• Krátkometrážní

Prometheus (2012)

Další atmosférický Scott, který třičtvrtě filmu něco chystá a ve zbytku to celé pozabíjí. Nekonečné, mdlé, špatně napsané a nedávající smysl.

Total Recall (2012) odpad!

Co čekat od béčkového rutinéra Wisemana než další nezajímavý scifi výplach, který svojí kyberpunkovou vizualizací vykrádá Blade Runnera nebo Minority Report? Tupá akce na každém rohu, špatně napsaný scénář a obyčejná Wisemanova režie. Je to spíš na jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že se mi nelíbil ani originál (díky svému osmdesátkovému akčnímu stylu), odpad je nejlepší volbou. Sorry, Coline, ale poslední dobou hraješ v pěkných kekelech.

Skafandr a motýl (2007)

Krásný film. Schnabelova obrazová a emocionální lyrika, jehož velké "díky" patří převážně panu Kaminskému, který zacházel s kamerou jako o život a hudebnímu podkresu. Scéna s "La Mer" psychicky rozložila, převážně kvůli kamerové onanii.

Temný rytíř povstal (2012)

Tím, čím byla dvojka, trojka není. Temný rytíř připomínal svým stylem Kmotra, Temný rytíř povstal už je klasickým komiksovým filmem, který ale tak nudí. Tolik (zbytečných) zvratů a mdlých postav. Hardyho Bane byl celkem nevýrazný padouch. Ne tak nevýrazný jako Lizzard v novém Spider-manovi, ale zkrátka jsem ho čekal rozhodně více než Catwoman. Závěrečný souboj byl přeplácaný až se chtělo brečet. Naaranžovaná hromadná bitka, létající Bat-něco, výbuchy, pobíhající policajti, Catwoman na motorce. Čekalo se jenom na Transformery. Konec jedna velká emoce bez emoce a výzva na pokračování. ___ Hodnocení je samozřejmě zase vyhypeované až hrůza, ale bohužel někomu holt stačí Zimmerova hudba, neoriginalita a létající věcičky. EPIC FAIL a Nolanův nejhorší film. P.S. - Netuším jak to Marion Cotillard dělá, že dokázala být zase tak extrémně nesympatická. 4/10 __ 25.10. 2014 Názor a hodnocení po včerejší televizní projekci neměním.

Chodím po Moskvě (1963)

Sledovat Chodím po Moskvě je jedna báseň. Opravdu milý a vtipný film s perfektně zvolenými herci, u kterého nechcete, aby končil. A když už, tak je to ukončeno tak příjemným způsobem, jako je zpěv Nikity Michalkova. Rozhodně se s filmem nevidím naposled. Pravý letní zážitek, v kterém jsem se několikrát viděl.

REC 3: Počátek (2012)

S [Rec] to má společné jen název. Ruční kameru Genesis ztrácí po dvaceti minutách, kdy se přeorientuje na kameru klasickou, což mi ale nevadilo. Vadila mi utahanost snímku, kdy hodina a 17 minut trvá pomalu jako dvě. Za což z větší části může svatba. Největším minusem [Rec] Genesis je, že se odehrává ve sluníčkovém velkém prostředí a nenabídne žádnou scénu, u které budete strachy bez sebe, ale pouze extrémní gore a nechtěné komediální prvky a špatnými efekty, což u prvního dílu nehrozilo, stačil jeden dům, tma a napětí. Možná to takhle Plaza zamýšlel úmyslně, ale dám zlatého bludišťáka, že ne.

Žít svůj život (1962)

Godardova intelektuální studie ženy. Režijně profesionální, kamerově poetická i umělecká, herecky dokonalá (božská femme fatale Anna Karina) a zvukově provokativní i dějově filosofická. To vše zabalené do elegantní a cigaretovým kouřem nasáklé Francie. Tohle už zkrátka není "jen" hra s filmovými obrazy. ___ Godardův styl francouzské nové vlny začínám milovat a rozhodně se nebude líbit těm, kteří musí mít mermomocí v každém filmu příběh. Ne, všude to nejde.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Sweeney Todd už zkrátka není tím, čím byl dříve. Ano, pořád je atmosférická morbida s černým humorem, výbornými písněmi i hereckými výkony (Deppovo poslední skvělá role), ale člověk si po letech začne všímat, lehce ukvapeného děje, zbytečných scén a režijních chyb, které se zkrátka nedají přehlédnout. Každopádně je to stále povedený film, u kterého si některé pasáže pouštím doteď.

Amazing Spider-Man (2012)

Nejzbytečnější blockbuster, který jsem viděl. Asi nikdy nerozdýchám fakt, že tuto nevyváženou slátaninu natočil Marc Webb (ten, co má na svědomí jednu z nejlepších (ne)romantických komedií). The Amazing Spider-Man si vzal na jeden film strašně velké sousto, ale ani jedno nedovedl do samotného konce. Téměř hodinu sledujeme osudy Petera Parkera (v podání nesympatického Garfielda), který sem tam vypustí nějakou tu hlášku pro děti (aby ne, když scénář má na svědomí Kloves). Náhle se promění ve Spider-Mana a diváci se mají smát scénám, kde si Parker "vyrábí" pavučinu, kostým a blbne na střeše. Sem tam se stane nějaký ten zvrat (strýček Sam) a mihne se i Gwen Stacy, Connors / Lizzard, který nevypadá jak Lizzard (tak proto ho všude skrývali), ale jak wtf ještěr (škoda ho. mdlý záporák). Film má příliš nelogických a špatně sestříhaných scén bez jakékoliv struktury, které ke všemu ubíhají, jakoby neubíhaly. Vysoký rozpočet není vše a takhle z celého filmu mi zbude jen představa, co to bylo za postavu v potitulkové scéně. Možností je hodně, ale po tomto fiasku je mi to celkem jedno. Mimochodem nejpovedenější scéna.