Rallye smrti 2 (2010)

Nejprve to vypadalo na můj odvěký hříšek =nejprve mrknu na dvojku, pak dám čtyřku, první díl si nechám až nakonec a trojku možná úplně vynechám=, ale nakonec se mé počínání ukázalo jako značně prozíravé a nevědomky promyšlené. Rallye smrti 2 je totiž prequel Andersonovy parodie na stav českých silnic a jako taková mi alespoň objasnila „kde, kdy a proč“ předtím než se vrhnu na mistra volantu Stathama. Ano, televizní Rallye mi objasnila „kde, kdy a proč“, ale bohužel stylem =nasedám do staré dobré stopětky, řadím za jedna…..Běžící muž, přeřazuji na dvojku…..Aréna smrti, třetí rychlostní stupeň…..Rychle a zběsile, čtveřička…..Zabij, nebo budeš zabit, za pět....…..šajze, přejel jsem Muže se železnou maskou!?#?= a to nebylo právě to pravé kaučukové.

Správná hra (1983)

Klišé, klišé, klišé, mládežník Cruise, klišé, klišé, vykulený Penn, klišé, klišé, klišé, americký fotbal, klišé, klišé, naštvaný Nelson, klišé, klišé, nahá Thompson, klišé, klišé, klišé, klišé, happy end. Ku..a, proč já ten film vlastně tak žeru?:D

Ničivá bouře (2009) (TV film)

Liga Výjimečných ve složení Dawson Leery, Dylan Mckey, Alex Young, Dr. Andrew Brown, Cmdr. Harmon Rabb, Jr., Nadia Yassir, Mike McBride a jedna uměle vyvolaná superbouře ohrožující celý svět……………………mám pokračovat?!???!

Co je šeptem... (2005)

Zářný příklad lehce slaboduché, ale zároveň (možná díky faktoru Rob Reiner) tradičně líbivé „Anistonovky“. Mírně slátanoidní příběh neunavující mozkové buňky založený na sympatické přirozenosti Jennifer Aniston se silnou podporou dalších partů a zaběhlým vedením na úkor bláznivých eskapád a únavné snahy rozesmát za každou cenu. Vhodné pouze k jednomu použití, ale k použití, které vyloženě nezklame.

Kouzelná romance (2007)

Disneyo kuchaři s použitím cukru místo soli připravená bramborová kaše. Určitě originální, místy vtipná, sympaticky zahraná, příjemně stylizovaná, vizuálně nápaditá, pohádkově kouzelná…..ale pořád kaše!

Graffitiger (2010) (studentský film)

Netuctová krátkometrážní groteska nominovaná na studentského Oscara kombinující animace s reálem, nabízející prostřednictvím nasprejovaného obyvatele fasád zdí pražských domů netradiční pohled na známá i méně obvyklá panorama české metropole.

Americký gangster (2007)

Elitní autorský tým pomocí režisérova milce Russella Crowa a Cenou Akademie ověnčeného Denzela Washingtona nechává znovu ožít New York sedmdesátých let (nominace na Oscara za výpravu a kostýmy) včetně jednoho z jeho příběhů plného úplatných policajtů, kvalitního heroinu, gangsterských klanů a s vlastními démony bojujících poctivců. Na to, aby tento výjimečný portrét dvou skutečných historických postav a jedné pohnuté éry americké historie vycházel téměř výhradně ze skutečnosti dohlíželi na place samotní Franc Lucas a Richie Roberts (to jsou ti pánové o kterých to všechno je).

Spoušť (2005)

Ustojí znuděná skupinka kalifornských studentů reálnou konfrontaci s pouličním stylem života? Ambiciózní sonda do neukotveného života amerických náctiletých hojně oceňované New Yorské dokumentaristky Barbary Kopple bohužel na rozdíl od jejich Oscary obtěžkaných dokumentů vstoupí do filmové historie pouze jako ten film, kde Anne Hathaway a Bijou Phillips ukazují, čím je bůh obdaroval na horní polovině těla (což bude některým divákům zajisté stačit)!

Mstitelé (1998)

Předem se omlouvám, jestli jsem nepochopil skrytou nadsázku tohoto adaptačního hybridu Hudson Hawka, Sherlocka Holmese, Ligy Výjimečných, Kouzelné chůvy Nanny McPhee, Jamese Bonda a ještě nevečeřící Adély, ale jsem z toho všeho mírně řečeno v rozpacích. Avengers se tváří jako obraz Andyho Warhola, působí jako procházka po Regent Street v doprovodu hraběte von Kratzmara a bohužel chutnají jako zkažené menu z načančaného talíře. Ty dvě hvězdičky jsou za look staré Anglie, dynamické interiéry, pop-artovou výpravu a především tři herecké držáky, kteří si i přes značnou chaotičnost příběhu udržují grácii a noblesu sobě vlastní.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Dobrá zpráva pro všechny skalní - Henry Jones, Jr se i v důchodovém věku hrabe v zemi, uhýbá kulkám, švihá bičem, rozdává rány, má fobii z hadů a co je na tom nejlepší, vše ve stejné míře jako ve svých nejlepších letech. Osud nebo přesněji řečeno scénář mu po 27 letech do cesty opět přihraje nejsympatičtější „jonesgirl“ Karen Allen a s ní i jejich společného syna, což ale není úplně ta nejlepší zpráva, protože jeho představitel (S.LaBeouf) nesahá svému otci potažmo jeho otci ani po příslovečná kolena. On, hrstka špatně udělaných scén (např. šermířský souboj Mutt vs. Spalko) a závěrečná pointa dobrodružství, která by se hodila spíš do ranku dua Mulder & Scully jsou některé z vad na kráse……ale proč hledat vady na kráse? – Indiana Jones je zpět a to je zatraceně dobrá zpráva!!!!!!