Čas růží (1969)

originální nápad režisér pohřbil hluchými scénami a absencí konfliktu, film navíc působí velice přestárle

Kmeny (2015) (seriál)

ojedinělý dokumentární cyklus s velkým potenciálem, který sráží především značně kolísavá kvalita jednotlivých dílů. možná měli nechat točit jen schopné režiséry. některé díly se snaží pouze neinvazivně ukázat obrázky ze života jednotlivých subkultur a funguje to (pro mě zejména hooligans), jiné jdou tradičnější cestou a také to funguje (cosplay, rainbow), jiné díly jsou jednoduše nudné k uzoufání (graffiti), nebo nedokážou říct vůbec nic o dané subkultuře (metal, tattoo). z tématu se určitě dalo vyždímat víc. i tak je to jediný pořad za poslední rok co mě v televizi zaujal.

Mafiáni (1990)

mohlo to být trochu kratší

The Zero Theorem (2013)

něco mezi brazil a dr. parnassem, vizuálně klasicky gilliamovské a zaobírající se těmi nejzákladnějšími filozofickými otázkami. terry mě snad nikdy nezklamal

Paddington (2014)

několik vydařených fórků a kopec stokrát viděného klišé, které ovšem neurazí

Neskutečné historky (1976) (seriál)

srovnávat ripping yarns s genialitou montyho pythona nelze, přesto jsem se dobře bavil

Ze záhrobí (1986)

lovecraftovská klasika, byť ze sorty slabších a méně slavných, gumové orgie jsou opět na jedničku, film sráží hlavně nevyvážené tempo, kdy jsem měl v půlce pocit katarze, ale potom jsem ještě musel čekat na rozuzlení dalších půl hodinu

Atlas mraků (2012)

navzdory rušivým cizím přízvukům, které občas museli někteří herci předvádět (především tom hanks a jeho pokus o cockney byl děsivý) mě cloud atlas nakonec pohladil naduši