Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Jediný seriál, u kterého se zaručeně minimálně jednou u každého dílu zasměju nahlas. A to mluvím o všech dílech, zatím od první do čtvrté série, bez výjimky, i při opakovaném sledování. Parsons je génius :)

Simpsonovi (1989) (seriál)

První série nic moc, ale pak tvůrci ztratili veškeré zábrany a během následujících let dokázali totálně zparodovat nejen typickou americkou famílii, ale i většinu aktuálních událostí a hvězd, herci počínaje a prezidenty konče. Bezkonkurenční. Kvalita navíc neupadá, po pár 4* sériích se po dvaadvacítce opět vracíme na 5* a jedeme dál :-)

Ajťáci (2006) (seriál)

Čtvrtá série vrací seriál zpátky mezi naprostou špičku, Moss je naprosto nenapodobitelný, a zbytek nekomentovatelný. Must see! První série byla taktéž kultovní, dvojka a trojka o něco slabší...

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Původně jsem chtěl dát jen tři, ale za skvělou atmosféru dobového námořnictva a za polootevřený konec (žádná hollywoodská oslava hrdinného vítězství) ještě tu čtvrtou přihodím... Jinak možná překvapivě žádný patos, žádná megafilmová velkolepost, místy se film dokonce vleče, ale kupodivu to nenudí.

Agent bez minulosti (2002)

Číslo jedna mezi špionážními filmy a když se tak zamyslím, tak asi i thrillery vůbec. Báječná atmosféra, uvěřitelný Damon, fajnová kamera a hlavně pořádní agenti - kam se hrabe Bond!

Kill Bill (2003)

Stejně jako golfista u tohohle filmu dokážu pochopit minimální i maximální hodnocení. Sám zůstanu lehce nad průměrem - šel bych i výš, ale to by si musel mistr Tarantino odpustit několik hektolitrů krve a tak polovinu epických smrtí. Kurňa, to neumíte umřít potichu a v klidu? :) Btw, zajímalo by mě, jestli jsou ti japonci opravdu tak loyální, že až poslední z nich pochopil, že když umřelo 50 jeho kumpánů v obrovské přesile, tak on sám to asi nezvládne :)

Push (2009)

Tohle měl být seriál! Dakota super, Chris naopak až na několik okamžiků naprosto tragický - nevýrazný a bez vývoje stejně jako jeho postava.

Hrdina (2002)

Zvláštní kousek... Efektní, jistě, velmi. Souboje mají šťávu a neustálé změny reality přes vyprávění mají rozhodně něco do sebe... Ale budovatelský konec mě moc nenadchnul - Čínská lidová republika z toho přímo čiší. Viz např. Cival

Frekvence (2000)

Původně jsem chtěl dát jen tři, hrátky s časovým paradoxem nemám rád, ale za to, že jsem konec uhádl teprve 10 minut předem, tu jednu ještě přidám :)

Holky z lepší společnosti (2003)

Nevím, možná jsem měl nějakej špatnej večer, ale tohle dílo se mi trefilo do noty. Ze začátku bych obě hérečky nejradši odstřelil, ale od druhý půlky to byl fajn kousek. Za týden si na to asi nevzpomenu, ale večer s tímhle filmem byl rozhodně fajn -> 70%