Faunův labyrint (2006)

poslední dobou už jsem nějaký přejezený filmy zakládajícími si především na výtvarné stránce vide filmy burtona a gilliama které ovšem až na vyjímky vide gilliama nedokážou obsáhnout nic hlubšího než jen pohádkové vyprávění a veškeré své nedostatky se snaží zakrýt právě povedenou grafikou vide burtona bohužel dle mého soudu del torův labyrint je postaven na značně chabém a ledabylém scénáři kde především postavy jsou plytké jak balaton čemuž ani maximálně průměrné herecké výkony příliš nepomáhají a nakonec ani výtvarně jsem se ničeho převratného nedočkal vše je takové průměrné samozřejmě až na pána s očima jak na dlani ten byl fakt super

Jiný druh lásky (1988) (hudební videoklip)

švankmajerova animace jako vždy vynikající ale písnička byla neuvěřitelně stupidní a zpěvákův výraz a pohyby otravné

Alenka v říši divů (2010)

značné zklamání i co se burtonovy tvorby týče i samotného zpracování carollovy předlohy nadčasová nonsense kniha je zde zredukována na disneyovský příběh plný klišé a nejímajícího sentimentu a ani visuálně působivé provedení celek nezachrání

Chlapec a kolo (1965) (amatérský film)

již tady scott prokázal že nemá talent

Doodlebug (1997)

trošku očekávatelná pointa ale přesto dobrá škoda že se teď Nolan zahazuje s hollywoodskými blockbustery protože minimalistická forma mu nadmíru sedí což dokázal i v celovečerním Following

Přemluv bábu (2010) odpad!

celkově pouze dva vtipy a to ještě vykradené a navíc jako mladý levičák se s tím nemůžu ztotožnit

Monty Python & the Holy Grail in Lego (2001) odpad!

tohle si pythoni nezasloužili mám rád lego jako hračku sám jsem u něj strávil podstatnou část svého dětství ale v mediích mě otravuje to že někdo nahradí herce animací i když celkem zdařilou písničce ani celému skeči na humoru nepřidá

Nokturno (1980) (studentský film)

na studentský film klobouk dolů jen jen je z toho cítit mladické nerozvážné nadšení které o pár let později nahradí filmářská zkušenost již tady se však objevuje trierův typický rukopis

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

velmi kladně hodnotím pouze první dvě série kterým se s drobnými úspěchy daří vymanit se z typického klišé sitcomů a u kterých jsem se skvěle bavil další díly jsou jen ubohým odvarem bez nápadu a vtipu naprostá hrůza je potom několik donekonečna se opakujících vtipů za které jsem měl chuť tvůrce ukamenovat

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Navzdory lehce slabší první sérii a hodně slabé čtvrté sérii si mě tento seriál velmi získal. Ink and Incapability je nepřekonatelný díl, zvlášť pro všechny milovníky anglické literatury a slovníků. I shall return interfrastically.

Časové pásmo bylo změněno