o tak patnáct minut kratší a vystřihly se některý natahovaný a ne moc povedený scény, byla by to nadprůměrná komedie, ke které bych se rád vracel. Takhle je to jen solidní, neurážející průměr.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Blbý. Hodně blbý. Je to jeden z těch filmů, kterej i kdyby se náhodou hodně povedl, mohl by bejt maximálně zábavnou kravinou, nic víc. Jenže se nepovedl, režisérovi se to tak trochu rozpadlo pod rukama, takže je to srágora jak hrom. Od chvíle kdy se tam řezali koňmi (fakt nekecám - zběsile pelášející žíví (no vlastně digitální žejo...) koně!!!) jsem rezignoval. Jak jsem řek - blbý.

Chyťte zloděje (1955)

Alfred Hitchcock natočil lepší filmy, do nadprůměrného hodnocení film táhne především extrémně sympatická dvojice v hlavních rolích. Tradiční Hitchcockovo cameo považuju v tomhle filmu za nejlepší.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Sandlerův humor mám docela rád a i jeho filmy jsou vesměs dobře koukatelný. Ovšem tenhle film není vtipnej ani náhodou. Je nudnej, trapnej a odpudivej. Jinýmy slovy sračka která nemá žádnou úroveň.

Méďa Béďa (2010)

Jedna z těch kravin, která sice zas tak moc nepobaví, ale ani neurazí.

Nevinnost (2011)

Vzhledem k tomu, jaký točí v posledních letech Hřebejk průměrnosti, je Nevinnost dá se říct téměř příjemný překvapení. Bohužel zase z něj ze všech stran sálá uspěchanost a odfláknutost. Potenciál výbornýho scénáře i herců zůstal opět někde na půli cesty. Kydyby na to Hřebejk nesral, netočil každej rok jeden průměrnej film a dal si na tom co zrovna točí pořádně záležet, mohl by to bejt Pan Režisér.

Madagaskar 3 (2012)

Tyhle pokračování postrádají smysl. Teda kromě hrabání peněz. Jinak je to film víceméně zbytečnej. Žádnej díl Madagaskaru neměl bůvíjakej děj, takže úroveň filmu rostla, nebo padala pouze s úrovní a kadencí humoru. V tomhle směru na tom byl nejlíp druhej díl. Tentokrát se pár humorných momentů taky najde, ale není jich tolik, aby udržely moji pozornost napříč celým filmem. V druhé polovině filmu se mě mohutně zmocňovala nuda až otrávenost. Jo a jestliže jsem minule psal, že hovada tučňáci nemaj chybu, tak tentokrát mě dost zklamali :-(

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

O fous lepší, než nejhorší díl série - Obleva. Neslaný, nemastný, nudný. Zase je hlavním hrdinou Manny, Diego a hlavně Sid jsou upozaděný, což je škoda. Doba ledová by měla být o titulní trojici a né o Mannyho rodině. Úplně stejný problém byl i u druhýho dílu. Celá zápletka filmu postavená na plavení se po moři mi přijde nudná a velmi nedostačující. Dobrýho humoru je ve filmu poskrovnu, zasmál jsem se jen jednou, plus spousta infantilností, který asi zabíraj na děcka, jenže to už dávno nejsem.

Moje letní prázdniny (2012)

Pár světlých chvilek by se ve filmu našlo, ale spolehlivě je utlumí všudypřítomná podprůměrnost. Film mě nudil, působil na mě zmateným a z postu režiséra neukočírovaným dojmem. Digitál filmu taky nepomoh. Mel Gibson je hodně slabej, filmem se potácí jak mátoha. Zklámání.

Zhubni! (1996)

V porovnání s Kingovou předlohou film rozhodně neobstojí. Což je ale, až na pár výjimek, běžná věc. Na Kinga celkem uzoučká kniha, možná spíš novela (něco málo přes 200 stran) je i tak Hollandem odvyprávěná zbytečně překotně. Což má za následek, že film celkem rychle uteče a divák se ani moc nenudí. Ale že by to byl dobrej film, to teda ne a už vůbec se nejedná o dobrou adaptaci. Výběr herců taky stojí za prd. Tom Holland se podobně odfláknutým způsobem vypořádal i s další výbornou Kingovou novelou Časožrouti.