Beatles vs Stones (2015) (TV film)

Spousta archivních záběrů, leccos se člověk i dozví, hudba mi v zásadě nechyběla, aspoň jsem se lépe soustředila na to, co bylo sdělováno.

Život a doba královny Alžběty II. (2013)

Být královnou není žádná pohádka, i když nemá přímou výkonnou moc. Zajímavé je sledovat, jak a na kom se projeví podoba s tím či oním předkem. Občas se mi vkrádá představa, jaká by asi byla Británie, kdyby Alžbětin strýc neabdikoval.

1890 (2017) (seriál)

Líbí se mi prostředí, kde se to odehrává (zámek Betliar), vadí mi místní drmolící žandári a jejich blbost. Pokud to zvládnu dokoukat, zhodnotím i příběh. /// Příběh hoodně rozvleklý, dokoukala jsem to v podstatě jen díky těm krásným lokacím. Hlavní dvojice Koleník - Majer byla oko potěšující a místy i docela zábavná (zejména ta česká část). I ty drmolící žandáry jsem nakonec vzala na milost a ke konci už mě tak nelezli na nervy. Budu hodná, dám 3*. /// ROZHODNĚ mnohem lepší než Inspektor Max, toho jsem vzdala asi po třetím díle.

Samba (2014)

Smutná komedie se sociálním podtextem, to je asi nejtrefnější popis. Nejoblíbenější postavou pro mě byl Wilson Tahara Rahima, celé to rozsvítil.

Láska a odpuštění (2014)

Slibný, leč ne zcela využitý potenciál. Režisér si vzal moc velké sousto. Oba představitelé Briana podali solidní výkon, Paul Giamatti předvedl svého Eugena jako mimořádně slizskou osobu. A Melinda byl zřejmě opravdu Brianův anděl strážný.

Koupili jsme ZOO (2011)

Lehce sladkobolné rodinné drama podle předlohy ze skutečnosti. Není to tak hrozné, jak by to mohlo být, ale mohlo to být i lepší. Do půlky to bylo víceméně nudné, pak už jen trochu nudné. Ke konci nemuseli tolik tlačit na slznou pilu.

Zase ona! (2010)

Ty dvě hvězdičky jsou jen za Sigourney a Jamie, které dělají co mohou, i když skoro nemají co hrát. Film sám o sobě stojí za pendrek.

Miami Vice (2006)

I když jsem se snažila, vůbec mě to nezaujalo. Líbilo se mi na tom vůbec něco? Nemůžu si vzpomenout.

Valmont (1989)

Při sledování Nebezpečných známostí (a četbě této knihy též) mám pocit, že se dívám na dvě monstra. Tady mám pocit, že se dívám na dva lidi z masa a kostí, kteří se každý něčeho bojí a proto konají, jak konají. Dále tuto verzi upřednostňuji pro věkovou přesnost mladé dvojice, jemně exotickou krásu Meg Tilly, pro mou vyšší oblíbenost Firtha a Beningové a pro úžasnou tetu Rosemonde, díky které to má vlastně happyend. A navíc na závěr ta královská kaple ve Versailles, mňam.