• Krátkometrážní

Nenávist (2004)

Kámoš mi o tom říkal, je to lepší a strašidelnější, než původní Nenávist, protože na to amíci Shimizuovi dali víc peněz. Jenže ty prachy asi spolkli známí herci. Jo, pár scén z původní Nenávisti tady je (příběh je o dost jinej), skáče to z jedné časové roviny do druhé (tady je to ale víc přehledné a srozumitelné, což ale možná dělá to, že si jde dobře zapamatovat ksichty, což u původních asijských hororů mám často problém a tak v tom mám trošku bordel) a malej kluk je stejně strašidelnej. Jenže původní Nenávist mě dokázala vyděsit natolik, že jsem si musel rozsvítit. To tahle nedokázala. Je to prostě slabší odvar původního snímku, který je možná přehlednější a stravitelnější, ale ne tak děsivý a strašidelný.

První rána (1996)

Takhle nějak by to dopadlo, kdyby konkurz na nového Bonda počátkem devadesátých let nevyhrál Brosnan, ale Jaskie Chan. Jenže když budu chtít bondovku, kouknu se raději na opravdového Bonda. Od Chana čekám něco úplně jiného. Pár humorných kousků tu je, ale čekat na první pořádnou rvačku celých 50 minut? Trochu zklamání.

Chaplin strážcem veřejného pořádku (1917)

Nikdy by mě nenapadlo, že v Chaplinově grotesce uvidím narkomana, kterej si buchnou píchne drogu, o sjetém Chaplinovi nemluvě. Asi nejslabší groteska s Chaplinem, co jsem zatím viděl, humoru tu teda moc není, ani ty honičky a rvačky nejsou nic moc, navíc mě Chaplin při jeho politickém přesvědčení trošku zklamal celkovým vyzněním grotesky (Chaplin jakožto udatný policista chodící se modlit do Armády spásy, no fuj). Tradičně skvělý tu je Eric Campbell, začínám tomuto herci přicházet na chuť.

Chuckyho nevěsta (1998)

Lepší návrat si Chucky asi přát nemohl. Po poměrně slabší trojce a deseti letech čekání přichází zpět, ukáže nám svou starou a háže jednu hlášku za druhou. Osvěžit horor komediální stránkou se ne vždy povede, ale zde je třeba Ronnymu vzdát čest. Hodně dobrý mordy, dost dobrý humor (rýpání Tiff do Chuckyho, že nůž je zastaralej, že jsme už v devadesátých letech - to k čemu se pak Chucky nechá vyhecovat stojí za to, stejně jako jeho následná narážka na Hellraisera - ostatně, pořádně si všímejte hned v úvodní scéně v policejním skladišti, co tam mají za hezkou sbírku masek), panenkovskej sex a navrch klasicky špičkovej výstup Alexise Arquetta, tenhle herec prostě není normální, většinou odehraje jen krátký výstup ve vedlejší roli, ale dá do ní všechno, stejně jako tady, tady je prostě úžasnej. Povedlo-li se někdy skloubit horor a komedii, pak v tomhle snímku.

Body Bags: Historky z márnice (1993) (TV film)

Povídkový film od klasiků hororu. Tři povídky propojené humornými proslovy Johna Carpentera coby mrtvoly v márnici (jo, je to sranda, jen mi zde Carpenter strašně připomínal Beetlejuice - jak vzhledem, tak pohyby a hláškami). První povídka mi oproti dalším dvěma připadá trošku slabší a taková nijaká. Milovníky slasheru určitě potěší, já bych jí samotné dal 3*. Druhá povídka je naprosto skvělá, nejlepší z celého filmu, Stacy Keach jako chlápek posedlý svými vlasy podává vynikající výkon (lepší než coby detektiv Mike Hammer he, he). Tyhlety typy chlápků vyloženě nesnáším a tak na konci nezbývá než radostně dodat - patří ti to, debile! Dávám za 5*. Poslední povídka mi přijde trošku zdlouhavá, ale jinak docela hustá. Za 4*. Celkově vzato, povedená práce. Proč už se takovéhle hororové povídkové filmy netočí? Vždyť hororu vládne povídka jako jinému žánru....

Duchařský příběh (1981)

Knihu Petera Strauba, podle níž je film natočen, jsem před lety četl a je to jeho nejlepší kniha, co jsem od něj četl. Filmové zpracování je sice trošku slabší (hlavně ne zcela věrné) než kniha, přesto je však docela povedené, jsou tu dobré triky, na svou dobu poměrně dobré erotické scény. A hlavní hrdinka vypadá úplně jako mladá Magda Vášáryová.

Sirotčinec (2007)

Povedený duchařský horor s poměrně hustou atmosférou a dobrým (i když nijak originálním) scénářem.

Duchové Marsu (2001)

Ještě jsem neviděl film Johna Carpentera, který by byl vyloženě špatný. Tenhle akční sci-fi horor sice patří k jeho slabším snímkům, ale pořád to je pohodovej snímek. Masky „duchů“ jsou dost dobrý (takový goregoth :-)) a je na co koukat (Natasha, Clea, Pam). A navíc, kolik jste viděli akčních stříleček, kde výrazně převažuje ženské osazení? Ale pořád si myslím, že střelné zbraně do hororu nepatří....

Démoni 2 (1986)

Trošku slabší než jednička. Kromě toho, že se to odehrává jinde (tentokrát asi 14-ti patrový barák) a docela dobré proměny psa, se to od jedničky zas až tak moc neliší. I ten jeden démon tu je, jen je mu tu na můj vkus věnováno trochu více místa, než by bylo zdrávo. Takhle se jeho výstup po chvíli jeví spíše už jako komediální. Přesto všechno je to ale pořád vysoký nadprůměr.

Démoni (1985)

Stará dobrá, po všech stránkách vymazlená, klasika bavící mě stejně dobře jako před lety. Tajemné kino, horor, který se v něm promítá kopírující rodivší se realitu, hromady mrtvých, démonických zombie (a jednoho démona osobně), litry krve a zeleného hnusu, kousání, trhání, vydlubování očí, sekání mečem... Co víc si přát?