Navždy spolu (2012)

Průměr kterej nijak nezaujme, ale ani neurazí. Channing Tatum je herec na hovno a Rachel McAdamsovou nemám rád. Přesto se na to koukat dalo, především asi proto, bže zápletka je podle skutečnej události. Závěr je sice tradičně hollywoodskej, ale film k němu doklopýtal celkem přirozeně. Jo a taky mě zajímalo, jestli si ta ludra vzpomene nebo nevzpomene...

Vnitřní vesmír (1987)

Příjemná komedie kde hrajou prim triky a slušná režie, zatímco herci jsou většinou nepříliš sympatičtí. Což je s podivem, protože jinak mám Dennise Quaida i Meg Ryanovou docelá rád. Ovšem tlama Martin Short naštěstí hodně zachaňuje.

Sloní muž (1980)

Na Lynche trochu moc přímočarý a ještě více dojemný. Dost by mě zajímalo, jak moc vážně to Lynch myslel. Nicméně film je odvyprávěnej velmi dobře.

Pohádky na dobrou noc (2008)

Typická hollywoodská srágora která si neklade za cíl aby byl film dobrej, ale aby byl úspěšnej. Takže velmi okatá sázka na jistotu. Je to napůl nuda, napůl trapas, to vše občas proložené obstojným pokusem o humor. Děti budou spkojený.

Temné vzpomínky (2008)

Solidní, průměrný drama. Daniel Craig je jednoznačným kladem, bohužel hraje jen v půlce filmu, bže druhá je flasback.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Ukrutná nuda. Člověk by čekal, že při tak ohromným rozpočtu se bude aspoň na co dívat. Není. Realizační zručnost režiséra je na nule. Děj jsem vůbec nepochopil. Ňákej člověk se nějak objevil na Marsu, tam se pouští potácej ňáký lidi, ňáký obludy se čtyřma pazourama jak z Lucasových Star Wars a s tím člověkem pořád něco řešej, ale co to teda nevim. Je fakt, že to byla taková nuda, že jsem u toho dvakrát usnul. Ale už než jsem usnul poprvé, jsem byl mimo děj a zoufale znuděnej. Když jsem se probudil tak jsem nad filmem zlomil hůl uplně a spokojeně usnul znova. Titulní John Carter je vážným aspirantem na nejnesympatičtějšího hrdinu všech dob. Andrew Stanton by se měl fofrem vrátit k animovaným filmům, protože všechny tři co doposud natočil byly pecky jak hrom. Tohle je sračka.

Big Lebowski (1998)

První půlka filmu je famózní, druhá funguje převážně jen ze setrvačnosti. Bratři Coenové napsali výbornej scénář, ale převést ho do filmu se jim už tak moc nepovedlo. Napsali skvěle hovadský role pro Jeffa Bridgese a Johna Goodmana, kteří si na nich pošmákli. Stejně tak divák. Ale některé scény se minuly účinkem a třeba zhulenecký Dudovy sny kdy se mu zdá, že je bowlingovou koulí nebo co, film trestuhodně brzdí. Škoda. Coenovy už léta uznávám za jejich nápady a neotřelost, ale jako režiséry je beru vážně až od roku 2007.

Umělec (2011)

No nechtělo se mi do toho. Němej, černobílej film, kterej sbírá spoustu ocenění... to mi smrdělo těžkým uměním, kde se ony ceny dávaj spíš z nostalgie než za kvalitu. No a? Výbornej film. Všechny ceny pobral film oprávněně, včetně překvapivě velice slušných výsledků v kinech (tržby 133 milionů je na takovejhle film skoro zázrak). Příběh není nijak objevnej, pojednává o nástupu zvuku do filmu a konci němé éry. Ale je odvyprávěn velmi kvalitně. Skoro bych řekl šikovně. Šikovně využívá kladů němého filmu. Ono jich moc není, ale jak je vidět, když se ví jak na to, může i němej, černobílej a neširokoúhlej film vyvolat nadšení. Film samozřejmě disponuje velkou filmařskou kvalitou, jinak by to byla nuda. Režisér velmi umně využívá pouze obrazu a hudby, nevypráví příběh nijak rychle a přitom diváka pořád baví. Mě teda určitě. Navíc je ve filmu několik vpravdě kouzelných scén, které mě určitě z hlavy jen tak nevypadnou (a nejsou to jen scény s psíkem, kterej mimochodem nemá chybu).

Myš, která řvala (1959)

Zápletka filmu je tak dementní, až je geniální. Malá země je před bankrotem a tak tam vymyslej, že vyhlásej válku USA, druhej den ji prohrajou a třetí den už budou čerpat rozvojovou pomoc. Vojsko sice nemaj, ale převlíknou asi dvacet farmářů do brnění (jak z patnáctýho století) a vyšlou je prohrát válku. No jo, jenomže co se asi stane, když ji vyhrajou? Ty vole zápletka fakt nemá chybu. Děj je navíc poskládán přesně tak, aby onu debilní zápletku podporoval a dalšíma debilitama ji ještě šrouboval dál a výš. Peter Sellers hraje několik postav, včetně hnusnej královny a filmu tradičně vévodí. Přesto mohl bejt film o dost lepší. Režisér tomu nedokázal dát potřebnej šmrnc, takže i přes to, že má film jen 80 minut, chvílema nudí.

Vlkodlak (2010)

No nic moc. Našlápnuto bylo vysoko, ale leccos se nepovedlo. Vyzdvihl bych výbornou výpravu a celkovou atmosféru - do tohohle světa bych se docela rád podíval. V tom má kravskej rozpočet svý opodstatnění. Pak stojí za pozornost Anthony Hopkins (tradičně) a Hugo Weaving. Tím jsou klady u konce. Benicio Del Toro je tentokrát k ničemu a Emily Bluntová taktéž (škoda mám ji rád). Ňáký ty lekačky asi zabraly, stejně tak akční scény se občas povedly, ale přišlo mě to všechno takový moc akademický - koukala z toho moc velká sázka na jistotu. Jako kdyby to točil ňákej producent podle ňáký šablony a ne režisér, kterej si jde za svou vizí. A Danny Elfman se už taky trestuhodně opakuje. Ale kuli atmosféře a Hopkinsovi to za zhlídnutí stojí.