• Krátkometrážní

Zámek v Čechách (1993) (TV film)

Kdysi se mi to docela líbilo. Dneska už mi hlavní hrdinka nepřišla tak sympatická. Docela dobré zpracování střetu dvou různých postojů, mezi nimiž se plácá obyčejný člověk. Jirásková s Heřmánkem nehrají, oni koncertují.

Isle of Dogs (2011)

Zajímavě se vyvíjející, svým způsobem jednoduchý, komornější příběh. Překvapivě přeskakující z psychologických rovin do akčně a brutálně výživnějších. Kdo by na začátku čekal tolik krve... Andrew Howard je dobrý psychopat (a já si říkal, že je mi ten jeho ksicht povědomej a teď zjišťuji, že jsem s ním viděl už tři filmy). Barbara ví, jak odkráčet ze scény. Hezky v kozačkách. A tak já to mám rád.

Pouta (2009)

"Ty máš nějakou jinou?" "Nemám, ale strašně bych chtěl." Asi největší problém je, že hlavní hrdina, přes všechno, co se o něm dozvíme, je prostě sympaťák i ty vypjatější scény (vyhazov manžely, náběh na kádrovačku z fabriky) s ním jsou prostě parádní. Za to jeho představiteli prostě obdiv. Naopak největší klad je práce s charaktery a jejich nepřímočarost a nejednoznačnost. Skoro žádná postava není přesně a křišťálově taková nebo taková. Snad jen kolega hlavního hrdiny... Do negativních sfér Pouta stahuje klasický nešvar moderních filmů a to je přepálená stopáž. Ale jinak, taky jsem míval psa cí stroj...

Slaughter Disc (2005)

Musím říct, že po zhlédnutí Pinheada na letošním HorrorConu pro mě bude asi většina (nejaponských!) porno horrorů jen nudnými, nezáživnými a amatérskými záležitostmi. A z počátku přesně tomuhle odpovídal i Slaughter Disc. Jenže pak se ukázalo, že ty pornoscény nejsou úplně špatné a jejich propojení s horrorem není jen samoúčelné. Ve Slaughter Disc mají porno i horror v dějové, zápletkové i pointové rovině stejně důležité slovo. Což mě docela zaujalo. Tohle není porno v horrorovém hávu ani horror okořeněný pornem, tohle je prostě fakt pornohorror v nejlepším a nejdoslovnějším významu tohoto slovního spojení. Propojovací dějové scény jsou sice fakt amatérské a hlavní hrdina je nesympatický na pornu závislý nezaměstnaný trouba, kterého jeho holka nakopla do koulí a poslala do prdele, ale ty porno pasáže (např. postelové hrátky s kladivem) z posedlého DVD to zvedají do překvapivě příjemné roviny. Je to v podstatě levné a svým způsobem amatérské, ale ne až tak blbé, jak by se mohlo na první pohled zdát. 2.5*

Pobřežní hlídka (2017)

Ale fuj. Film, kde chlapi mají větší kozy než ženy. Kdyby všechny scény měly normální rychlost, film by snad netrval ani hodinu. I ten nejblbější díl seriálu je záživnější a lepší než tohle dvouhodinové utrpení. Honem rychle se musím podívat na nějaký osmdesátkový film, v němž hořící loď opravdu hoří, skutečným plamenem a není to jen sekvence vystřižená z nějaké videohry. Jako už jděte s tím digitálním morem fakt do prdele. Vysoké hodnocení dávám jen proto, že jsem se dvakrát zasmál, ne tomu filmu, ale s ním. 1.5*

Jeff Dunham: Minding the Monsters (2012) (pořad)

Batman jako monstrum? Ale no tak, Jef-f-fe... Trošku slabší Dunham, ale jako pořád dobrý. Při jeho rozsahu charakterů a stopáže prostě nutně musí někdy přijít slabší chvilky.

Jeff Dunham: Relative Disaster (2017) (pořad)

Dunham pořád v plné palbě. Trochu mi vadil jen fakt, že Seamus má dost podobný hlas a intonaci jako Achmed. Docela mi to jeho výstup kazilo.

Zabiják & bodyguard (2017)

"Vezmi ho za nohy, já za nozdry." Samuel a Ryan. Salma a Elodie. Prdel a hrnec.

Playgirls II (1995)

"Pička kompletna." Erotičtější než jednička, ale zase ne taková sranda. Kromě nárůstu erotiky, hezkých holek (Kateřina Hubálková, Dagmar Ďásková) a Skopečka s Nedorostem všechno ostatní upadlo. I ta Adamcová tady tak neperlí.

Playgirls (1995)

Tohle jsem naposledy viděl v kině coby náctileté hormony zmítané ucho, takže tam ještě bylo čím zaujmout. Doba, kdy se tenhle film bral naprosto vážně je už dávno pryč a to je pro ten film jen a jen dobře. Ano, je to hrozná sračka a asi bych to nízké hodnocení i chápal, ale z dnešního pohledu je to neskutečná prdel. Smál jsem se celý film. Moravec je výborný, Martinu Adamcovou jsem měl vždycky rád a tady fakt perlí, Vízner zabíjí a Kornová... Neskutečně trapný mobilně telefonní product placement si pamatuji dodneška. Takže účel zřejmě splnil. Jako film, případně adaptace (předlohu jsem dosud nečetl) hodně slabé, jako (nechtěná) komedie dnes kulervoucí. 3.5*