• Krátkometrážní

Horší než smrt (2010)

Film, pro který se přímo nabízí rčení když dva dělají totéž, není to totéž. A to je i jeho největší slabinou. Upřímně mě zklamalo, že si Američané nedokázali scénář více upravit, tohle je jenom věrný přepis toho britského – takový Peter Dinklage se svou roli ani snad nemusel učit. Přesto jsem se celkem bavil. Sice to není ani zdaleka tak vtipné jako o 3 roky starší verze, ale je to pořád takové milé, příjemné. Dokázal jsem u toho vypnout a odpočinout si a o to mi šlo. A sice mám silnou chuť za tu neoriginalitu ještě hvězdičku strhnout, nechám to nakonec na slabších třech.

Horší než smrt (2007)

Britská komedie o pohřbu? Takhle nějak jsem si to představoval. Černý humor mám rád a nevadilo ani to, že byl místy dotažen do extrému, ba naopak, místy mi chybělo toho vtipu trochu víc. Herci byli vybráni skvěle, tahle sebranka opravdu pobaví, i když většinu práce odvedli scénáristé. Tak jako tak je to komedie, u které jsem se dobře bavil.

Hoří, má panenko (1967)

Jeden z klenotů československé kinematografie, který mě naprosto minul. Nepřišlo mi to vůbec vtipné, naopak některé scény byly až mrazivé. Po celých 71 minut jsem hledal, proč je tento snímek tak vychvalován. Marně. Po přečtení komentářů mých zdejších oblíbenců chápu, co na něm zdejší komunita vidí, ale nic to nemění na tom, že můj subjektivní pocit byl spíše negativní. Upřímně tomu rád někdy v budoucnu dám ještě šanci a třeba též uvidím to, co většina hodnotících.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Jeden z nesporných klenotů starého československého filmu.

Hotel Rwanda (2004)

Čekal jsem, že ve mně tak citlivé téma vyvolá mnohem více emocí, ale jinak nemám v podstatě co vytknout. Herci byli výborní, příběh neměl slabé místo a jedná se tak o velmi povedené zpracování jednoho z nejhrozivějších konfliktů v novodobých dějinách. V porovnání s takovým Schindlerovým seznamem tomu ale prostě něco chybí.

Hra (1997)

Překvapivé zklamání a pro mě jeden z nejslabších Fincherů. Hezká atmosféra, propracovaný příběh, ale čekal jsem, že mě to prostě odrovná. A ono nějak nic. Celou dobu výborně funguje budování atmosféry, ale pořádné finále, které by všechno vyšperkovalo se nedostaví. A u takového filmu je tento problém klíčový.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Po většinu času nuda, ale za to ani tak nemůže filmové zpracování - nemůžu si pomoct, ale ten příběh je dost nezajímavý. Jinak je to ve všem stejné, jak jsem očekával - film spíše pro ženský, ke kterému se vracet zřejmě nebudu.

Hříšný tanec (1987)

Klasika klasik, která ani po pětadvaceti letech neztratila své kouzlo. Není výjimečná příběhem, režií ani prostředím, ne. To hlavní kouzlo srší z naivity, lehkosti a šarmu letního románku a z výborně vybraných písniček, z nichž některé se hrají dodnes. Sice je to hlavně pro něžnější část populace, ale myslím, že si v tom každý může najít něco pro sebe a i já i když tyhle totální slaďáky bůhvíjak nevyhledávám, jsem se dobře bavil.

Hřiště snů (1989)

Strašně pomalu plynoucí snímek, u kterého se dá snadno usnout, ale když se necháte vtáhnout do děje, zaručeně nezklame. Nostalgická atmosféra, baseball a příjemný Kevin Costner posílají tento film do slušného nadprůměru.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Hezké okénko do historie filmu, které zaujme vizuálně, ale příběhem nestrhne. Jako pocta průkopnickému režisérovi to funguje, ale nechápu, proč to bylo pojato tak ,,rodinně". Taky mi připadalo, že některé momenty silně postrádají logiku. Na druhou stranu musím uznat, že mi Butterfield ani Moretz vůbec nevadili (což je vzhledem k mé averzi vůči dětem ve filmu docela úspěch), Kingsley byl ideální volba a hudba Shorea byla vynikající. Přesto si ale myslím, že bez Scorseseho práce by tento snímek nestál za nic.