• Krátkometrážní

Prázdniny pana Beana (2007)

Problém je trochu s těmi, kteří moc dobře znají seriálové trampoty Mr. Beana, protože jak první, tak tenhle díl filmového Beana dost ty seriálové vtípky vykrádá. A tak už pro nás mnohé nejsou tak vtipné. I přesto film přichází s několika novými a zajímavými. Projekce soutěžního filmu je dost zábavná.

Občanská výchova (2004)

Je docela zajímavé vidět ten film s patnáctiletým odstupem. Herecky zajímavé, charakterově taky, jen mi tam pořád nesedí linie milostného trojúhelníku.

Kytice z tisíce a jedné noci (1974)

Chce se mi napsat jen: "Typický Pasolini". Ale... Děj filmu je místy poměrně zmatený, překsakuje z jendé vyprávěcí linie do druhé, některé příběhy jsou hodně mikro, ty rozvinutější jsou však dobré. Film je uchvacující vizuálně a výpravou, také herecký výběr je skvělý.

The Girl in the Photographs (2015)

Nápaditost a hravé provedení (velmi hezké závěrečné titulky) nejsou vůbec špatné, herecky to v mezích možností není taky špatné, Kal Penn je fakt skvělý, hlavní hrdinka má charisma a i ostatní postavy, byť zavánějící kýčem, dokáží zaujmout. Problém filmu je klasicky stopáž, která mu ubírá na důraznosti a schopnosti strhnout a zaujmout. Dvacet minut navíc na něm jde prostě vidět.

Zrůda (2003)

Já vlastně ani nevím, co k tomu napsat.

Drsnej Shaft (2000)

Mno, ne zase tak drsný, jak by se zdálo. Ale obsazení fajn, hudba parádní.

Láska přes internet (1998)

Z trojice filmů dvojice Ryan-Hanks je tenhle jednoznačně nejlepší. Když v sedmé minutě zazní Dream od Cranberries, film mě měl na lopatkách. Dost mě bavily postavy obou budoucích ex...

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Pořád ještě lepší než jednička, ale tak nějak nechápu, jak to tahle série mohla dotáhnout už na tři části. 2.5*

Přizdis*áči (2011)

Mno, spíš banda šulinů než přizdisráčů. Snad jediný, kdo mě nějak zaujal byla ta baculka, skvěle uchopená postava. Sotva průměr. 2.5*

Nemilosrdný (2009)

Patrně nejnudnější akční film, co jsem za dlouhou dobu viděl. Tak suchou a tupou přestřelku snad ještě nikdo nenatočil. ani jsem neměl chuť to dokoukat.