Ranař (2011)

Mám rád hokej, takže jsem byl na film dost zvědavej. No jenže ono to není moc o hokeji, ale o bitkařích v hokeji. A to mě zas tak nebere. Ne že by tihle chlapíci neměli v hokeji svoje opodstatnění, ale já je nikdy moc neuznával. Doug je jejich typickým příkladem: Bruslí hůř než moje mrtvá babička, o hokejku se sotva opírá, ale umí rozdávat rány a má v hlavně nasráno. Naštestí je to sympaťák, sice hloupej, ale sympaťák. Hokejovejch nelogičností je ve filmu docela dost, včetně třeba závěrečnej bitky, nebo Dougovo chytání puku zubama ... :-) Film je celkem zábavná oddechovka se spoustou sprosťáren (né moc vtipných), ale dá se říct, že neurazí a pobaví.

Mupeti (2011)

Blbina, ovšem tak zábavná a bezelstná, že se u toho nedá nebavit.

Útok na věžák (2011)

Bavil jsem se u filmu královsky. Ona je to dost volovina o partě patnáctiletých gaunerů, který jezděj maximálně na bicyklu, v báglu tahaj tak akorát petardy a přitom velkohubě vykřikujou, že jim patří čtvrť. Pravda, občas někoho přepadnou a okradou, ale já jsem z nich měl akorát prdel. Pak ovšem frajeři sejmou ňákou opici s velkejma zubama a tím si zadělaj na pořádný trable. A i když začne jít o život (a někteří fakt zhebnou), pořád je to prdel. Leccos by se dalo kritizovat, třeba akční scény jsou jen průměrný a triky taky žádná sláva, ovšem pravda, rozpočet byl jen bídnejch 13 milionů, takže to zas takovej průšvih není. Ale to nic nemění na tom, že zábava je to nadprůměrná a Jodie Whittakerovou sice vůbec neznám, ale dám si na ní do budoucna velkej pozor.

Dokonalá vražda (1998)

Inteligentní thriller. To se zas tak moc často nevidí. Velmi kvalitní scénář, kterej se neustále vyvíjí a každá z postav ho svojí motivací posouvá kupředu je podpořen kvalitními hereckými výkony a umocněn řemeslnou vytříbeností režiséra, kterej dal příběhu potřebnej šmrnc, gradaci i napětí.

Sliz (1988)

Béčko jak vyšitý, což nemyslím nijak negativně. Příběh je věru jednoduchej, herci prkenní a triky už dneska nikoho neohromí, ale co naplat, je to úsměvné, zábavné, občas dokonce i napínavé...

Proposition (2005)

Syrovej a nekompromisní film. Forma, atmosféra, detaily - supr, obsah taky, rejža tomu navíc dal patřičnej šmrnc a říz. Bohužel ale tohle všechno nedokázal spojit v ňákou souvislou jednotící linku. Jinými slovy, občas to trochu drhne. Každopádně pozoruhodnej film.

Jak ukrást nevěstu (2008)

Já nějak nevim, má to bejt romantická komedie a přitom romantika se nekoná a humor se ve filmu téměř nevyskytuje. Přesto se jedná o snesitelnou oddechovku, především díky sympatickým hercům a atraktivně vypadajícímu Skotsku.

Psycho II (1983)

Na původní film to samozřejmě nemá ani náhodou, ale i tak je to kupodivu docela solidní film. Zamotanej děj udrží diváka ve střehu, vraždy jsou adekvátně hnusný, závěr mě pobavil a pak se dokonce i ňáká pointa vyskytla.

Tohle je válka! (2012) odpad!

Hollywoodské zlo v nejčistší podobě. Hollywood nás krmí spoustou sraček, ale tohle je něco, co nemá obdoby. Scénář je ultra mega dementní!!! Scénárista kterej tohle vypotil by měl spáchat sebevraždu, stejně tak producent, kterej tuhle hrůzu schválil do výroby. Idiotská zápletka je vyplněná idiotskými zvraty, orámovaná zoufalou vlezprdelností a snahou o tu nejnižší bezduchou líbivost. Režie je prachbídná a chudáci herci nemaj co zachraňovat, jen se ztrapňovat potácením se v tejhle sračce roku. Nejsmutnější na tom všem je, že tvůrci zřejmě přesně tohle chtěli natočit, že se nejedná o film, kterej se jim jen náhodou hrubě nepovedl. Takže bohužel plánované pohrdání divákem. Du blit.

Lidice (2011)

Po Habermanově mlýně další ambiciozní českej film. Tentokrát je to dost průšvih. Sterilně, zcela bez nápadu vyprávěnej příběh nudí až hanba, takže ony všeobecně známé zvěrstva, které se v druhé polovině filmu udály mě nudily a víceméně byly úplně jedno. Což považuju za pořádnej průšvih. Když se nepovede kdejakej jinej film tak to nijak nebolí, ale tohle je jedna z nejtragičtějších událostí československejch dějin a Nikolaev to posral přímo ukázkově.