Labyrint (2015) (seriál)

1. řada 4,5*, 2. řada 2,5*.Po druhé sérii snižuji hodnocení. Takovou překombinovanou křeč jsem nečekala. Herečka, co hrála reportérku přehrávala, až se to nedalo vydržet. Sledovat skoro celou sérii Dvořákovu postavu, která ve finále není pro děj skoro podstatná, je vrchol scénáristické slepé uličky. Je mi líto, ale skvěle nastavená laťka první série, se druhou řadou ani nezachvěla.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Trojan a Mádl nezklamali, zbytek celkem nudná pohádka. Vadí mi, že jsou nápadníci a stráže vždy naprostí idioti. Doufala jsem, že se u mého oblíbeného režiséra nebudu za herce stydět, ale bohužel, styděla jsem se. A že já pohádky ráda a nemusí být extra výpravné. Stačí mi, když se v nich nikdo nepitvoří a když pohádka sama neztrácí na kouzle...

Vnitřní krása (2015)

Žádný velký doják, jen taková originální romantika, okořeněná špetkou tuzemska. Velmi sympatická herečka v hlavní roli v podstatě táhne celý film, její protějšek se každé ráno totiž probudí jako jiná osoba, takže o nějaké chemii se nedá mluvit. V druhé půlce už film lehce trpí rozvleklostí, Korejci si prostě potrpí na dvouhodinové stopáže, ale na konci to zase vše hezky dotahuje. "Zavolej mi, až se probudíš jako Korejec!"

Vraždy v kruhu (2015) (seriál)

Seriál, kde pozorný divák odhalí vraha dřív než vyšetřovatelé. Slušně natočené, ale bohužel mě hrozně hnětou dialogy, ta prapodivně vsunutá astrologie, nevýrazný Krajčo, zbytečná Vagnerová a ještě zbytečnější Petřeková. Zdá se to jenom mě, nebo fakt hraje tak toporně až to bolí? Ve finále se na to dá kouknout, ale nebýt Trojana a zajímavě obsazených herců ve vedlejších rolích, tak by to bylo o hvězdičku méně.

Interstellar (2014)

Hvězdu a půl shazuji za poslední třetinu. Jinak je film šikovná kombinace mého oblíbeného Sunshine a dalších filmů jako je Gravitace, Oblivion a Prometheus. Možná i trocha toho Kubricka se tam najde. Zimmer oprášil svůj soundtrack k Thin Red Line a tím u mě má pomyslnou jedničku z filmové hudby (a to už ho normálně skoro neposlouchám). Obsazení už je tak trochu u Nolana jistota... Nejvíc mě ale překvapil Matthew, protože jsem ho jako herce nikdy neměla moc ráda.

Láska na vlásku (2014)

Moc pěkná pohádka. Mezi tou novou pohádkovou tvorbou se jedná o příjemné překvapení. Žádné infantilnosti a zbytečné přehrávání, sympatičtí herci, nádherné lokace a konečně pořádná hudba. Bude to určitě i tím, že se nevymýšlela pohádka nová, ale vzal se prověřený příběh Princ a chuďas. Hodně mi to připomnělo skvělou depresivní pohádku Král drozdí brada - možná tím, že je slovenská, možná lokacemi, kočovnými divadelníky a trošku i tím, že se princ stane chudákem...

Predestination (2014)

Vlastně nevím ani jestli se mi to líbilo. Konec je úplně mimo a nemá začátek. Samotná pointa se dá nakrásně odhalit už během rozhovoru v baru. Ale sakra proč to všechno a pořád znovu? Každopádně skvělé natočené a herci výborní.

Shinui sunmool - 14il (2014) (seriál)

Zvláštní seriál. Akční stránka, kdy se pátrá a odhaluje, je vyvažována humorem a dojemnou linkou, což sice ze začátku funguje, ale časem spíš ruší. Čím vyšší číslo epizody, tím víc se vše zamotává, co zamotává - sukuje - navíc i s logickými chybami. Není to zas tak složitý příběh, ale to, že se neustále daří zlé stránce být o krok napřed je skoro k uzoufání neuvěřitelné. Klidně by mohlo být dílů méně a příběh čistší. Hlavní postavy jsou skvělé, už pro to se vyplatí seriál vidět. Za konec bez obvyklého korejského potoku slz dávám hvězdu navrch. ⭐

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Jsem nadšená, že se Singerovi povedlo vrátit X-Men na úroveň prvního dílu a tím zvednout celé sérii reputaci.

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (2013)

Film je příliš zkratkovitý, na seriál už však nemám chuť se podívat. Co mi opravdu vadí jsou dialogy a vůbec celá mluva, příliš divadelní přednes a místy zase až moc moderní, nedalo se to poslouchat. Jinak mám radost z každého historického filmu, který u nás vznikne na úkor sociálních dramat a přiblblých komedií...