Zvětšenina (1966)

Blowup je Antonioniho umelecká fotografia nového Anglicka rozkvitajúcej pop-artovej kultúry, nezávislého životného štýlu a módy. Myslím, že ústrednou témou filmu je posadnutosť obrazom a jeho klamlivosť.

Miami Vice (2006)

Tento film je ako zlá telenovela. Michaela Manna mám neskonale rád. Na jeho staršie snímky nedám dopustiť, ale tu mimo drog, nebolo nič, čo by divák nevidel v záverečných častiach Manuely.

Krokodýl Dundee (1986)

Nestarnúca klasika plná nestarnúceho humoru, nestarnúcich dialógov a hlavne nestarnúceho Paula Hogana.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Priemerná komédia, ktorá ma zaujala jedine tým, že som po celý čas rozmýšľal akým činom mohla odkvitajúca Meryl Streep dostať nomnáciu na Oscara.

Královna (2006)

Pre niekoho hodina a pol snobskej nudy plnej dialógov, pre iného krehká sonda do komplikovanej ženskej duše, ktorá upúta aj keď nestrhne, pohladí no nepoláska. Oscar pre Helen Mirren je zaslúžený.

Krvavý diamant (2006)

Krvavý diamant je na povrchu úchvatný, nie obrazovo božský, brilantný, no vo vnútri mdlý a schématický. Nakoniec ako všetky Zwickove filmy, z ktorých je mimochodom zatiaľ najzaujímavejší. Apropo, podceňovaný DiCaprio sa pomaly vypracováva na najlepšieho herca svojej generácie!

Saw 3 (2006)

Aj keď je pravda, že pokračovania sú vo všeobecnosti slabšie, až takýto prepad som nečakal. Už dvojka bola samoúčelná, ale aspoň mala istú logiku, čo sa o hlúpej a strhanej trojke povedať nedá. A to som ešte veľmi mierny.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Fenomenálne spracovanie jedného z najdôležitejších románov postmoderny dvadstiateho storočia, hľadajúceho opoveď na bytostnú otázku zbožštenia človeka. Tykwerov film je vo svojej čírej krutosti nádherný a desivý zároveň.

Švindlíři (2003)

Problém Scottovej krimikomédie spočíva v jej rýchlej opozerateľnosti a takisto neprináša do daného žánru nič nové.

Král rybář (1991)

Najoceňovanejší film Terryho Gilliama je dojímavým príbehom priateľstva dvoch odlišných mužov.