Robinson Crusoe (1997) odpad!

Jak se do toho plete vnucená náboženská poetika, je zle !! 10%.

Temný rytíř povstal (2012)

Nevím co mám napsat, moje pocity jsou hodně smíšené. Zdálo by se, že v tomto díle je největší změnou hlavní záporák Bane, ale pro mě to je úžásná Catwoman, která tomu dává ten šmrnc, Bane je pro mě jenom obyčejný terorista jako každý jiný, to že má masku mě nějak neuchvátilo. Jsem člověk, který nerad srovnává v případě trilogie předešlé díly, navíc když je to u Nolana, ale tady se nemůžu ubránit. Jednička byla nastartováním nové éry komixu, svoji syrovostí tomu dala realističtější úhel pohledu, dvojka to posunula za hranice a nastolila laťku tak vysokou, kterou není možné překonat, dvojka s čelem Jokerem byla temně plynulá, všechno do sebe zapadalo, scény s velkolepou akcí byly ve správnou dobu vyváženy se scénamy s Jokerem, který je tak výrazným symbolem záporáků. A teď je tu trojka, překombinovaná, záporák je průměrný, podle mě hodně sestříhané, nevyváženost scén, ztrácející se tempo, některé scény až moc předvídatelné. Ale nenadávám jak by bylo vidno, je to pro mě psychologický thriller s člověkem, který se musí vyrovnat sám ze sebou a rozhodnout se, jak bude pokračovat, stačilo by mi trocha Batmana, trocha Catwoman, trocha Michaela Caina a byl bych spokojený. Mírné zklamání tu je, ale jako zakončení famozní trilogie, je to dokonalé i přes pro mě malé výhrady. 100%.

Kde je Hitler? (2010) (TV film)

Konspirační teorie miluji a tenhle dokument s tou jednou umí pracovat. 100%.

Extrémní rodiny (2012) (pořad) odpad!

Už nemám na takové pořady slova, protože bych musel být sprostý. 0%.

Spider-Man 3 (2007)

S trojkou jdu proti proudu zdejších uživatelů. Zatímco 1 a 2 byly nudné a trapné, u trojky se mi dostalo zpracovaní letního komixového blockbusteru jak má být, je to sice výplach, ale baví mě to o hodně líp než předešlé filmy. PS.: Po Dalším zhlédnutím zhledávám, že i kouzlo blokbusterové trojky se vytratilo a ve mě zůstal ten samý pocit jako u 1 a 2 a to tak, že celá trilogie je udělaná špatně a trapně, Tobey Maguire není hoden být superhrdina s tím svým hnusným ksichtem a mimikou a jedna dobrá a zapamatovatelná postava je redaktor bulváru, ale to je asi u komixu hodně málo a někde se asi stala chyba, ale ne u mě. Trojka je pro mě nejlepší z celé trilogie, ale navíc jak tři hvězdy prostě už jen z principu nemohu. Uvidím co se mnou udělá restart trilogie a modlím se ať je to aspoň o chlup lepší a bude mě to bavit a nebudu muset u TV se zbytečně cítit trapně za hlavní představitelé. 60%.

Spider-Man 2 (2004)

O něco lepší než jednička ale o nic víc. Pořád je to stejně uječený, trapný a přehrávaný.55%.

Spider-Man (2002)

S odstupem času je to nudný, chvílema trapné zpracování komixu. Tobeymu Maguiremu nevěřím ani slovo, jeho přehrávání je odporné a kvůli němu je toto zpracování bídné. Triky vypadají jak z laciného seriálu a já se tak tak držím abych nepřepínal na další kanál. Bohužel 50%.

Zelená míle (1999)

Může být něco krásnějšího a dojemnějšího než tenhle film ?! 100%.

X-Men: První třída (2011)

Nemůžu se ubránit pocitu, že to mohlo být lepší a tím myslím, více akčních trikových scén, na můj vkus až moc rozebírána psychologie postav, nenudil jsem se, to je pravda, ale čekal jsem o mnoho více, nemělo to tu šťávu, kdy bych byl ohromen, ale to neznamená, že to není kvalitní komixový blockbuster, jenom u pokračování bych prosil trochu více dupnout na plyn. 100%.

Princezna Mononoke (1997)

Anime v dobrodružném filmu nebo dobrodružný film v anime ? Je mi to jedno! Nikdy jsem si nemyslel, že mi anime tolik učaruje a to jen díky tomuhle filmu, který je tak krásný, že to nejde ani slovy popsat. Kdybych měl srovnat ostatní filmy Hayao Miyazaki tak tenhle je na vrcholu, ale ty ostatní nejsou o nic horší, jenom Princezna Mononoke mi přirostla k srdci. V mé topce určitě nemůže chybět za krásnou anime, hudbu, poselství a originální příběh! 100%.