Husar na střeše (1995)

Vydarená adaptácia historického románu fr. vitalistu a panteistu Jeana Giona, ktorá úspešne osciluje v duchu týchto ideálov.

Krajina stínů (1993)

Krátke intermezzo zo života C. S. Lewisa naplnené spleenom, zdržanlivosťou a anglickou hmlou, ktorá bráni žiť naplno... Podobne ako Howards End aj Shadowlands vnímam ako Hopkinsovu poctivú prípravu na brilantný Súmrak dňa.

Ráno v Benátkách (2002)

S odstupom podaný, panoramatický obraz života priemerného Francúza- otca, manžela, zamestnanca pokúšajúceho sa prelomiť každodennú všednosť.

Po krk v extázi (2004)

Natočené veľmi konzistentne, starostlivo, no aj napriek tomu finálny výsledok pôsobí fádne. Mne osobne tento film nič nedal.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Podľa mňa veľký potenciál ešte nezaručuje veľký výsledok, najmä ak ho režisér celý zredukuje na pár nie moc vtipných fórov, ktoré už ku koncu začínajú minimálne nudiť.

Ďáblův advokát (1997)

Hackfordov sugestívny thriller ponúka okrem napínavého deja aj obrovské morálne posolstvo. John Milton tu v podaní excelentného Al Pacina stelesňuje všetky záporné vlastnosti, ktoré človeka sprevádzajú počas celého jeho vývoja počnúc lakomstvom až po všemožnú pýchu, ktorá peklom dýcha... Aj vďaka tomuto filmu je Al mojim vôbec najobľúbenejším hercom.

8. míle (2002)

Budem tvrdý, no Eminem, žabomyšie rappové vojny a bandy zakomplexovaných černochov my nehovoria nič.

Hon na Šakala (1997)

Jednoznačne najlepší kanadský thriller je klasickou, ale poctivo odvedenou prácou, čo do hereckých výkonov, réžie a scenára. Azda by som ubral trocha tej typickej kanadskej schématickosti, ktorou trpí väčšina danej produkcie a Honba na Šakala by mohla byť dokonalá. Silných 3,5.

Na titulní straně (1974)

Billy Wilder opätovne stavil na "bláznivý pár" Jacka Lemmona a Waltera Matthaua, známych z jeho predchádzajúceho filmu Šťastíčko. Lemmon hrá slávneho reportéra a Matthau šéfredaktora, ktorý ho nechce pustiť. Hollywoodsky špecialista na komédie znova neprestrelil a The Front Page je svieža satira s množstvom brilantných dialógov a bláznivých gagov.

Occhi di cristallo (2004)

Film je talianskou odpoveďou Fincherovo Sedem. K podobným thrillerom bývam veľmi kritický, preto oproti vychválenej atmosfére postavím neoriginálnu zápletku, necharizmatických hercov a tradične zlý slovenský dabing, ale z úcty k Sedem je to tri.