Ferdinand (2017)

Předvídatelný ale jinak velmi milý odpočinkový animák. Nic víc, nic míň.

Šmoulové: Zapomenutá vesnice (2017)

Od Sony a jejich animáků nečekám mnoho, avšak tohle byla zábava opravdu jen pro děti. Starší si tam mimo roztomilou animaci a pár chvil nostalgie nenajdou nic. Transylvánská série, Zataženo občas trakaře a i ty podceňované Angry Birds se studiu povedli mnohem víc.

Smrt ve tmě (2016)

Neokoukaný koncept, klaustrofobické provedení a super atmoška. Výborná žánrovka.

SpongeBob v kalhotách: Film (2004)

Jep, takhle bych si představoval film k populárnímu seriálu. Kybel nápadů hozen do celovečerní stopáže s tunou odkazů, meta fórků a živelné animace. Fakticky vydařená zábava.

Lék na život (2016)

Psychadelický, zvrácený, děsivý a přitom šíleně sexy snímek. Expozice je zbytečně roztahaná a cíl cesty vidíte před sebou dřív než samotný hrdina, ale ono to tolik nevadí. Kompozičně a barevně dokonale sladěný film, který vyniká ve své detailnosti. Užil jsem si to. Moc.

Horizont události (1997)

Skvělá atmosféra, parádní obsazení a spousta nápadů se bohužel s každou následující minutou utopilo v narůstajícím zmatku a nelogičnosti.

Kubo a kouzelný meč (2016)

Umělecké porno. Ale u Laiky jsem zvyklí na obsahově bohatší příběhy, který Kubovi bohužel chyběl... jinak ale skvostný snímek!

Diktátor (2012)

Borat i Bruno mi nesedli. Tohle mi přišlo daleko stupidnější a přístupnější. Humor vyhrocen do takových nekorektních extrémů, že se nešlo nesmát. Jen teda fakt nechápu, jak to může Cohenovi pořád procházet. Blázen.

Pět zbraní (1978)

Samotný koncept hledání pěti odlišných bojovníků byl fakt super. Ale teda, přistihnul jsem se u toho, jak se směju tam, kde to asi nebylo myšleno. Z dnešního pohledu jsou ty akční scény... minimálně zvláštní.