• Krátkometrážní

Cesta do pravěku (1955)

Upřímně mě mrzí, že jsem tento film neviděl už jako malý kluk. A možná právě to nostalgické vzpomínání na projekci v dětství je to, co mi teď chybí do plného hodnocení. Po technické stránce je ale Cesta do pravěku i v dnešním měřítku výborným filmem s krásně vylíčenou přírodou a efekty, za které by se nemusely stydět i daleko novější filmy.

Cizinec (2010)

Film, který naláká příjemným prostředím a obsazením. Kromě toho ale nemá dále příliš co nabídnout. Zápletka je poměrně banální, akční scény podprůměrné a chování jednotlivých postav místy strašně nelogické. Deppovi jsem jeho roli vysloveně nevěřil, Bettanyho postava je naprosto k smíchu, ani ostatní ve výsledku nijak neoslňují. Místo příjemné oddechovky až nečekané zklamání.

Coach Carter (2005)

Jedno z nejlepších sportovních dramat, které jsem měl to štěstí vidět. Chvílemi se sice, jak už to v tomto žánru bývá, nevyhne klišé a citovému vydírání, ale tady se to daří udržet v únosné míře. Samuel L. Jackson výtečný jako obvykle.

Co děláme v temnotách (2014)

Celkový nápad a začátek filmu se mi velice líbily. S postupem času to ale bohužel ztrácelo kouzlo. Několik vtipných scének mi v paměti asi zůstane, ale čekal jsem o dost víc. Slabší 3*.

Coherence (2013)

Sympatický filmový počin, kterému jsem před projekcí fandil a opravdu si přál, aby se mi výsledek líbil. Nelogické chování naprosto nesympatických postav mi to bohužel neumožnilo. Začátek je jednoduchým komorním konverzačním dramatem, které překvapivě naprosto selhává v dialozích, jelikož jsou naprosto o ničem. Jakmile začne působit sci-fi faktor, dostává film zcela nový náboj a atmosféru. Komorní prostředí rodinného domu rázem působí stísněným dojmem. O to víc však vyniká nedostatek kvalitně napsaných postav a jakékoli logiky jejich chování. V závěru děj jakž takž graduje a samotný konec mě vcelku potěšil, ale pocitu zklamání z něčeho, co mohlo být tak skvělým mindf*ck filmem, se jen tak nezbavím.

Co jsme komu udělali? (2014)

Komedie o kulturních rozdílech, stereotypech a neshodách - kdo jiný než Francouzi může s něčím takovým uspět? Od začátku do samotného konce nesmírně zábavná a odlehčená jízda, s příjemnou hereckou sestavou, spoustou humorných scén a ve výsledku i pěkným poselstvím. Přitom to působí nenuceně, vtipy nepřekračují meze přijatelnosti a ani konec, kterého jsem se skutečně obával nekazí celkový dojem. Jednoznačných 5* to sice není, ale vzhledem k tomu, že jsem se skoro celých 97 minut v kině řehtal smíchy, jinak hodnotit nemohu.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Místy skvěle fungující hra na city, kterou sráží do kolen nucený kýčovitý závěr. Nesmyslná snaha šokovat ,,nečekanými" zvraty je vyloženě na obtíž a kazí výsledný dojem z celého filmu. Jinak ale poměrně zajímavý námět, byť jsem očekával něco úplně jiného.

Con Air (1997)

Con Air není špatný film, ale na můj vkus přehnaně ,,americký" a jednoduchý (v tom špatném slova smyslu). Vadil mi předvídatelný scénář, poněkud nelogické jednání hlavních postav a hlavně místy přemrštěná akce (ve schopnosti přežít výbuchy takřka bez škrábnutí je Poe ještě o vagón větší machr než John McClane). Co naopak potěšilo byla herecká sestava, především Buscemi. Celkově průměrná americká akce.

Constantine (2005)

Tohle se vstřebávalo dost těžce. Po vizuální stránce dokonalé, příběhová linie místy zbytečně komplikovaná a ke konci zbytečně dlouhé. Místy jsem se bavil, místy nudil, celkově pak solidní 3*. Jestli mě v tomhle filmu ale něco opravdu zaujalo, byl to Keanu Reeves - neměl jsem ho rád v Matrixu a nevěřil jsem, že se najde role, ve které ho budu velebit, ale vida - tady je.

Co s láskou (2014)

Pěkný romantický příběh se zápletkami jako z telenovely. Od počátku jsem trochu bojoval s tím, že do rolí mladé a starší verze Dawsona byli obsazeni typově odlišní herci, ale v průběhu sledování jsem se s tím tak nějak smířil. Líbilo se mi postupné odkrývaní detailů z minulosti, které citlivě pomáhaly pochopit aktuální vztah mezi postavami. Závěr byl popravdě spíše zklamáním.