Herkules (1997)

Asi nejslabší Disney animák z devadesátek. Klasická animace už touhle dobou (po Toy Story) lehce zaváněla, a co si budeme povídat, scénárista taky zrovna nezazářil. Škoda, řecká mytologie nabízí hromadu námětů i pro děcka, určitě nebylo potřeba Herkulovi vymýšlet úplně nový původ i cíl... 50%

Noc v muzeu 2 (2009)

Jednička celkem fungovala, tak si Smithsonian zaplatil dvojku... Úroveň zůstala dost podobná, jen jsme už většinu zajímavého i vtipného už viděli minule, tak už to není taková zábava... Plus zmizelo z příběhu pravidlo zákazu destrukce v muzeu, tak přibyla hromada rozmlácených vitrín, zbořených zdí... Můžu doporučit NEdat si oba filmy hned po sobě, z delším odstupem by mě dvojka asi bavila víc :-)

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Pitomci v Lionsgate se rozhodli trhnout nějakou tu miliardu navíc, a připojili se k hollywoodskému trendu rozdělování filmů na víc částí. Je to velká škoda - zápletku "Part 1" totiž tvoří jen dvě malé epizodky (propaganda, záchrana), které autorka předlohy evidentně zamýšlela jen jako předehru velkého finále a samotný film prostě neutáhnou. Scénáristé tak dělali co mohli, aby vycpali každou volnou chvilku, důležité scény natáhli na maximum a nějakým zázrakem se jim povedlo vycucat si z prstu celé dvě hodiny. K čemu pak je, že herci hrají na Oscara, triky se povedly, režie šlape, hudba ujde... když příběh přešlapuje na místě? Pevně doufám, že "Part 2" bude tak nabitá akcí, že to aspoň trochu ospravedlní její oddělení, jinak budu fakt naštvanej. 64% (protože k jedničce jsem napsal 65 ;))

Pokémon (1997) (seriál)

Někdy okolo jedenáctého věku života jsem sledoval první dvě řady seriálu. O pár let později jsem hrál hry, podle kterých tenhle seriál vznikl (stojí za to, i po letech). A v dospělosti jsem zkusil pár dílů seriálu znovu, pro připomenutí. Jasně, pro dospěláka je to prakticky nekoukatelné, ale to je většina tvorby cílené jen na děti. Upřímně nechápu tuhle zdejší odpadovou bouři - přijde mi, že ve srovnání s produkty typu Strážci vesmíru nebo některými současnými product-placement-pokusy jsou Pokémoni ještě hodně vysoko. PS: Hodnotím po tolika letech proto, že jsem právě v novinách zjistil, že seriál pořád ještě běží, neskutečné, nechápu! :-)

Templář (2011)

Mít Ironclad aspoň nějaký příběh, bylo by to za čtyři. Takhle je to "jen" zajímavě obsazená rubačka se skvělou středověkou atmosférou. PS: Purefoy jako klaďas? To je snad poprvé :-)

Constantine (2014) (seriál)

Čtyři díly a dál se asi nedostanu... Obsazení se IMHO moc nepovedlo - hlavního hrdinu poznám jen díky blond přelivu (seriously, to nesehnali žádného bloňďáka?) a ostatní postavy jsou nezapamatovatelné úplně. Navíc chybí Constantinova drsnost, cigára, chlast... Filmové verzi se tenhle seriál ani neblíží. UPDATE: O pár let později jsem se donutil sérii dokoukat, hlavně díky konexím do Arrowverse, a o jednu zvedám, i když na původních výtkách pořád trvám.

Ponorka U-571 (2000)

Škoda jen, že až na malý zvrat uprostřed filmu šlo celý zbytek příběhu předpovědět hoooodně dlouho dopředu... Aneb když hlavní postavě na začátku filmu někdo vytýká jistou vlastnost, můžete si být jisti, že v nejhorším dojde k nápravě ;) A taky škoda trochu upozaděných kvalitních herců - Paxton, Keitel... 70%

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Následující nástin příběhu obsahuje mikrospoilery a je částečně smyšlený, neboť čtení pravého příběhu Draculy působí vážné duševní poruchy. Vlad se vracel domů, poslední přeživší, zkrvavený, zarostlý. "Takhle se nemůžu ukázat před ženou!" pomyslel si, a šel si oholit hruď. Vzhled dotáhl do dokonalosti tím, že pokousal upíra, díky čemuž se mu vyhladily jeho staré jizvy z války, což ale nakrklo jeho ženu s fetišem na jizvy. Ta skočila z třistametrové skály, načež bez jediného škrábnutí umřela, asi na poranění mozku, způsobené čtením scénáře. Vlad se strašně naštval, a všechny okolo zabil. Cizí vojáky, svoje vojáky, who cares. The End. Né vážně, obdivuju režiséra, že z takhle zhovadilého scénáře dokázal natočit celkem obstojnou popcornovou záležitost s pěknou akcí a pár triky, a navíc že se s celou touhle pí*ovinou vešel do hoďky a půl. PS: Co bychom taky mohli chtít od scénáristické prvotiny chlapů, jejichž jména se dají volně přeložit jako "Tupec" a "Snažili jsme se"?

Lásky čas (2013)

Tohle že má být další Love Actually? Jasně, konec je podobně sladce pozitivní, jako u o dekádu staršího Curtisova počinu, ale nemůžu si pomoct, celé mi to přijde tak nějak příliš triviální - zvlášť ve srovnání právě s Love Actually. A ještě aby ne, když hlavní hrdina není úplnej blbec, s každým problémem mu pomůže jeho superschopnost, a když náhodou narazí na limity, zamyslí se, a na druhý pokus už najde řešení na všechno (příp. se rychle smíří s tím, že řešení není a jde dál). A slečna, kterou oslní kdejaká lichotka, mu to taky dost usnadňuje, stejně jako ideální rodina, přátelé... Kde jsou nějaké překážky, kurňa? To si pak ještě s úctou vzpomenete na učení portugalštiny... Jinak viz například POMO nebo Cival.