Případ Thomase Crowna (1968)

Nebezpečná nuda. Pozitiva: móda a líčení 60. let Fae moc slušelo. Zcela mimořádně mi nevadil dabing paní Hudečkovou. Víc nic.

Malý velký muž (1970)

Tak po několikátém shlédnutí zvyšuji na plný počet. Jak na toho dědečka začne pršet ... :D

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Napoprvé se mi to zdálo dost rozvleklé, sice napínavé, ale zdlouhavé. Napodruhé jsem pochopila, že tím lépe chápu tlaky působící na jednotlivé činitele příběhu. Al Pacino je v oslnivé formě, Russell ve své dědečkovské poloze. V určité pasáži jsem čekala, že se zastřelí. Jsem ráda, že jsem to měla možnost vidět 2x za sebou, vyznění pro mě bylo mnohem silnější. /// Překvapuje mě, že ač je Russell z představitelů hlavních postav snad nejmladší, rozhodně tak nepůsobí. Představitelka jeho manželky je o 12 let (!!!) starší než on.

Dva týdny (2006)

Po krátkých 5 minutách mi bylo jasné, že na tohle nemám nervy. Proto nemůžu ani hodnotit. ///Další pokus trval 45 minut. Pořád na to nemám nervy.

Muž z Ria (1964)

Nejzajímavější pro mě je ten začátek v Paříži spolu s dnes nezvyklými téměř liduprostými pohledy na náměstí Trocadero a na Eifelovku. Přesně tam, kde stálo Agnesino červené auto, byl při mé návštěvě stánek s palačinkami. /// Příběh sám o sobě musel v době vzniku působit velmi svěže, dnes je to poněkud roztahané a všechny dobré nápady byly již použity v jiných filmech, které jsem bohužel viděla dřív, takže trošku nuda. /// Mile mě překvapil dabing z roku 1972, kde Belmonda mluvil pan Mrkvička, fakt k němu pěkně šel. Osobu, která dabovala Agnes, jsem nebyla schopná určit, tak jsem si to dohledala a prý to byla J.Obermaierová. Tak to jsem se divila, kam se jí za těch 45 let hlas posunul, resp. kde ho měla zamlada.

Létající Skot (2006)

Sportovní drama zajímavé zejména z historického hlediska. Stačí vidět jednou.

Schindlerův seznam (1993)

Silný film na smutné téma o tom, jak k sobě lidi umějí být hnusní. V šílené době se i ziskuchtivost nakonec může ukázat být dobrou vlastností. V osobním příběhu a motivacích hlavního hrdiny jsem záměrně nehledala hlubokou pravdivost, ale ten jeho pláč na konci při loučení v Brněnci jsem mu nevěřila i s použitím tlustého filtru umělecké fikce. Proto jen 90%. Mimochodem docela mě zaujal fakt, že příběh se odehrál v Schindlerově věku 31-36 let. Děkuji za zajímavosti od Kulmon.